Aktivní dovolená pro celou rodinu

Solná komora na kole

Termín: 10.07.2021 - 14.07.2021, 5 dní
Cena od: 8 990 Kč

Foto: CK Mamut tour

Gmuden - Traunsee - Pötschenpass - Grundlsee - Altaussee - Bad Ischl - Gosausee - Hallstatt - Hallstatter See - Wolfgangsee - Strobl... Trasy vedou po málo frekventovaných komunikacích, cyklostezkách a lesních cestách. Zájezd je vhodný pro trénované stejně jako příležitostné cyklisty. Každý den lze jízdu na kole kombinovat s koupáním. Vzhledem k charakteru cest (asfalt/šotolina) doporučujeme výhradně horská, event. treková kola. Možnost prodloužení i zkrácení etap.

Program zájezdu

1. den: Odjezd z Prahy v cca 6.30 hod. Pohodová cykloturistika z atraktivního GMUNDENU vedoucí oblíbenou rekreační oblastí nejprve podél břehu jezera TRAUNSEE a dále údolím řeky Traun až na ubytování do Bad Goisern. Celkem cca 45 km. Nocleh.

2. den: Přesun busem (cca 12 km) do sedla PÖTSCHENPASS. Výlet na kolech k třpytivým hladinám nádherných jezer GRUNDLSEE a ALTAUSSEE. Průjezd soutěskou Rettenbachklamm až do lázeňského BAD ISCHLU proslaveného letoviska rakouského císařského dvora. Celkem cca 45-90 km. Individuální dojezd na kolech až na ubytování.

3. den: Přejezd autokarem (cca 35 km) k známému jezeru WOLFGANGSEE. Cyklistika z malebného ST. GILGENU okolo hory Schafberg přes stylová městečka STROBL a ST. WOLFGANG, jehož chloubou je skvostný gotický křídlový oltář od Michaela Pachera. Celkem cca 40-50 km. Návrat autokarem na ubytování.

4. den: Plánovaná etapa povede od jezera GOSAUSEE přes četné almy s krásnými pohledy na majestátní masiv Dachsteinu do okouzlujícího historického městečka HALLSTATT na břehu stejnojmenného jezera (fakultativně návštěva solných dolů, event. lehká pěší turistika u Gosausee). Pokračování okolo půvabného HALSTATTER SEE přes Obertraun až na ubytování Celkem cca 45 km. Nocleh.

5. den: Cestou zpět do ČR vyjížďka na kolech po zrušeném úseku úzkorozchodné lesní železnice vedoucí sérií tunelů srdcem NP VÁPENCOVÉ ALPY až do Reichramingu na řece Enži. S výjimkou náročného cca 3,5 km dlouhého stoupání k bufetu Mooshöhe vede tato etapa prakticky stále z kopce a bude tak "třešničkou" na závěr zájezdu (cca 40 km). Příjezd do Praha v cca 22 hod.

Cena zahrnuje

  • dopravu zájezdovým autokarem (WC, klimatizace, DVD, bufet) včetně přepravy kol
  • 4x ubytování v penzionu v Bad Goisern (2 lůžkové pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením)
  • 4x polopenzi
  • pobytovou taxu
  • průvodce
  • pojištění CK proti úpadku

Nástupní místa

Beroun, Brandýs nad Labem, České Budějovice, Plzeň, Praha, Rakovník

Podobné zájezdy

 (CK Mamut tour)

Lago di Garda na kole

Itálie
23.6.2021 - 6 dní
8 790 Kč
 (CK Mamut tour)

Solná komora na kole

Rakousko
10.7.2021 - 5 dní
8 990 Kč
 (CK Sunbike)

Itálie-Švýcarsko, nádhernou jabloňovou krajinou na kole

Itálie, Švýcarsko
27.7.2021 - 6 dní
10 490 Kč
 (CK Mamut tour)

Jižní Tyrolsko na kole

Itálie
28.7.2021 - 6 dní
8 500 Kč
 (CK Mamut tour)

Štýrsko na kole

Rakousko
5.8.2021 - 5 dní
9 490 Kč
© Copyright www.kamven.cz
Partneři projektu
Dovolená v Rakousku Dovolená ve Švýcarsku NaKole.cz - cyklistický portál
Dolní Rakouskol