Aktivní dovolená pro celou rodinu

Toskánsko na kole

Termín: 25.05.2020 - 31.05.2020, 7 dní
Cena od: 8 860 Kč

Foto: CK Cyklotur

Ideální spojení poznání a aktivní dovolené - to je cyklistický zájezd Toskánsko. Nejznámější a turisticky nejatraktivnější místa této oblasti - Florencie, Pisa nebo Lucca můžete obdivovat ze sedla kola. Ubytování je zajištěno v jednom z nejkrásnějších lázeňských letovisek Montecatini Terme.

Program zájezdu

1. - 2. den: Odjezd v podvečer. Noční přejezd Rakouska a SRN. Dojezd do italské Luccy - pěší prohlídka města, náměstí Piazza Napoleone, krásný dóm ve zdobném toskánském románském slohu San Martino a rodný dům velkého operního skladatele Pucciniho. Italským venkovem dojezd do městečka Montecatini Terme, které je ideálním výchozím místem pro poznání severní části Toskánska. Celý den bez kol.

3. den: Autokarem s naloženými koly do kolébky renesance Florencie. Prohlídka města s významnými historickými památkami - honosně zdobený Dóm (4. největší katedrála v Evropě a hlavní symbol města), slavný Ponte Vecchio (Starý most), náměstí Piazza della Signoria zdobené Neptunovou kašnou a sochou Davida od Michelangela. Na kolech zvlněnou krajinou do Casini, naložení kol a dojezd na ubytování.

4. den: Autokarem s naloženými koly do památné Pisy. Prohlídka města - Dóm a slavná šikmá věž, náměstí Zázraků. Na kolech podél řeky Arno přes Vecchiano a Monte Carlo (hrad) zpět do Montecatini Terme.

5. den: Přes městečko Lamporecchio do města Vinci, kde se narodil renesanční génius Leonardo da Vinci. Návštěva muzea Leonardiano sídlícího na hradě ze 13. století. Jedním z exponátů je i model kola. Přes Cerreto Guidi zpět na ubytování.

6. - 7. den: Přejezd do starořímského města Pistoia - prohlídka centra s řadou historických domů v toskánském stylu. Prato - katedrála, kazatelna sv. Opaska, pevnost z bílého kamene. Naložení kol, noční přejezd Itálie, Rakouska a SRN s dopoledním dojezdem domů.

Etapy vedou většinou po vedlejších silnicích mírně zvlněným terénem.

Denní etapy: 0, 70, 60, 55, 55 km

Stravování

4x polopenze (snídaně, večeře)

Ubytování

4x hotel v Montecatini Terme (2lůžkové pokoje s příslušenstvím)

Cena zahrnuje

4x ubytování, 4x polopenzi, dopravu autokarem s vlekem na kola, průvodce, komplexní cestovní pojištění včetně léčebných výloh v zahraničí, storna a zákonné pojištění CK

Nástupní místa

Litomyšl, Vysoké Mýto, Holice, Hradec Králové, Praha, Plzeň

Podobné zájezdy

 (CK Kudrna)

Apeniny MTB

Itálie
22.8.2020 - 9 dní
13 500 Kč
 (CK Bondo)

Elba na kole: Ráj vůní, vůně ráje

Itálie
4.9.2020 - 10 dní
16 710 Kč
 (CK Extrem Tour)
12 990 Kč
 (CK Extrem Tour)

Toskánsko na kole – agrofarma s polopenzí

Itálie
18.9.2020 - 10 dní
12 590 Kč
 (CK Cyklotur)

Ostrov Elba na kole

Itálie
18.9.2020 - 10 dní
11 440 Kč
© Copyright www.kamven.cz
Partneři projektu
Dovolená v Rakousku Dovolená ve Švýcarsku NaKole.cz - cyklistický portál
Dolní Rakouskol