Aktivní dovolená pro celou rodinu

Podunají na kole

Termín: 23.04.2020 - 26.04.2020, 4 dny
Cena od: 3 980 Kč

Foto: CK Cyklotur

Rovinatá, nenáročná cyklostezka v okolí slovenského toku Dunaje a přilehlým maďarským venkovem. K relaxaci a odpočinku po cykloetapách je možné využít termální koupaliště, které se nachází v Komárně nedaleko místa ubytování.

Program zájezdu

1. den: Odjezd v brzkých ranních hodinách z Hradce Králové. Přes Bratislavu dojezd do Gabčíkova - prohlídka vodního díla. Cykloetapa podél Dunaje chráněnou krajinnou oblastí Dunajské Luhy. Přes Číčov (kostel s historickým parkem) dojezd do Komárna na ubytování. V průběhu pobytu prohlídka města - největší pevnostní systém v Rakousku-Uhersku, náměstí Nádvoří Evropy - komplex staveb s typickými prvky architektury 45 evropských zemí a regionů, kostel sv. Ondřeje...

2. den: Etapa maďarským venkovem: Mocsa - římskokatolický kostel, Kocs - muzeum kočárů, Tata - gotický hrad se čtyřmi nárožními věžemi na břehu jezera Öreg-tó, jediný zachovalý vodní hrad Maďarska a zpět do Komárna.

3. den: Cykloetapa podél řeky Váh do Kolárova - vodní mlýn a krytý dřevěný most přes Malý Dunaj dlouhý 86 m, přes Martovce - expozice lidové architektury a bydlení - zpět do Komárna.

4. den: Etapa podél Dunaje: Iža - zbytky římského tábora a přes Štúrovo dojezd do maďarské Ostřihomi - Hradní vrch s bazilikou, která je největší v Maďarsku. Prohlídka města, naložení kol a v podvečer odjezd domů s příjezdem do Hradce Králové do půlnoci.

Etapy jsou rovinaté, pouze etapa druhého dne je mírně zvlněná, vedou po asfaltových i šotolinových cyklostezkách a vedlejších silnicích.

Denní etapy: 60, 62, 65, 57 km

Stravování

3x snídaně

Ubytování

3x v hotelu v Komárně, 2lůžkové pokoje s příslušenstvím. Hotel se nachází nedaleko termálního koupaliště.

Cena zahrnuje

3x ubytování, 3x snídani, dopravu autokarem s vlekem na kola, průvodce, komplexní cestovní pojištění včetně léčebných výloh v zahraničí, storna a zákonné pojištění CK

Nástupní místa

Hradec Králové, Holice, Vysoké Mýto, Litomyšl, Svitavy, Brno

Podobné zájezdy

 (Österreich Werbung, CK Kudrna)

Dunajská cyklostezka – kemp

Rakousko, Německo
5.8.2020 - 5 dní
5 600 Kč
 (CK Frčíme)

Dunajská cyklostezka – Wachau na kole

Rakousko, Německo
13.8.2020 - 4 dny
6 900 Kč
 (CK Frčíme)

Dunajská cyklostezka Vídeň – Budapešť

Rakousko, Maďarsko, Slovensko
2.9.2020 - 5 dní
6 900 Kč
 (CK Frčíme)

Dunajská cyklostezka – Wachau na kole

Rakousko, Německo
25.9.2020 - 4 dny
6 900 Kč
© Copyright www.kamven.cz
Partneři projektu
Dovolená v Rakousku Dovolená ve Švýcarsku NaKole.cz - cyklistický portál
Dolní Rakouskol