Aktivní dovolená pro celou rodinu

Korutany na kole

Termín: 26.08.2020 - 30.08.2020, 5 dní
Cena od: 8 200 Kč

Foto: CK Kudrna

Prázdninová cyklistika krajem hradů a křišťálových jezer

Hory, voda, kolo… Nejjižnější republika Rakouska nabízí mnohé. Čisťounká jezera dosahující v červenci teploty okolo 25 stupňů jsou příjemným lákadlem stejně tak jako malebná kopcovitá krajina často ozdobená starobylými hrady a zámky. Skvělé cyklostezky vedené vesměs půvabnou krajinou podél řek a jezer lze okořenit návštěvou opičí hory s volně žijící tlupou makaků. Pohled na svět v malém nabízí klagenfurtský Minimundus. Základnou pro výlety bude prázdninová vesnička na břehu jezera Ossiacher see s upravenou travnatou pláží, přímým vstupem do jezera a skvělým rekreačně sportovním zázemím. Saunu, bazén či fitness centrum budeme mí k dispozici zdarma. Zdarma si také můžete zapůjčit i populární paddleboardy nebo seakayaky. Ubytováni budeme ve dvoulůžkových apartmánech či pokojích s možností přistýlky a během pobytu bude zajištěna místní bohatá a chutná polopenze. Do Korutan můžete vyrazit i s dětmi.

Program zájezdu

1. den: Ráno vyrazíme z Brna do rakouského Alt Ossiachu do prázdninové vesničky ležící na břehu třetího největšího jezera v Korutanech - Ossiacher see. Ubytujeme se a vyrazíme na kolech do nedalekého městečka Feldkirchen in Kärnten (↔ cca 40 km). Trasu je možné prodloužit přes Sankt Nikolaus a Tauern (↔ cca 60 km).

2. den: Čeká nás první etapa, při které prozkoumáme místní nádherná jezera. Cyklostezka vedoucí po břehu velkého Ossiacher See nás zavede k městečku VILLACH. Na hradě Landskron můžete navštívit expozici dravých ptáků s ukázkami jejich chovu nebo vyhledávanou Opičí horu, kde volně žije komunita stovky makaků (↔ cca 65 km).

3. den: Po vedlejších silničkách dojedeme do korutanské metropole - KLAGENFURTU a poté vyrazíme na cestu okolo jezera Wörther See. Pro zájemce je možné etapu prodloužit kolem jezer Rauschele See, Keutschacher See a Hafner See, nebo výjezdem na rozhlednu Pyramiden Kogel. Večerní slastný odpočinek v bazénu či sauně (↔ 60-100 km).

4. den: Nabízí se buď pohodová jízda okolo masivu Gerlitzenu přes sedlo Innerteuchen a nebo náročnější výjezd na samotnou horu Gerlitzen (1.909 m) (↑ 1200 m ↔ 12 km). K výjezdu je také možné využít lanovku (cca 24 EUR vč. kola). Odměnou nám budou úžasné výhledy s pohořím slovinských Karavanek na obzoru, malebné selské usedlosti, nezapomenutelný kochací sjezd a cesta zpět do místa ubytování (↔ cca 70-80 km).

5. den: Před odjezdem do ČR ještě navštívíme Minimundus - svět v malém. Využijete-li dopravu mikrobusem, předpokládaný příjezd do Brna je kolem 19:00 hod.

Cena zahrnuje

  • 4x ubytování v apartmánu či dvoulůžkovém pokoji
  • rakouskou polopenzi
  • průvodce
  • pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění zavazadel, připojištění odpovědnosti
  • zákonné pojištění CK
  • pišingr Chimpanzee

© Copyright www.kamven.cz
Partneři projektu
Dovolená v Rakousku Dovolená ve Švýcarsku NaKole.cz - cyklistický portál
Dolní Rakouskol