Aktivní dovolená pro celou rodinu

Saské vinice na kole

Termín: 05.10.2019 - 06.10.2019, 2 dny
Cena od: 3 800 Kč

Foto: CK Rubikon

Saské baroko, vinice, víno a slavnosti

Saská vinařská oblast je přitažlivou a tradiční oblastí, přestože co do velikosti představuje jednu z nejmenších v Německu. Nalezneme ji mezi městečky Pirna, Drážďany, Radebeul, Míšeň a vinařskou vískou Diesbar-Seußlitz. Tradice vinařství zde kvete již 850 let. Základem jsou bílá vína, jen na 13 % plochy pak vína červená. A specialitou je pak převážně manuální obhospodařovávání vinohradů a zpracování révy. Vždyť také více jako polovinu vinic tvoří strmé svahy, jejichž terasovité vinohrady dodávají Labskému údolí zvláštní ráz. Jednoduše lze říci, že se zde s vínem přímo mazlí. V době vinobraní je potřeba zkontrolovat, zda se úroda zdařila. Jako třešničku (či kouzelný oříšek) si přidáme tzv. saskou barokní perlu - půvabný barokní zámek Moritzburg.

Program zájezdu

1. den: Máte rádi pohádky? A co takhle Tři oříšky pro Popelku? Právě slavná filmová verze pohádky se natáčela na zámku Moritzburg 14 km severozápadně od Drážďan. Honosný lovecký zámeček zde nechal vystavět August Silný, král polský a kuřfiřt saský, začátkem 18. stol. Zámek, kterému se přezdívá "perla saského baroka", se nachází přímo na Zámeckém rybníku a i proto je jeho podoba pohádková v realitě, stejně jako na filmovém plátně. Na tomto místě zahájíme naše poznávání saských perliček a hned na začátek si užijeme sjezd k hladině Labe do městečka Radebeul. Užijeme si pohodové kilometry po dálkové Labské cyklostezce, projedeme Míšeň s tradicí keramiky, vinařskou vísku Diesbar-Seußlitz a užijeme si občerstovací zastávky u vinařů i stezky, kterých je nepočítaně. Hezké ubytování bude odměnou za pohodových cca 55 km na kole.

2. den: Ukrojíme další kilometry Labské cyklostezky směrem Mühlberg, Belgern a cestu zakončíme stylově pod zámkem v Torgau, kde zamáváme medvědům v příkopu. Dalších pohodových cca 50 km našeho cyklisticky-degustačního víkendu bude hezkou tečkou za celou sezónou. Velmi pohodový návrat domů (cca 3,5-4 hod).

Cena zahrnuje

Ubytování v hotelu/pensionu se snídaní na 1 noc (dvoulůžkový pokoj s vlastním soc. zařízením), kompletní dopravu vč. přepravy kol, průvodce cyklistu, cyklomechanika profesionála, barevné mapové podklady. Zákonné pojištění CK proti insolvenci.

Nástupní místa

Praha, Ústí nad Labem
Za příplatek Brno, Jihlava, Bratislava

Podobné zájezdy

 (CK Cyklotur)

Sasko na kole

Německo
8.5.2020 - 3 dny
4 380 Kč
 (CK Mamut tour)

Lužická jezera a Spreewald na kole

Německo
16.7.2020 - 4 dny
6 300 Kč
 (CK Kudrna)

Kolem Rujány na kole

Německo
4.8.2020 - 6 dní
7 700 Kč
 (CK Nomád)

Ostrovy Dánska, Rujána a Usedom na kole

Dánsko, Německo
9.8.2020 - 8 dní
11 590 Kč
 (CK Cyklotur)

Meklenburská jezera na kole

Německo
23.8.2020 - 4 dny
6 220 Kč
© Copyright www.kamven.cz
Partneři projektu
Dovolená v Rakousku Dovolená ve Švýcarsku NaKole.cz - cyklistický portál
Dolní Rakouskol