Aktivní dovolená pro celou rodinu

1. máj na kole

Termín: 01.05.2019 - 01.05.2019, 1 den
Cena od: 1 600 Kč

Foto: CK Rubikon

Od Mariánské skály do termálů Bad Schandau

Jednodenní úlet? A proč ne. Kdo by chtěl trávit prvomájový den sám doma. Když už nám letošní kalendář nalosoval středu jako volný den, škoda ji nevyužít! A proč nezahájit cyklosezónu pohodovými kilometry podél naší ikonické řeky. Budeme se kochat kaňony a pískovci kolem, projedeme nejnižší místo v republice v Hřensku a putování můžeme zakončit v termálech v lázeňském Bad Schandau. Plánovaná trasa mezi Ústím nad Labem, Hřenskem a Bad Schandau nabízí naprosto pohodových 50 km, kdo by si pro začátek nevěřil, může na kolo nasednout i v Děčíně, což je cca poloviční dávka km – např. pro děti skvělá trasa. A v neposlední řadě – sdílená májová romantika je vždy dvojnásobnou romantikou :-).

Program zájezdu

1. den: Od Mariánské skály se po asfaltové stezce vydáme směrem na Děčín, kde zamáváme další výrazné skále nad řekou - Pastýřské stěně, také zámku a zajímavé stavbě městské knihovny. Další přírodní kilometry si užijeme mezi unikátními stěnami NP Českého Švýcarska, zastavíme se v hraničním Hřensku s jeho přírodními soutěskami Divokou a Edmundovou, využít můžeme tradiční lodních přívozů na Labi. Začneme ukrajovat kilometry v dalším NP a současně Švýcarsku, tentokráte Saském a přes hraniční městečko Schöna doputujeme až do lázeňského Bad Schandau. Pro milovníky lázní lze vřele doporučit návštěvu zážitkových termálů Toskana Therme, těšit se můžeme na hru světel a hudby, vnitří i venkovní bazény, moderní saunový svět a ojedinělý zážitek ve slaném termálu Liquid Sound. A kdo by netoužil po bublinkách teplé vody, může navštívit tajemné Ostrau s domy jak z hororu, nedaleké Křinické údolí s vodopádem či centrum Bad Schandau s kavárnami, restauracemi a místní gastronomií. V podvečer se autobusem vydáme zpět do Prahy.

Cena zahrnuje

Dopravu vč. přepravy kol, průvodce cyklistu, cyklomechanika profesionála, barevné mapové podklady. Zákonné pojištení CK proti insolvenci.

Nástupní místa

Praha, Ústí nad Labem, Děčín

Podobné zájezdy

 (CK Mamut tour)

Lužická jezera a Spreewald na kole

Německo
16.7.2020 - 4 dny
6 300 Kč
 (CK Kudrna)

Kolem Rujány na kole

Německo
4.8.2020 - 6 dní
7 700 Kč
 (CK Nomád)

Ostrovy Dánska, Rujána a Usedom na kole

Dánsko, Německo
9.8.2020 - 8 dní
11 590 Kč
 (CK Cyklotur)

Meklenburská jezera na kole

Německo
23.8.2020 - 4 dny
6 220 Kč
 (CK Nomád)

Spreewald a Lužice na kole

Německo
26.8.2020 - 5 dní
7 790 Kč
© Copyright www.kamven.cz
Partneři projektu
Dovolená v Rakousku Dovolená ve Švýcarsku NaKole.cz - cyklistický portál
Dolní Rakouskol