Aktivní dovolená pro celou rodinu

Kvarnerské ostrovy na kole (Cres, Krk a Lošinj)

Termín: 14.05.2019 - 21.05.2019, 8 dní
Cena od: 16 900 Kč

Foto: CK Eurocykl Herdegen

Neporušená příroda, kde se doplňuje blankytně modrá voda moře se zelení lesů a lesoparků. Najdete zde krajinu porostlou bujnou středomořskou vegetací i úzké uličky středověkých měst. To jsou Kvarnerské ostrovy Cres, Krk a Lošinj, nabízející příjemné prostředí pro zajímavé výlety na kole, pláže ke koupání v moři a také restaurace s venkovními zahrádkami, kde se příjemně a pohodlně sedí. Atmosféru doplňuje všudypřítomná vůně rostlin charakteristická pro Středomoří. Za zmínku stojí i geografická poloha ostrovů, protože několikrát během výletů na kole překročíme 45. rovnoběžku, odkud je to stejně daleko k rovníku i k severnímu pólu. Kvarnerské ostrovy nabízejí odpočinek v příjemném prostředí i zajímavé výlety na kole pro cykloturisty.

Program zájezdu

1. den: odjezd z Ostravy (cca v 3:30) nebo Plzně (cca v 1:15) v nočních hodinách. Brno v ranních hodinách. Průjezd nástupními místy. Přes den cesta do Chorvatska. Trajekt na ostrov Cres. Večer dojezd autobusem na ubytování na ostrově Cres. Večeře.

2. - 7. den: výlety na kole s podporou autobusu na ostrovech Cres, Krk a Lošinj. Na Cresu navštívíme rázovité vesničky Lubenice - typickou horskou vesnici s překrásným výhledem na moře, Beli přilepené na temeno kopce a také Valun ležící přímo na břehu moře. Ve všech vesničkách lze posedět v místních restauracích, užít si středomořskou atmosféru a pochutnat si na místní kuchyni. Za návštěvu stojí historické centrum města Cres, kde moře ohraničuje jednu stranu ulic a náměstí a vše láká k posezení v místních venkovních restauracích a pozorování připlouvajících jachet. Ve vnitrozemí ostrova spatříme v údolí schované Vranské jezero, viditelné jen z mála míst. Na skalnatém ostrově Krk, největším chorvatském ostrově, poznáme historické městečko Vrbnik s mohutným kostelem Panny Marie s renezanční zvonicí. Projdeme se městem Krk s románskou katedrálou, kde se za hradbami ukrývají úzké uličky s jednou údajně nejužší na světě. Na ostrově Lošinj, který je s Cresem spojený mostem, poznáme lesy obklopené letovisko Malý Lošinj, vyhledávané již Habsburky. Zavítáme také do malebného městečka Veli Lošinj s barevnými domy, ukrytého v zátoce. Pohled hlavně v odpoledním slunci připomíná divadelní kulisu. Ubytování na ostrově Cres v hotelu u moře na stejném místě. Polopenze.

8. den: snídaně. Odjezd do ČR. Trajekt na ostrov Krk. Přes den cesta z Chorvatska do ČR. Příjezd do ČR ve večerních hodinách, návrat do Ostravy nebo do Plzně v pozdních večerních hodinách.

Cena zahrnuje

  • 7x ubytování v hotelu s výhodnou polohou přímo u moře ve 2lůžkových pokojích se sociálním zařízením
  • 7x chorvatská polopenze v hotelové restauraci. Snídaně formou švédských stolů. Večeře 3 chody, částečně formou švédských stolů s hlavním chodem servírovaným.
  • Dopravu klimatizovaným autobusem se skříňovým uzamykatelným přívěsem na kola
  • Trajekty mezi ostrovy Krk a Cres
  • Připravený denní program výletů po trasách 25–50 km.
  • Vedoucího zájezdu a informační materiály
  • Cestovní zdravotní pojištění a pojištění CK

Nástupní místa

Plzeň, Praha, Brno

Podobné zájezdy

 (AGM Travel)
15 990 Kč
 (AGM Travel)
16 200 Kč
 (AGM Travel)
16 400 Kč
 (CK Eurocykl Herdegen)
16 900 Kč
 (AGM Travel)
17 990 Kč
© Copyright www.kamven.cz
Partneři projektu
Dovolená v Rakousku Dovolená ve Švýcarsku NaKole.cz - cyklistický portál
Dolní Rakouskol