Aktivní dovolená pro celou rodinu

Neziderské jezero na kole

Termín: 10.05.2019 - 12.05.2019, 3 dny
Cena od: 4 900 Kč

Foto: CK Vlha

Neziderské jezero – je od roku 2001 součástí světového dědictví UNESCO. Jeho větší část leží v rakouském Burgenlandu a menší část zasahuje také do Maďarska. 138 km dlouhá cyklostezka kolem jezera je pouhý základ k poznání této oblasti. Minimální výškové rozdíly a příznivý terén jsou zárukou radosti z jízdy pro malé i velké cyklisty. Historická městečka Rust, Purbach a Mörbisch jsou jen některé zastávky při putování na rakouské straně této oblasti. Ubytovaní budeme v hotelu, v maďarském Sopronu. V Maďarsku navštívíme sídlo rodiny Esterházy ve Fertöd. Putování tímto krajem si zpestříme návštěvou vinných sklípků, případně relaxací v termálních lázních.

Program zájezdu

1. den pátek
Odjezd v časných ranních hodinách z ČR, příjezd do městečka Neusiedel am See. Odtud přesBreitenbrunn, Purbach do „města čápů" Rust, s jeho historickým centrem. Dále přes vinařské městečko Mörbisch am See, přes turistický přechod přejedeme hranice s Maďarskem do vesnice Fertörakos a pokračujeme do místa ubytování v Sopronu. Cca 55 - 60 km.

2. den sobota
Po snídani odjezd na kolech do vesnice Fertörakos. Zde se nachází bývalý vápencový lom, kde těžili kámen již staří Římané a později se odsud dopravoval kámen na stavby budov do Vídně (možnost návštěvy). Odtud vinařskou oblastí přes vesnice s původní architekturou - Balf, Hegykö (termální lázně - možnost koupání), až do Fertöd, kde se nachází zámek rodiny Esterházy. Zde možnost prohlídky zámku a pro zájemce autobusem zpět do Sopronu. Celkem cca 35 km

Delší varianta - Z Fertöd pokračujeme přes Sarród, kolem ptačích rezervací, překročíme hranici do Rakouska a přes Apetlon do Illmitz. Odtud lodí přes jezero do Mörbisch am See. Zpět do Sopronu. Cca 75 km.

3. den neděle
Po snídani se autobusem přesuneme do rakouského Apetlonu. Odtud na kole přes Illmitz a ráj ptactva národním parkem Seewinkel s rákosovými porosty a mokřinami do Podersdorfu a k termálním lázním St.Martin, kde zakončíme cyklistický program návštěvou a odpočinkem v termálech. Večerní návrat zpět do ČR. Celkem cca 35 km.

Cena zahrnuje

  • Doprava autobusem
  • Přeprava kol v cyklovleku
  • Ubytování v hotelu
  • Bohatá snídaně a večeře formou bufetu
  • Informační materiály
  • Průvodce
  • Pojištění CK proti úpadku
  • DPH

Nástupní místa

Prostějov, Olomouc, Brno, Vyškov

Podobné zájezdy

 (CK Nomád)

Kolem Balatonu na kole

Maďarsko
30.6.2019 - 6 dní
5 990 Kč
 (CK Frčíme)

Budapešť na kole

Maďarsko
3.8.2019 - 1 den
1 190 Kč
 (CK Eurocykl Herdegen)

Neziderské jezero na kole

Rakousko, Maďarsko
11.8.2019 - 6 dní
11 600 Kč
 (CK Nomád)

Kolem Balatonu na kole

Maďarsko
25.8.2019 - 6 dní
5 890 Kč
 (CK Hoška Tour)

Podunají na kole s termály

Rakousko, Maďarsko
5.9.2019 - 4 dny
5 150 Kč
© Copyright www.kamven.cz
Partneři projektu
Dovolená v Rakousku Dovolená ve Švýcarsku NaKole.cz - cyklistický portál
Dolní Rakouskol