Aktivní dovolená pro celou rodinu

Burgundsko na lodi a na kole - Canal du Nivernais

Termín: 06.09.2019 - 15.09.2019, 10 dní
Cena od: 17 990 Kč

Foto: CK Extrem Tour

Burgundsko je a hlavně bylo bohatým krajem na dosah Paříže a přitom na Paříži dlouho nezávislým. Bohatství mu dodávala zvlněná krajina pro vinice jako stvořená. A to burgundští vévodové netušili jak je jejich kraj vhodný pro cyklistiku!

Soustava kanálů spojujících řeky Seinu a Loiru byla dokončena v roce 1783. Canal du Nivernais, po kterém poplujeme, spojuje řeku Yonne s Loirou a patří mezi nejkrásnější v celé Francii. Začíná v Auxerre, jehož historické jádro je památkovou rezervací a patří k nejvýznamnějším historickým místům ve Francii. Na druhém konci, v městečku Decize, se vlévá do Loiry. Nebudeme ovšem jen na kanále, ale díky našim opedálovaným ořům projedeme velký kus tohoto nádherného a historického cípu Burgundska.

Cesta Yonnským údolím po kanálu Canal du Nivernais vede venkovskou krajinou, každá zatáčka, každé ručně ovládané zdymadlo odkrývá pohled do romantické krajiny. Magická příroda zde ohromí každého. Majestátní dubové a bukové lesy, kterými kanály protékají, jsou domovem rozličné fauny. A to nepíšeme o nádheře Přírodního Parku MORVAN, kam také na kolech zajedeme.

Koho by snad tato kouzelná příroda nudila, určitě bude vhodně relaxovat v nějakém vinném sklípku. Zajisté si nenechá ujít městečko CHABLIS s nejlepším francouzským bílým vínem (doporučuje se k ústřicím).

Cyklistické etapy měří od 40 do 90 km podle terénu a chuti najet více či méně kilometrů. Jezdíme ve skupinkách dle vlastního výběru nebo i samostatně, takže tempo i trasu si můžete vybrat dle libosti. Jezdí se nalehko. Vedoucí si vyhrazuje právo změny programu dle počasí.

Program zájezdu

1. den: Odjezd z Prahy ve 21,00 přes Rozvadov, Norimberk, Mulhouse do Francie.

2. den: Busem příjezd k lodi do COULANGES sur YONNE.  Po naložení a zabydlení vyrazíme směrem na jih do přístaviště v  městě CLAMECY. Možno doprovodit loď na kole podél kanálu či si zajet trochu do malebné krajiny. (10-50 km) 

3. den: 
Konečně pořádně na kolo. Čeká na vás na okružní etapě pěkný zámek CHASTELUX v přírodním parku MORVAN a dále do kopce přes krásné, ale turistické VEZELAY. Odtud již z kopce do CLAMECY, kde na vás čeká loď. Pohodovou variantou je cyklostezka podél kanálu. 

4. den: Odpočinková etapa po cyklostezce podél kanálu nebo na východ přes VEZELAY či na západ přes CHATEL CENSOIR a COURSON k velmi romantickému noclehu pod skalami ROCHERS DU SAUSSOIS. (20 - 50 km)

5. den: Pohodovka po asfaltové cyklostezce až do kotviště ve VINCELLES nebo mírně zvlněnou krajinou přes VERMENTON tamtéž.  (23 - 70 km)

6. den: Okružní etapa vinařskou oblastí přes starobylé NOYERS.  Další možné prodloužení okruhu přes historický TONNERRE.  (40 - 90 km)

7. den: Nejdůležitější etapa celého našeho zájezdu a to za světoznámým vínem do CHABLIS a poté do nejhezčího města této oblasti AUXERRE. (50 km)

8. den: Pohodová etapa přes velkolepý cisterciánský klášter v PONTIGNY a historické město SEIGNELAY zpátky do AUXERRE. Vlčáci si můžou dojet až do  St. FLORENTIN. (52-72 km)

9. den: Po snídani a úklidu, opuštění lodi.  Možnost poslední etapy v okolí AUXERRE, třeba až do zajímavého JOIGNY. Večerní návštěva DIJONU či BAUNE. Odjezd do Čech.

10. den: Příjezd do Prahy v ranních až dopoledních hodinách.

Sudý termín (6.-15.9.) probíhá v obráceném pořadí od AUXERRE do COULANGES.

Ubytování

ve 2-lůžkových (ev. 3-lůžkových) kajutách. Lůžkoviny i povlečení jsou v ceně. Při objednání a obsazení celé lodi v plném počtu osob - sleva 500,-Kč/os.

VYBAVENÍ LODI: Tarpon 42 - 2x 2-lůžková a 2x 3-lůžková kajuta, 2x sprcha, 2x WC a 4x umyvadlo. Kompletně vybavená kuchyň je k dispozici hlavně kapitánovi a kuchaři v jedné osobě, ale uvařit si kafe či polívku je samozřejmě možné. Dobíjení baterek a mobilů - 220V nebo 12V přes auto-nabíječku. Přes veškerý komfort, který vám loď bude v průběhu zájezdu poskytovat, vemte prosím na vědomí, že nejde o hotel - kajuty jsou celkem skromné. Bydlení na lodi s sebou přináší svá specifika a výpomoc posádky kapitánovi při každodenních starostech kolem lodi je vítaná.

Stravování

7x polopenze – snídaně formou švédského stolu s bohatým výběrem jak sladkého, tak slaného. Večeře pak vydatná domácí kuchyně z Čech. Nikdo na našem zájezdu ještě nezhubnul! Pivo až do vyčerpání zásob za Kč.

Cena zahrnuje

Dopravu osob a kol mikrobusem, pronájem lodi a 7x nocleh na lodi, 7x polopenze, povlečení, poj. proti úpadku CK, dálniční a jiné poplatky, infor. a mapové materiály, vedoucí zájezdu a kapitán v jedné osobě.

Nástupní místa

Možnost nástupu po trase Praha – Plzeň – Rozvadov dle dohody. V případě obsazení všech 10ti míst skupinou je dohoda možná i ohledně jiného nástupního místa oproti příplatku za km navíc.

Podobné zájezdy

 (CK Extrem Tour)

Alsaská vinná stezka na kole

Francie
3.7.2020 - 9 dní
9 990 Kč
 (CK Kudrna)

Kolmo kolem Bretaně

Francie
16.7.2020 - 7 dní
14 500 Kč
 (CK Nomád)

Bretaň na kole

Francie
17.7.2020 - 10 dní
12 990 Kč
 (CK Sunbike)
10 990 Kč
 (CK Bondo)

Alsasko na kole: Čapí jízda

Francie
8.8.2020 - 9 dní
13 940 Kč
© Copyright www.kamven.cz
Partneři projektu
Dovolená v Rakousku Dovolená ve Švýcarsku NaKole.cz - cyklistický portál
Dolní Rakouskol