Aktivní dovolená pro celou rodinu

Balaton a jezero Velence na kole

Termín: 30.05.2019 - 02.06.2019, 4 dny
Cena od: 5 260 Kč

Foto: CK Cyklotur

Celá oblast Balatonu má dlouholetou tradici vinařství, podél jezera se nacházejí krásné, upravené pláže. „Maďarské moře" nabízí pestrou síť cyklostezek, které vás provedou touto malebnou krajinou vinic, nově vybudovaných letovisek, sportovních areálů a městeček, která lákají k zastavení a ochutnávce místních specialit.

Program zájezdu

1. den: Odjezd v časných ranních hodinách, dopoledne dojezd do Fonyódu, složení kol a po cyklostezce podél Balatonu přes Szántód a Zamárdí do Siofóku - největšího a nejživějšího letoviska.

2. den: Objezd severovýchodní části jezera přes Balatonvilágos, Balatonfüzfö, do Balatonfürdo - promenáda podél pobřeží, náměstí Zdraví s Kossuthovým pramenem, Tihany - opatský chrám s hrobkou krále Ondřeje I., Paprikový dům, trajektem i s koly do Szántódu a dojezd zpět na ubytování.

3. den: S naloženými koly do Szekésfeherváru - jedno z nejkrásnějších barokních náměstí s kamennou sochou říšského jablka, které je jedním z korunovačních symbolů a symbolem města. Na kolech k poklidnému jezeru Velence - třetí největší v Maďarsku, s krásnou přírodou a významným hnízdištěm ptáků. Objezd jezera zpět do Szekésfeherváru, naložení kol a dojezd na ubytování.

4. den: Szantód, trajektem do Tihany, Balatonudvari - hřbitov s náhrobky ve tvaru srdce, Badacsony - výrazná čedičová hora s vinicemi a letovisko, možnost ochutnávky a nákupu zdejšího vína. Naložení kol a odjezd zpět do Hradce Králové, kam bude příjezd pozdě večer.

Cyklistické etapy vedou většinou po rovinatých a mírně zvlněných asfaltových cyklostezkách a vedlejších silnicích.

Denní etapy: 50, 85, 60, 65 km

Ubytování

3x hotel v Siofóku, 2lůžkové pokoje s příslušenstvím, příplatek za 1lůžkový pokoj 340 Kč/noc

Cena zahrnuje

3x ubytování, 3x snídani, dopravu klimatizovaným autokarem s vlekem na kola, průvodce, komplexní pojištění včetně léčebných výloh v zahraničí, storna a pojištění CK

Nástupní místa

Hradec Králové, Holice, Vysoké Mýto, Litomyšl, Svitavy, Brno

Podobné zájezdy

 (CK Nomád)

Kolem Balatonu na kole

Maďarsko
25.8.2019 - 6 dní
5 890 Kč
 (CK Victoria)

Neziderské jezero – perla Burgenlandu na kole

Rakousko, Maďarsko
9.9.2019 - 3 dny
4 990 Kč
 (CK Bondo)
11 780 Kč
 (CK Eurocykl Herdegen)

Okolí Tokaje na kole

Maďarsko
25.9.2019 - 6 dní
11 200 Kč
 (CK Rubikon)

Lázeňský cyklovíkend – Neziderské jezero

Rakousko, Maďarsko
26.9.2019 - 4 dny
6 500 Kč
© Copyright www.kamven.cz
Partneři projektu
Dovolená v Rakousku Dovolená ve Švýcarsku NaKole.cz - cyklistický portál
Dolní Rakouskol