Aktivní dovolená pro celou rodinu

Šumava na sněžnicích

Termín: 01.03.2018 - 04.03.2018, 4 dny
Cena od: 3 000 Kč

Foto: CK Kudrna

Zimní turistika západní Šumavou

Nekonečné pláně a lesy Šumavy, pokryté zářivě bílou peřinou jiskřivého sněhu nás budou lákat k prozkoumání. Vydáme se na cestu poněkud netradičně - nasadíme sněžnice a vydáme se na čtyřdenní putování západní Šumavou. Naším průvodcem bude místní znalec, se kterým budete mít možnost se pobavit o rostlinstvu i živočišstvu Šumavy nebo také o složitosti současné situace kolem kácení/nekácení smrkových porostů. Každý den nás čeká cca 20 km pochodu zasněženou krajinou. Naplánované trasy mohou být změněny s ohledem na počasí a nálady účastníků.

Program zájezdu

1. První den našeho putování se sejdeme na vlakovém nádraží v Železné Rudě - Alžbětíně, na samé hranici České republiky s Bavorskem. Umožní-li to sněhové podmínky, sněžnice nasadíme hned u nádraží a vydáme se na cestu přes vrch Polom a kolem jezera Laka do obce Prášily, kde nás čeká první nocleh.

2. Po snídani vyrazíme okolo Prášilského jezera na vrchol Poledníku s bývalou vojenskou rozhlednou, skrz zasněžené lesy a údolím Roklanského potoka dojdeme do Modravy a odtud je to již jen kousek na naše další místo noclehu ve Filipově Huti.

3. Tentokrát se vydáme na cestu údolím Modravského potoka k hájence Březník, kde můžeme nasát atmosféru románu K. Klostermanna (anebo točené pivo :-) ) dále nás čeká přechod Černé hory s pramenem Vltavy a dále přes nejvýše položenou obec u nás - Bučinu a Knížecí pláně do našeho posledního místa noclehu v obci Borová Lada.

4. Ihned ráno podle míry únavy a požadavků na časy odjezdů do našich domovů se vydáme na kratší túru, pěšky a dopravou se dopravíme do Vimperka, kde naše společné zimní putování ukončíme.

Zájezd vypravíme i v libovolném termínu: pro skupinky minimálně 4 osob v termínech leden až duben.

Cena zahrnuje

3x ubytování na horské chatě/penzionu, místní poplatky spojené s ubytováním, zkušeného průvodce – znalce Šumavy

Nástupní místa

Železná Ruda

© Copyright www.kamven.cz
Partneři projektu
Dovolená v Rakousku Dovolená ve Švýcarsku NaKole.cz - cyklistický portál
Dolní Rakouskol