Aktivní dovolená pro celou rodinu

Dánsko na kole – ostrov Fyn

Termín: 18.07.2017 - 26.07.2017, 9 dní
Cena od: 8 990 Kč

Foto: CK Extrem Tour

Jednoznačně nejhezčím dánským ostrovem je ostrov Fyn, ke kterému patří další dva námi navštívené ostrovy – Täsinge a Langeland. Je možno si udělat i celodenní cyklovýlet na romantický ostrov AERO. V celé oblasti je nejen pro nás připraveno 1175 km značených cyklostezek. Samozřejmě neprojedeme všechny, ale přesto díky placatosti krajiny z nich na našem zájezdu poznáme asi třetinu a najedeme nějakých 450 km. Když k tomu foukne protivítr, malinko si i máknete.

Kromě historického hlavního města ostrova Odense, vás určitě osloví hezoučká pobřežní města s fotogenickými přístavy. Jelikož stezky vedou pohodovou a milou krajinou s malebnými vesničkami, bude celý zájezd pro vaši celoročně stresovanou duši pohlazením. Kdo si navíc během roku neužije rodinky, má ideální příležitost vzít s sebou i trošku odrostlejší děti a drahé, i když méně sportovní polovičky. Dánské pivo a ještě lepší dánská zmrzlina nás budou provázet po celou dobu této pohodové dovolené a příjemné kempy v blízkosti mořských pláží to ještě podtrhnou.

Cyklistické etapy měří od 50 do 90 km podle terénu. Jezdíme ve skupinkách dle vlastního výběru nebo i samostatně, takže tempo i trasu si můžete vybrat dle chuti. Autobus v podstatě kopíruje naši cyklistickou trasu - jezdí se nalehko - a v poledne je většinou umožněn nepovinný sraz s autobusem, kde si můžete uvařit a případně i nasednout do busu a zbytek etapy dojet s ním. Vedoucí zájezdu si vyhrazuje právo změny programu dle počasí.

Program zájezdu

1.-2. den: Odjezd z Prahy v 18,00 přes Cínovec, Německo do Dánska. Ráno po přejezdu mostu na ostrov FYN vykládáme kola a ze středověkého MIDDLEFARTU vyrážíme podél pobřeží kilometrů přes ASSENS do FAABORGU. 78km

3. den: Volný den vhodný k návštěvě romantického ostrova AERO. Nocleh opět ve FAABORGU.

4. den: Tento den si zajedeme trochu do vnitrozemí, kde na nás čeká architektonická chlouba celého Dánska – zámek EGESKOV. V kempu ve SPODSBJERGU budeme mít v nohách 70 km.

5. den: Při setrvání ve stejném kempu máme na výběr mezi flákáním se u překvapivě teplého moře nebo naježdění 50-100 km po ostrově LANGELAND.

6. den: Po návratu na ostrov FYN nás čeká jeho východní pobřeží. Při absolvování 85km navštívíme město NYBORG a dle libosti využijeme mnoha pláží během celého dne.

7. den: Do kempu na pláži v HASMARKU dojedeme buď přes hlavní město ostrova Fyn – ODENSE, nebo přes romantický poloostrov HINDSHOLM. Tachometr by neměl natočit víc jak 70 - 95 km.

8. den: Objíždění celého ostrova Fyn zakončíme opět v MIDDELSFARTU. Cestou navštívíme přístavní městečko BOGENSE. Po vysprchován v kempu a naložení kol se vydáme na zpáteční cestu do Čech.  Na kole najedeme asi 60km.

9. den: Do Prahy přijedeme v dopoledních hodinách.

Náročnost

Pohodová aktivní dovolená vhodná i pro rodiny s dětmi od 10 let. Pokud ale můžeme doporučit ohledně dětí, je lepší, když mají s sebou kamarády, aby se nenudily po večerech. Etapy zvládnou bez problémů.

Ubytování

6x v bungalovu (za příplatek) nebo pod vlastním stanem v kempech. Bungalovy jsou 4-6 lůžkové s 2-3 ložnicemi, obývákem a vybavenou kuchyní. Sprcha a WC jsou samozřejmostí.

Stravování

3x večeře v ceně včetně klasické extremtourácké grilovačky. Jinak z vlastních dovezených či na místě nakoupených potravin. Záměrně nenabízíme kompletní večeře neb vás nechceme ochuzovat i o ochutnávky místních dobrot. V bungalovech jsou skromné kuchyňky. Pro stanaře jsou v buse k dispozici PB vařiče, stolky a židličky – je jich dost. Pivo je až do vyčerpání zásob za Kč.

Cena zahrnuje

Veškerá doprava osob a kol, 6x nocleh v bungalovech či stanech, cestovní pojištění, pojištění proti úpadku CK, dálniční a jiné poplatky, informační a mapové materiály, extremtourácké grilování a vedoucí zájezdu. K dispozici jsou PB vařiče, židličky, stolky, kanystry na pitnou vodu.

Cena nezahrnuje

Strava, vstupy a výborná zmrzlina.

Nástupní místa

Možnost nástupu po trase Praha – Teplice – Cínovec dle dohody. Svoz z různých míst republiky rádi zajistíme naším mikrobusem s cyklo-vlekem dle možností a dohody - oproti příplatku.

Podobné zájezdy

 (CK Bondo)

Norsko na kole: fjordy, hory, řeky

Norsko
29.6.2018 - 12 dní
19 840 Kč
 (Martin Hájek, CK Kudrna)

Norsko na kole

Norsko
29.6.2018 - 17 dní
21 900 Kč
 (CK Extrem Tour)

Dánsko na kole – ostrov Fyn

Dánsko
1.7.2018 - 8 dní
11 990 Kč
 (CK Kudrna)

Ostrovy za polárním kruhem

Norsko
20.7.2018 - 17 dní
30 800 Kč
 (CK Bondo)

Velká skandinávská pouť na kole

Finsko, Norsko, Švédsko
27.7.2018 - 17 dní
32 840 Kč
© Copyright www.kamven.cz
Partneři projektu
Dovolená v Rakousku Dovolená ve Švýcarsku NaKole.cz - cyklistický portál
Dolní Rakouskol