Aktivní dovolená pro celou rodinu

Severní Holandsko na lodi a na kole

Termín: 08.08.2024 - 17.08.2024, 10 dní
Cena od: 24 900 Kč

Foto: CK Frčíme

Frísko na kole s ubytování na lodi

Frísko právem patří k nejkrásnějším zákoutím Holandska. Užiješ si perfektní cyklostezky v okolí jezer a kanálů, spatříš typické mlýny, písečné duny, rybářská městečka na pobřeží i krásnou přírodu místních národních parků. Nenecháme si ujít ani ochutnávku úžasných holandských sýrů.

Program zájezdu

1. den: Brna vyrážíme ve večerních hodinách. Čeká nás trasa přes Prahu a Ústí nad Labem do Německa a dále do Holandska.

2. den: Dopoledne přijedeme do srdce celého Fríska - města Drachten. Užijeme si zkušební krátkou projížďku po okolí přístavu s prohlídkou malebného centra města. Kapitáni mezitím přebírají loď, stěhují zásoby a připravují večeři. Po večeři seznamovací večírek na palubě.

3. den: Snídaně. Loď se dnes přesouvá do klidného a malebného přístavu Warten. Cyklisté si na kolách užijí okolí jezera Burgumer Mar, četné vesničky a mokřady východně od hlavního města i samotné centrum Leeuwarden. Město zaujme svou multikulturní atmosférou a kanály s mnoha restauracemi a bary. Večeře. Celkem 60 km.

4. den: Snídaně. Dnešní plavba vede do přístavu Sneek. Na kole si můžeme opět vychutnat hlavní město Fríska Leeuwarden, nebo se přesouvat příjemnou cyklostezkou přes městečko Grou, převozem přes kanál a podél jezera Snitser Mar plného plachetnic až do samotného Sneek s prohlídkou krásného a historického centra města. Večeře. Celkem 50 km.

5. den: Snídaně. Loď se dnes přesouvá do Workum. Na kole se vydáme na pobřeží do přístavního města Makkum. Užijeme si dokonalý rekreační rezort s koupáním v severním moři a také příjemnou cyklostezku podél přímořského valu, který brání moři v záplavě Holandska. Na závěr ještě případně koupání v okolí Hindeloopen. Večeře. Celkem 55 km.

6. den: Snídaně. Loď dnes zůstává ve Workum. Na kole se podíváme k moři přes město Hindeloopen a podél pobřeží směrem na jih až do přístavního města Stavoren. Zpět po pobřeží jezera De Fluezen a Hegemer Mar přes Soudsend a Heeg zpět do Sneek. Zaujme Vás obří socha ryby, zdymadlo mezi mořskou hladinou a jezerem (Holandsko se nachází pod hladinou moře). Večeře. Celkem 70 km.

7. den: Snídaně. Loď se dnes začíná vracet a zakotví v přístavu Langweer. Cyklisté si užijí další okruh k moři, tentokrát přes Lemmer a Heerenveen. Užijete si písečné duny, které chrání Holandsko před záplavami. Dnes projedeme dokonce přes krásný les. Večeře. Celkem 80 km.

8. den: Snídaně. Přesun do cílového Drachtenu. Etapa přes GorredijkOosterwolde. Večeře. Celkem 80 km.

9. den: Snídaně. Úklid lodi a její předání. Přesun na nedalekou farmu s výrobou holandských sýrů s velmi zajímavou prohlídkou a prezentací. Ochutnávka a možnost nákupu skvělých sýrů. Přejezd do ČR přes Německo.

10. den: Příjezd do ČR v poledních hodinách.

Ubytování

Po celou dobu zájezdu spíme na lodi v přístavištích u malebných holandských městeček. V Holandsku využíváme lodě Renal45. Každá loď má čtyři kajuty pro dvě osoby. Některé kajuty mají postele nad sebou nebo u země. Na lodi jsou také dvě toalety, koupelny, kuchyně s obývacím prostorem a příjemné posezení na palubě s výhledem do krajiny. Loď se s námi přesouvá z přístavu do přístavu a kopíruje naši cyklistickou trasu.

Cena zahrnuje

  • dopravu minibusem s cyklovlekem do Holandska a zpět
  • 7x ubytování a pronájem lodi Renal 45
  • 7x polopenze (snídaně formou bufetu, večeře o třech chodech)
  • práci kapitána, řidiče a kuchaře v jedné osobě
  • pohonné hmoty pro loď, kotvení lodi, poplatky v přístavech, dálniční poplatky
  • pojištění CK proti úpadku, DPH a další výdaje cestovní kanceláře

Nástupní místa

Nabízíme nástupní místa po celé Moravě (od Ostravy až po Brno) i v Čechách (Praha a Plzeň).

Podobné zájezdy

 (CK Extrem Tour)

Holandsko na lodi a na kole – střed

Nizozemsko
25.7.2024 - 10 dní
22 900 Kč 19 900 Kč
 (CK Extrem Tour)

Holandsko na lodi a na kole – střed

Nizozemsko
1.8.2024 - 10 dní
22 900 Kč 17 900 Kč
 (CK Frčíme)

Severní Holandsko na lodi a na kole

Nizozemsko
8.8.2024 - 10 dní
24 900 Kč
 (CK Cyklotur)

Holandsko na kole

Nizozemsko
12.8.2024 - 7 dní
17 480 Kč
 (CK Kudrna)

Moselská cyklostezka

Německo
20.8.2024 - 6 dní
9 800 Kč
© Copyright www.kamven.cz
Partneři projektu
Dovolená v Rakousku Dovolená ve Švýcarsku NaKole.cz - cyklistický portál
Dolní Rakouskol