Aktivní dovolená pro celou rodinu

Sardinie na kole

Termín: 12.06.2024 - 21.06.2024, 10 dní
Cena od: 21 500 Kč

Foto: CK Frčíme

Cyklistika, koupání a poznávání Sardinie

Spojili jsme nejkrásnější místa Sardinie na severu a východě ostrova do zájezdu, který je nabitý poznáním, koupáním a zážitky. Užiješ si snadné i náročnější cyklistické programy s odpočinkem a koupáním. Den strávený na motorových člunech pod skálami východního pobřeží, s koupáním na karibských plážích si zamiluješ.

Program zájezdu

1. den: Odjezdový den

Odjezd v brzkých ranních hodinách z nástupních míst přes Rakousko do Italského Livorna. Noční trajekt na Sardinii (22:00-6:00) s noclehem na palubě. Možnost zajištění kajuty za příplatek cca 1500 Kč/kajuta pro 4 osoby.

2. den: Etapa kolem Smaragdového pobřeží.

Ráno vyspaní přijedeme do Golfo Aranci nebo Olbie. Sardinským venkovem se dostaneme do letovisek Portisco, Capriccioli s krásnou pláží Cala di Volpe, nejdražší oblasti Sardinie Porto Cervo s luxusními vilami a hotely a krásnými karibskými plážemi. Dále si prohlédneme Baja Sardinia a malebné městečko Cannigione. Odtud podél pobřeží s výhledem na ostrov Caprera do Le Saline do kempu (49 km, nahoru 830 m, dolů 810 m). Alternativní varianta přes horské vesničky San Pantaleo a Santa Teresina (+10 km, +200 m stoupání). Večeře.

3. den: Ostrov La Maddalena na kole.

A: Po snídani přejedeme na kole do městečka Palau. Trajekt na ostrov La Maddalena. Po mostě přejezd na vedlejší ostrov Caprera. Koupání na krásných plážích na jihu ostrova. Stoupání na vyhlídkový bod s Garibaldiho pevností. Koupání na ostrově Isola Giardinelli, prohlídka hlavního města La Maddalena (40 km, 200 m převýšení).
B: navíc okruh kolem ostrova Maddalena až do letoviska Porto Massimo. Koupání na krásných opuštěných plážích na severu ostrova (+20 km, +200 m převýšení). Odpolední trajekt do Palau. Večeře.

4. den: Severozápadní poloostrov Capo Testa

A: Na kole po severním pobřeží ostrova až do Santa Teresa Gallura, odkud je krásný výhled na Bonifacio na Korsice. Koupání. Dále na poloostrov Capo Testa s nádhernými skálami a majákem. Doporučujeme pěší procházku mezi útesy (1-2 hod.) nebo koupání v průzračné vodě některé z mnoha zátok. Vhodné pro šnorchlování. Velmi fotogenické místo, klienti zde bývají nadšení (46 km, 920 m převýšení).
B: cestou navíc zajížďka na pláž Porto Pollo a Marmoratina (+10 km, +200 m). Zpět do kempu autobusem. Večeře.

5. den: Přejezd na nejkrásnější východní část ostrova.

A: Autobusem se přesuneme k městečku Dorgalli. Na kole vyšlapeme mírným, ale táhlým stoupáním vyhlídkovou silnicí národním parkem Golfo di Orosei a vystoupáme až do sedla Genna Silana (1017 m). Po krátkém občerstvení v místní restauraci následuje úžasný sjezd ze sedla přes Baunei k moři do Santa Maria Navarrese. Dojezd do kempu s možností koupání na pláži. (55 km, stoupání 1026 m, sjezd 1558 m). Večeře.
B: Snazší varianta, kdy nás autobus vyveze až do sedla Genna Silana (1017 m) a vynecháme stoupání vyhlídkovou silnicí. Dále stejně jako varianta A. (40 km, stoupání 453 m, sjezd 1450 m)

6. den: Arbatax a pláž Lido Orri

A: Dnes nás čeká lehčí a více odpočinková etapa. Po cyklostezce kolem laguny Stagno di Tortoli do Arbataxu. Prohlídka fotogenické červené skály z Porfyru. Společný drink v místní hospůdce. Za městem Tortoli prohlídka naleziště Nuragů v oblasti San Salvatore. Na závěr koupání a pivečko na pláži Lido Orri, kde je možné si dát dobrý oběd v místní restauraci. (40 km, 200 m převýšení).
B: znavíc podél pobřeží až na pláž Torre di Bari s Janovskou strážní věží. Zpět vnitrozemím přes Bari Sardo (+30 km, + 200 m). Večeře v restauraci v kempu.

7. den: Odpočinkový den na pláži.

Snídaně. Pro zájemce plavba na motorových člunech podél úžasných východních skal vysokých až 100 m. Několikrát zakotvíme na nepřístupných karibských plážích s bílým pískem Cala LunaCala Mariolu či Cala Goloritzé - s úžasnou skalní špicí přímo na pláži. Tento den patří k nejoblíbenějším v programu.

8. den: Přejezd autobusem do pohoří Supramonte.

A: Z Passo di Caravai (1118 m) vyšlapeme až do sedla Arcu Correboi (1246 m). Následuje sjezd do horského městečka Villagrande. Další krásný sjezd s vyhlídkou na moře a lagunu Stagno di Tortoli do Lotzorai. Příjemná zmrzlina na náměstí, koupání na pláži u kempu. (58 km, stoupání 715 m, sjezd 1817 m).
B: Prodloužená varianta. Asi po 16 km původní trasy odbočíme na městečko Talana. Před městem se vydáme na úžasnou horskou silničku s krásnými výhledy a dojedeme až do města Villagrande, kde se napojíme na původní etapu. Klienti bývají z této vložky nadšeni - doporučujeme. (78 km, stoupání 919m, sjezd 2021 m).

9. den: Poslední cyklo etapa do Orosei

Snídaně, výjezd autobusem do sedla Genna SilanaSjezd po úžasné SS125 do Dorgali. Dále po SS125 do Orosei přes neuvěřitelné lomy mramoru. Závěrečné koupání na krásné a dlouhé pláži Su Barone. Přejezd autobusem do Olbie, kde zastavíme u supermarketu pro nákup na cestu zpět. Následuje přejezd nočním trajektem do Livorna.

10. den: Ráno z Livorna přes Itálii a Rakousko zpět do ČR. Příjezd ve večerních hodinách do nástupních míst.

Ubytování

Bydlíme v mobilních domcích se dvěma oddělenými ložnicemi. Každý pár má své soukromí. Ubytování ve vlastním stanu je také možné (snížená cena).

Cena zahrnuje

  • dopravu tam a zpět, včetně dopravy po ostrově
  • trajekt na Sardinii a zpět
  • trajekt na ostrov La Maddalena a zpět
  • 7x ubytování v mobilním domě nebo stanu na dvou místech
  • 7x polopenzi kombinovanou z naší polní kuchyně a místní restaurace
  • tvorbu fotoknihy pro zájemce
  • práci průvodce a organizátora zájezdu
  • materiály, mapky a další služby cestovní kanceláře
  • DPH, pojištění cestovní kanceláře proti úpadku, poplatky

Nástupní místa

Nástupní místa na Moravě od Ostravy po Brno (nástupní místo Plzeň a Praha není u tohoto zájezdu k dispozici).

Podobné zájezdy

 (CK Frčíme)

Východní Sardinie na kole

Itálie
31.7.2024 - 10 dní
23 900 Kč
 (CK Frčíme)

Sardinie na kole

Itálie
4.9.2024 - 10 dní
21 500 Kč
 (CK Kudrna)

Sardinie na kole

Itálie
6.9.2024 - 12 dní
20 300 Kč
 (CK Kudrna)

Sicílie na kole

Itálie
6.9.2024 - 13 dní
22 900 Kč
 (CK Mamut tour)

Toskánsko na kole – Elba

Itálie
12.9.2024 - 8 dní
15 300 Kč
© Copyright www.kamven.cz
Partneři projektu
Dovolená v Rakousku Dovolená ve Švýcarsku NaKole.cz - cyklistický portál
Dolní Rakouskol