Aktivní dovolená pro celou rodinu

Šumava na kole

Termín: 12.07.2024 - 14.07.2024, 3 dny
Cena od: 5 900 Kč

Foto: CK Frčíme

Přejezd Šumavy na kolech z Nýrska až do Lipna

Chceš na kole přejet celou Šumavu, vidět její krásnou a nedotčenou přírodu? Užít si úžasné, převážně asfaltové cyklostezky? Vystoupat na vrchol kopce Pancíř (1 214 m. n. m.), vidět kde pramení naše nejdelší řeka Vltava? Nechce se ti vymýšlet, jak zajistit abys jel nalehko, nemusel se vracet do místa startu a řešit další strasti logistiky? Neváhej se přihlásit na náš cyklozájezd Šumavou.

Program zájezdu

1. den: Odjezd z nástupních míst v ranních hodinách a přejezd na Šumavu. Příjezd na start etapy do Nýrska kolem poledne. Po vyložení kol a rychlého občerstvení z vlastních zásob se vydáme CHKO Šumava kolem vodní nádrže Nýrsko pod vrchol kopce Lomničky (1026 m n. m.) od kterého budeme pokračovat podél česko-německé hranice po vrstevnici do mírného stoupání, které občas vystřídá i příjemný sjezd z kopce. Cestou zastavíme u vodopádu Bíla Strž a Černého jezera. Od jezera nás čeká stoupání na rozhlednu Pancíř (1214 m n. m.), kde se můžeme kochat výhledy z rozhledny, případně se po absolvovaném prudším stoupání můžeme občerstvit třeba čepovaným pivem a dát si něco k jídlu v místní restauraci. Nyní nás čeká 8km dlouhý sjezd do Železné rudy s klesáním cca 440 výškových metrů. Ubytování ve večerních hodinách, kde už nás bude čekat naše dodávka/minibus s našimi věcmi. (40 km, stoupání 973 m, klesání 652 m)

2. den: Snídaně na ubytování v 7:00 – 8:00. Po snídani naložíme věci do dodávky/minibusu a vydáme se na kolech na nejnáročnější etapu zájezdu. Dnes nás čeká 72km nádhernou krajinou NP Šumava. Podél různých potůčků, remízků, lesů a luk se dostaneme do turistický známého střediska Modrava, kde se natáčel seriál Policie Modrava. Zde si dáme občerstvení a dojedeme k samotnému prameni Vltavy. Zde máme již nejvýše položený bod trasy za sebou a čeká nás krásných 24km dlouhý sjezd (516 výškových metrů) s jen pár krátkými stoupáními. Cílem dnešní cesty je městečko Lenora, kde se ubytujeme v odpoledních hodinách. Dodávka/minibus nás bude zde čekat. Večeře v místní restauraci. (72 km, stoupání 1385 m, klesání 1402 m)

3. den: Snídaně na ubytování v 7:00 – 8:00. Po snídani se opět sbalíme a dámě věci do dodávky/minibusu. Dnes projedeme na kolech zbývající část Národního parku Šumava. Opět nás čekají nádherné pohledy na okolní přírodu a úžasné cyklostezky. Kolem vodní nádrže Lipno dojedeme až do Lipna nad Vltavou, kde už nás bude čekat odvoz. Zde si před návratem domů můžeme dát občerstvení, sbalíme se a vyrazíme směrem k domovům. Zpět do nástupních míst přijedeme ve večerních hodinách. (61 km, stoupání 543 m, klesání 532 m)

Ubytování

v penzionech nebo chatách v pokojích pro 2-4 osoby.

Cena zahrnuje

  • dopravu mikrobusem
  • přepravu kol v cyklovleku
  • 2x ubytování v penzionu nebo apartmánech
  • 2x snídani
  • parkovné a poplatky
  • DPH, pojištění proti úpadku a další náklady CK

Nástupní místa

Nabízíme nástupní místa po celé Moravě, od Ostravy až po Brno (některá za příplatek).

Podobné zájezdy

 (CK Mamut tour)

Rakouské a Bavorské Alpy

Německo, Rakousko
14.8.2024 - 5 dní
13 990 Kč
 (CK Mamut tour)

Bavorsko – Tyrolsko na kole

Německo, Rakousko
18.8.2024 - 5 dní
13 990 Kč
 (CK Frčíme)

Teplické cyklostezky na pohodu

Česko
20.8.2024 - 5 dní
10 500 Kč
 (CK Frčíme)

Šumava na kole

Česko
26.8.2024 - 3 dny
5 900 Kč
© Copyright www.kamven.cz
Partneři projektu
Dovolená v Rakousku Dovolená ve Švýcarsku NaKole.cz - cyklistický portál
Dolní Rakouskol