Aktivní dovolená pro celou rodinu

Dunajská cyklostezka – Wachau na kole

Termín: 01.08.2024 - 04.08.2024, 4 dny
Cena od: 9 900 Kč

Foto: CK Frčíme

Podél Dunaje z Aschach až do Tulln

Skvělý prodloužený víkend na kole, s vínem a poznáváním. Údolí Wachau patří mezi nejkrásnější úseky Dunajské cyklostezky. Vede totiž územím stejnojmenného národního parku a známou vinařkou oblastí. Najdeme zde mnoho historických památek - hradů, klášterů a zámků. Dokonalý povrch a rovina Dunajské cyklostezky Tě nadchne.

Program zájezdu

1. den: Brzy ráno odjezd z nástupních míst. Dopoledne přijedeme k místu, kde řeka Dunaj vytváří krásné přírodní meandry nedaleko města PasauA: Vyložení kol u meandrů Dunaje. Přejezd krásnou přírodní pasáží do městečka Aschach an der Donau s řadou příjemných hospůdek. Dále budeme pokračovat přes městečko Ottensheim dále do Linz, kde máme ubytování v hotelu. Užít si můžeme večerní Linz. (↔ 60 km, ↑ 50 m, ↓ 100 m).

2. den: A: Přímo z ubytování pokračujeme do Linz s barokními památkami až do Mauthausen, kde je známý koncentrační tábor - prohlídka (↔ 40 km, ↑ 100 m, ↓ 150 m). Ubytování v okolí Mauthausenu.

B: navíc navštíví krásnou obec Enns na kopci s historickou zvonicí, náměstím a příjemným posezením (+20 km).

3. den: A: Přesun autobusem po proudu řeky. Z Ybbs (středověké památky) do Melk s obrovským klášterem (možná prohlídka) a dále vjedeme do opravdového údolí Wachau. Mineme hrad Aggstein, prohlédneme si Spitz a zříceninu hradu Dürnstein. Přijedeme až do Kremsu (↔ 65 km, ↑ 100 m, ↓ 150 m).

B: vystoupíme dříve a projedeme si krásný zalesněný úsek s meandry Dunaje z Grein do Ybbs (+20 km), případně zajedeme na dobré víno do sklípků v Mauternbach. Nocleh v Krems. (V dubnovém termínu je trasa upravená, ubytování mimo Krems)

4. den: A: i B: Z Krems pokračujeme dále podél Dunaje až do města zahrad a květin Tulln s příjemným náměstím, kde naše putování po Dunajské cyklostezce kolem poledne zakončíme. (↔ 40 km, ↑ 200 m, ↓ 250 m). Návrat do nástupních míst ve večerních hodinách.

Ubytování

v ubytovacích zařízeních podél Dunaje. Jedná se o turistické Ferienwohnung se snídaní. Pokoje pro 2 osoby.

Cena zahrnuje

  • dopravu s cyklovlekem a výdaje na vozidlo,
  • 3x ubytování se snídaní,
  • pobytovou taxu a poplatky k ubytování,
  • práci průvodce, řidiče a organizátora

Nástupní místa

Cestujeme jedním nebo dvěma mikrobusy pro 8 osob nebo minibusem pro 19 osob. Odjíždíme z celé řady nástupních míst na Moravě, od Ostravy až po Brno.

Podobné zájezdy

 (CK Frčíme)

Dunajská cyklostezka – Wachau na kole

Rakousko
28.4.2024 - 4 dny
9 900 Kč
 (CK Frčíme)

Dunajská cyklostezka – Wachau na kole

Rakousko
1.8.2024 - 4 dny
9 900 Kč
 (CK Frčíme)

Dunajská cyklostezka – Wachau na kole

Rakousko
5.9.2024 - 4 dny
9 900 Kč
 (Österreich Werbung, CK Kudrna)

Dunajská cyklostezka

Německo, Rakousko
18.9.2024 - 1 den
9 800 Kč
© Copyright www.kamven.cz
Partneři projektu
Dovolená v Rakousku Dovolená ve Švýcarsku NaKole.cz - cyklistický portál
Dolní Rakouskol