Aktivní dovolená pro celou rodinu

Barcelona na kole

Termín: 11.04.2024 - 14.04.2024, 4 dny
Cena od: 15 900 Kč

Foto: CK Frčíme

Moře, památky a příroda v jednom

Úchvatná Barcelona se dá projet velmi pohodlně na kole. Během tří dnů navštívíme všechny důležité památky stavitele Gaudího, stihneme se okoupat v moři, navštívit olympijské městečko i fotbalový stadion Camp Nou. Užijeme si večerní atmosféru města i cyklistiku na vrchol El Tibidabo. Barcelona na kole tě chytne za srdce, stejně jako chytla nás.

Program zájezdu

1. den: ranní odjezd z nástupních míst na Moravě do Vídně. Odlet do Barcelony. Metrem do centra města. Ubytování a zajištění půjčení kol. První kratší vyjížďka podél moře s možností koupání. Výjezd do parku a na vrchol Montjuic s pevností, výhledy na Barcelonu. Návštěva olympijské vesničky a sjezd na večerní projekci magické fontány Montjuic. Večerním městem s atmosférou návrat do hostelu.

2. den: Gaudího okruh. Návštěva mrakodrapu Agbar, paláce Casa Batllo a Casa Míla od Gaudího. Navštívíme úžasnou katedrálu Sagrada Família i její interiér a kryptu. V okolí využijeme některou z mnoha levných restaurací na oběd a vyrazíme do kopce. Kolem nemocnice a kláštera Saint Pau až do impozantního parku Guell s úžasným výhledem na město a katedrálu. Cestou zpět si počkáme na krásně osvětlenou Sagradu a užijeme si muzikanty večerních křivolakých uliček starého města s večeří.

3. den: to bude více o cyklistice. Cílem je vrchol Tibidabo, kde se nachází neuvěřitelný zábavný park. Výhledy na město a pobřeží středozemního moře berou dech, stejně jako samotný svatostánek Sagrat Cor. Budeme potkávat vysportovaná těla místních borců na dokonalých silničkách. Budeme hrdí, že jsme jedni z nich :-). Čeká nás krásný sjezd až k fotbalovému stadionu Barcy Camp Nou. Pro nejednoho fanouška se jedná o nezapomenutelný zážitek. Znovu si užijeme arénu na náměstí Catalanya a také nejrušnější ulici La Rambla se sochou Kryštofa Kolumba. Udiví nás barevný trh Boqueria i malebná náměstí starého města, kde opět svůj den zakončíme dobrou večeří. 4. den: procházka po starém městě. Možnosti nákupů suvenýrů či koupání v moři na písečné pláži. Zájemci si mohou prodloužit půjčení kola a vyrazit na individuální projížďku. Odpolední transfer na letiště metrem. Odlet do Vídně. Transfer dodávkou CK do nástupních míst na Moravě.

Ubytování

je zajištěno v hostelu v centru města. Hostel mívá pokoje pro větší množství osob, postele jsou často patrové. Pokoje mohou být smíšené nebo oddělené zvlášť pro muže a ženy. Hostel bývá vybaven také malou kuchyňkou, vhodnou pro přípravu nenáročných pokrmů (ohřívání). V hostelu budeme mít uloženy také naše kola a zavazadla v den příletu a odletu. Za příplatek lze zajistit i komfortnější ubytování pro dvojice či jednotlivce (na vyžádání e-mailem). Vždy se snažíme, aby ubytování bylo co nejvíce v centru starého města. Vzhledem k sezóně se to ale nemusí vždy podařit a můžeme být ubytování také v pěším nebo cyklo dosahu starého města.

Cena zahrnuje

  • letenku Vídeň - Barcelona - Vídeň s jedním palubním zavazadlem
  • transfer na letiště ve Vídni a zpět
  • metro z letiště v Barceloně do centra města
  • půjčovné horského kola nebo elektrokola na 3 dny
  • 3x ubytování v městském hostelu
  • práci průvodce a organizátora
  • DPH, pojištění cestovní kanceláře proti úpadku, poplatky

Nástupní místa

Odletové letiště je Vídeň. Na letiště organizujeme svoz mikrobusem/minibusem. Nabízíme nástupní místa po celé Moravě, od Ostravy až po Brno (některá za příplatek). Vlastní doprava na letiště je také možná.

Podobné zájezdy

 (CK Extremtour)

Andalusie na kole

Španělsko
18.5.2024 - 9 dní
17 670 Kč
 (CK Frčíme)

Barcelona na kole

Španělsko
27.9.2024 - 4 dny
15 900 Kč
 (CK Extremtour)

Andalusie na kole

Španělsko
23.10.2024 - 8 dní
17 900 Kč
© Copyright www.kamven.cz
Partneři projektu
Dovolená v Rakousku Dovolená ve Švýcarsku NaKole.cz - cyklistický portál
Dolní Rakouskol