Aktivní dovolená pro celou rodinu

Elba na kole

Termín: 06.09.2024 - 15.09.2024, 10 dní
Cena od: 13 500 Kč

Foto: CK Vlha

Cyklotoulky Napoleonovým ostrovem

Elba – ostrov Napoleonova vyhnanství, je ideálním místem pro cyklodovolenou v končícím létě. Ostrov Elba si Vás získá písčitými i oblázkovými plážemi, vklíněnými mezi strmé svahy porostlé voňavou macchií. Navštívíme stylová přístavní městečka, pohádkové horské vesničky, majestátní Portoferraio s Napoleónovým exilovým sídlem. Samozřejmě ochutnáme výborná místní vína a posedíme ve stylových kavárničkách. Ostrov Elba nabízí cyklistiku po panoramatických silničkách, kopírujících azurové moře i šplhajících se do kopců za krásnými výhledy. Na tomto zájezdu si můžete „dát pořádně do těla“ a nebo jen tak lenošit na plážích. Vhodné jak pro aktivní cyklisty, tak pro pohodáře a rodiny s malými i velkými dětmi.

Program zájezdu

1. den: Odjezd z Prostějova v podvečerních hodinách, noční přejezd do Itálie.

2. den: Trajekt na ostrov Elba, příjezd do kempu, ubytování, relax u moře nebo bazénu.

3. den: Monte Calamita

Z místa ubytování do půvabného městečka Capoliveri – krásný výhled na ostrov Isola di Montecristo. Odtud téměř po vrstevnici k bývalým rudným dolům a přes zemědělskou usedlost Fattoria delle Ripalte (vinařství, chov koní), pokračujeme ke krásné pláži Calanova (možnost občerstvení, koupání). Vystoupáme na okraj Capoliveri a sjedeme do přístavu Porto Azzurro – náměstí přímo u moře, možnost návštěvy prodejny minerálů (šperky a výrobky z polodrahokamů) a zpět do kempu.

4. den: Portoferraio – po stopách Napoleóna Bonaparte

Z místa ubytování do přístavu Portoferraio – „hlavní“ město ostrova (Napoleónovo sídlo – Villa dei Mullini), dále na poloostrov Capo d'Emfola – zde restaurace, která patřila prarodičům slavného „Itala v kuchyni“ Emanuela Ridiho. Pokračujeme k letnímu sídlu Napoleóna – Villa di San Martino – a přes Procchio s krásnou písečnou pláží, pod vrcholem Monte Tambone (klienty nazvaný „krtičinec“) zpět do kempu. 

5. den: Západním pobřežím

Autobusem na parkoviště u lanovky na nejvyšší vrchol ostrova Monte Capanne (1019 m) – možnost výjezdu na vrchol nebo pěší výstup křížovou cestou ke kostelíku Madonna del Monte a na skalní vyhlídku (650 m). Prohlídka historického městečka Marciana Alta a na kole pokračujeme západním pobřežím ostrova. Možnost sjezdu na skalnaté pobřeží mysu, vyhledávaném potápěči – Capo Sant´Andrea (koupání, možnost šnorchlování). Pokračujeme po západním pobřeží, přes vesničky Chiessi, Pomonte, kolem pláže Fetovaia až do turistického centra, přístavu Marina di Campo (promenáda podél přístavu, dlouhá písečná pláž, možnost občerstvení) a zpět do kempu. 

Pro zdatné cyklisty – možnost absolvovat etapu bez navezení autobusem.

6. den: Severovýchod ostrova – Cavo

Z kempu kolem golfového hřiště do MagazziniBagnaia, na potápěči oblíbenou pláž Nisporto (koupání, občerstvení) . Serpentinami vystoupáme do sedla Aia di Cacio (302 m) . Ve sjezdu k hornickému městečku Rio nell'Elba můžeme odbočit ke kostelíku Eremo di Santa Caterina (soukromá botanická zahrádka, úžasné výhledy až k moři). Pokračujeme do nejsevernějšího městečka ostrova – Cavo. Zpět přes Rio Marina a Porto Azzurro zpět do kempu.

Možnost zkrácení etapy – z Rio nell´Elba.

7. den: Pod hradem Volteraio

Z kempu kolem známého vinařství La Chiusa do Magazzini a vystoupáme pod zříceninu hradu Volteraio (možnost pěšího výstupu až k hradu – nádherné výhledy na přístav Portoferraio) a dále na sedlo Le Panche (325 m) a sjezd do Rio nell'Elba. Odtud pokračujeme do Porto Azzurra. Po cestě možnost odbočky k poutnímu místu Madona di Monserrato anebo k pláži Barbarossa (pojmenovaná po legendárním pirátovi) a zpět do kempu.

8. den: Do horských vesnic Sant'Ilario a San Piero

Z místa ubytování do Marina di Campo a vystoupáme do vesnice San Piero s pisánskou pevností. Přejedeme do fotogenické vesničky Sant'Ilario a přes Procchio se vrátíme zpět do Lacony.

Pro zdatné je možný přídavek přes sedlo Monte Perone (630 m) a sjezd do Poggia a Marciany Mariny.

9. den: Ukončení pobytu na Elbě, trajekt na pevninu. Noční přejezd do ČR.

10. den: Příjezd do Prostějova v dopoledních hodinách.

Ubytování

V plně vybaveném kempu u moře, situovaném uprostřed jižního pobřeží ostrova – ideální místo pro všechny cykloetapy. Kemp se rozkládá v borovicovém háji, který i v horkých dnech zaručuje stín. V blízkosti je písečná pláž Lacona s postupným přístupem do moře (vhodné pro děti). Kemp má vlastní bazén, hřiště pro děti (nafukovací hrady a další atrakce). V kempu je obchod, restaurace, wi-fi připojení, moderní sociální zařízení.

Cena zájezdu při ubytování

 • ve vlastním stanu: 13 500 Kč
 • v bungalovu (3 osoby): 17 000 Kč
 • v bungalovu (2 osoby): 19 500 Kč

Cena zahrnuje

 • Doprava osob a přeprava kol
 • Trajekt z Piombina do Portoferraia
 • Kombinovaná polopenze: česká + italská
 • Ubytování ve vlastním stanu nebo v bungalovu
 • Ubytovaní v bungalovech mají v ceně povlečení i závěrečný úklid
 • Informační materiály
 • Programový průvodce
 • Pojištění CK proti úpadku
 • DPH

Nástupní místa

Valašské Meziříčí, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno, Mikulov

Podobné zájezdy

 (CK Hoška Tour)

Romantická Elba na kole

Itálie
22.6.2024 - 8 dní
10 350 Kč
 (CK Frčíme)

Toskánsko a Elba na kole

Itálie
5.7.2024 - 10 dní
19 600 Kč
 (CK Cyklotur)

Lago di Garda na kole

Itálie
13.7.2024 - 7 dní
14 360 Kč
 (CK Extrem Tour)

Toskánsko na kole – agrofarma s polopenzí

Itálie
30.8.2024 - 10 dní
14 990 Kč
 (CK Frčíme)

Toskánsko a Elba na kole

Itálie
30.8.2024 - 10 dní
19 600 Kč
© Copyright www.kamven.cz
Partneři projektu
Dovolená v Rakousku Dovolená ve Švýcarsku NaKole.cz - cyklistický portál
Dolní Rakouskol