Aktivní dovolená pro celou rodinu

Řecké ostrovy na lodi s kolem

Termín: 11.05.2024 - 18.05.2024, 8 dní
Cena od: 38 900 Kč

Foto: CK Vlha

Peleponés a Sáronské ostrovy

Začneme v Aténách a budeme objevovat řecký region – poloostrov Peloponés na lodi a kole, stejně jako krásné ostrovy v Sarónském a Argolském zálivu na této rozmanité cestě. Jde o unikátní, kulturně bohatý region prodchnutý historií. Mykéňané, starověcí Řekové, Římané, Benátčané, Osmané a Albánci všichni zanechali svou stopu na „ostrově Pelopova“. Zde najdeme jedny z největších archeologických nalezišť starověku a středověku.

Program zájezdu

1. den: Přílet do Athén, transfer z letiště do přístavu. Noc na palubě lodi v přístavu.

2. den: Dopoledne strávíme plavbou na ostrov Poros.

Odpoledne se vydáme na kole a objedeme ostrov, který byl v dávných dobách zasvěcen bohu moře Poseidonovi. Po cestě se můžeme vykoupat v krásných zátokách s písečnou pláží a tyrkysově modrou vodou. Etapa cca 20 – 25 km.

3. den: Po snídani nás malý trajekt doveze z Porosu do Galatas na Peloponésu.

Zde začneme svou cyklistickou túru, která nás povede podél moře s úrodnou zemědělskou půdou do malého pobřežního města Ermioni. Zde na nás bude čekat naše loď. Etapa cca 40 km.

4. den: Ráno poplujeme na ostrov Spetses s přestávkou na koupání v malebné zátoce.

Ostrov Spetses dostal své jméno od Benátčanů, kteří jej pojmenovali „Isola della spezie“, ostrov bylin. Aromatická vůně bylin prostupuje vzduchem během naší odpolední vyjížďky na kole po panoramatické silnici, která je téměř bez provozu a která obtéká celý ostrov, s krásnými výhledy na tyrkysové moře. Etapa cca 25 – 30 km.

5. den: Plavba na ostrov Hydra. Od pradávna byli osli jediným dopravním prostředkem na tomto jedinečně podivuhodném ostrově, kterému se ve středověku díky mořeplavectví dostalo velkého bohatství.

Po pěší prohlídce přístavu Hydra pokračujete na poloostrov Methana. Vůně síry a duhové barvy skal zobrazují vulkanický původ poloostrova. Nachází se zde více než 30 sopek, z nichž řada je stále aktivních, a sirné termální prameny, z nichž některé se využívají k léčebným účelům. Odpoledne se vydáme na okružní výlet se zastávkou v okouzlujícím rybářském přístavu Vathy. Etapa cca 25 – 30 km.

6. den: Užijeme si ranní projížďku kolem Methany se spoustou neuvěřitelných výhledů. Poté vyplujete na ostrov Aegina, známý i za hranicemi Řecka pro své vynikající pistácie. Vydáme na kole podél pobřeží do rybářské vesnice Perdika. Etapa cca 30 – 35 km.

7. den: Ostrov Aegina

Dnešní výlet na kole nás zavede do svatyně bohyně Aphaie. Krásně zachovalý chrám se tyčí vysoko nad modrým mořem, jediné místo na ostrově, odkud je na obě strany vidět Egejské moře. Na zpáteční cestě projedeme středem ostrova kolem velkého kláštera Saint Nektarios do města Aegina, kde na nás čeká loď.

Etapa cca 35 – 40 km

8. den: Odjezdový den, program přizpůsobíme dle času odletu.

Zájezd je možný absolvovat i bez cyklistického programu a místo kola si půjčovat například skútr.

Ubytování

Ve dvoulůžkových kajutách se sociálním zařízením a klimatizací

Cena zahrnuje

  • 8-denní plavbu na palubě dřevěné motorové jachty s posádkou
  • Letenka vč. let. tax a poplatků v max. výši 10 000 Kč
  • Transfer z/na letiště v Řecku
  • 7 nocí ve dvoulůžkových kabinách se soc. zařízením
  • 7x polopenze
  • xx
  • Informační materiály
  • Průvodce
  • Pojištění CK proti úpadku
  • DPH

Nástupní místa

Praha/Vídeň

Podobné zájezdy

 (AGM Travel)
24 690 Kč
 (CK Kudrna)

Slovinsko na kole

Slovinsko
28.6.2024 - 10 dní
12 900 Kč
 (AGM Travel)
24 990 Kč
 (AGM Travel)
24 990 Kč
 (AGM Travel)
24 990 Kč
© Copyright www.kamven.cz
Partneři projektu
Dovolená v Rakousku Dovolená ve Švýcarsku NaKole.cz - cyklistický portál
Dolní Rakouskol