Aktivní dovolená pro celou rodinu

Slovinsko a Rakousko na kole

Termín: 18.07.2024 - 23.07.2024, 6 dní
Cena od: 13 500 Kč

Foto: CK Mamut tour

Cykloturistika s relaxací v lázních Zreče a pouze jedním nočním přejezdem na cestě tam: Maribor - Rogla - Koralpe… Zájezd je vhodný pro horská či treková kola. Ubytování v hotelu 4*, který je součástí wellness areálu slovinských lázní Zreče. Plánované etapy lze proto kombinovat s odpočinkem v léčivých vodách.

Program zájezdu

1. den: Odjezd z Prahy v cca 23.45 hod. Noční přejezd.

2. den: První polovina etapy povede idylickou oblastí rakouského Štýrska - tzv. CESTOU VÍNA po úzkých silničkách vinoucích se malebným vinařským krajem s mnoha podniky vybízejícími k zastavení a ochutnávce místních vyhlášených odrůd jako Ryzlink, Sauvignon či Chardonnay. Na jedné z mnoha dechberoucích vyhlídek budete moci spatřit i největší skleněný hrozen na světě zapsaný v Guinessově knize rekordů. Druhá část trasy se pak již proplétá mezi slovinskými vinohrady a končí v MARIBORU, kde kromě pěkného historického centra naleznete i zřejmě nejstarší exemplář vinné révy na světě známý jako Stara trta (cca 45 km, možnost prodloužení). Krátký přejezd busem na ubytování do hotelu Vital 4*, který je součástí termálních lázní Zreče.

3. den: Výjezd busem do nedalekého lyžařského střediska ROGLA, ležícího uprostřed lesů pohoří pojmenovaného jednoduše "Pohorje". Jedná se o nejvýchodnější výběžek Alp, jehož nejvyššími body jsou Velika Kopa a Črni vrh, oba shodně měřící 1 543 m. Výlet na kolech po části populární "kolesarske transverzaly" - 70 km dlouhé trasy vedoucí po horských silničkách a lesních cestách protínající srdce tohoto krásného koutu přírody od západu k východu. Cíl bude opět v druhém největším slovinském městě Mariboru (cca 50 km). Návrat autokarem na ubytování.

4. den: Přejezd autokarem do Rakouska. Vysazení poblíž vodní nádrže Soboth v pohoří KORALPE. Cykloturistika okouzlujícím rakousko-slovinským pomezím. Užívat si budete poklidné fotogenické krajiny se zemědělskými usedlostmi zasazenými uprostřed voňavých luk a pastvin, kde jako by se čas zastavil (cca 65 km). Návrat autokarem na ubytování.

5. den: Busem znovu na rozlehlou náhorní plošinu ROGLA, kde byla nedávno zpřístupněna přes 1 km dlouhá Stezka v korunách stromů zakončená 37 m vysokou vyhlídkovou věží. Tentokráte však etapa povede lesními cestami a úzkými asfaltkami jižním úbočím Pohorje přes horské statky, farmy a zapadlé vesničky. Cestou se vám otevřou nádherné pohledy do kraje. Individuální dojezd na kole až do hotelu (cca 45 km). Možnost relaxace v moderním wellness centru, které se rozkládá na ploše cca 1 600 m2. Tvoří ho vnitřní i venkovní bazény napuštěné termální vodou a masážní vodní lůžka či vířivky. Nocleh.

6. den: Cyklističtí nenasytové budou moci dopoledne ještě absolvovat cca 30 km dlouhý okruh v okolí hotelu. Ostatní si ještě užijí léčivé termální vody. Odjezd v časných odpoledních hodinách. Příjezd do Prahy v cca 23 hod.

Cena zahrnuje

  • dopravu klimatizovaným autokarem s WC, přepravu kol
  • 4x ubytování v hotelu 4* (2 lůžkové klimatizované pokoje s možností přistýlky, TV, trezorem a vlastním sociálním zařízením)
  • hotelu 4* (2 lůžkové klimatizované pokoje s možností přistýlky, TV, trezorem a vlastním sociálním zařízením)
  • pobytovou taxu
  • průvodce
  • pojištění CK proti úpadku

Nástupní místa

Rakovník, Plzeň, Beroun, Praha, České Budějovice

Podobné zájezdy

 (CK Cyklotur)

Jezero Millstätter See na kole

Rakousko
25.7.2024 - 6 dní
11 820 Kč
 (CK Mamut tour)

Bernské Alpy na kole

Švýcarsko
25.7.2024 - 6 dní
13 590 Kč
 (CK Mamut tour)

Jižní Tyrolsko na kole

Itálie
26.7.2024 - 5 dní
13 990 Kč
 (CK Kudrna)

Švýcarsko – Engadin MTB

Švýcarsko
28.7.2024 - 8 dní
14 100 Kč
 (CK Kudrna)

Švýcarsko – Engadin na kole i pěšky

Švýcarsko
28.7.2024 - 8 dní
14 100 Kč
© Copyright www.kamven.cz
Partneři projektu
Dovolená v Rakousku Dovolená ve Švýcarsku NaKole.cz - cyklistický portál
Dolní Rakouskol