Aktivní dovolená pro celou rodinu

Lago di Garda na kole

Termín: 20.06.2024 - 25.06.2024, 6 dní
Cena od: 13 990 Kč

Foto: CK Mamut tour

Cykloturistika pouze s jedním nočním přejezdem na cestě zpět: Tegernsee - Lago di Ledro - Lago di Garda - průsmyk Tremalzo - Arco - Toblino - Monte Baldo...Zájezd je vhodný spíše pro horská kola, i když svou trasu si najdou i majitelé kol trekových. Dvakrát je dojezd do hotelu naplánován v sedle bicyklu. Větší převýšení budou zdolána pomocí autokaru nebo lanovkou.

Program zájezdu

1. den: Odjezd z Prahy v cca 5.30 hod. Výlet na kolech idylickou krajinou bavorského venkova se siluetou Alp v pozadí. Projížďka podél břehu atraktivního jezera TEGERNSEE s křišťálově čistou vodou (cca 40 km). Možnost koupání. Ubytování poblíž rakouského INNSBRUCKU.

2. den: Sjezd na kolech z průsmyku BRENNER (1 374 m) po cyklostezce vedoucí zčásti po svršku bývalého železničního tělesa zahrnující i 2 kratší tunely do jihotyrolského STERZINGU, bývalého hornického městečka s půvabnými kupeckými domy zdobenými arkýři. Fakultativní zajížďka do údolí RIDNAUNTAL, cestou vinoucí se mezi loukami přes udržované statky a poklidné vesničky. Pokračování v sedle bicyklu až do historického BRIXENU, nerozlučně spjatého s nedobrovolným pobytem K. H. Borovského (cca 55 km, s přídavkem 75 km). Přejezd busem na ubytování k letovisku Arco, do hotelu situovaného cca 7 km od Lago di Garda.

3. den: Přesun autokarem k malebnému jezeru LAGO DI LEDRO s průzračně čistou vodou. Vyložení kol. Panoramatická jízda po staré PONALSKÉ CESTĚ, původně smělé komunikaci pro automobily, dnes stezce pro pěší a cyklisty zasazené ve skalní římse s jedinečnými výhledy na Lago di Garda. Projížďka po severním břehu LAGO DI GARDA z Riva del Garda do Torbole (možnost koupání) a dále podél rozkvetlých oleandrů do romantického městečka ARCO se siluetou pozůstatků stejnojmenného hradu. Alternativně pro zkušené s horskými koly možnost zahájení etapy (za podpory busu) v oblasti průsmyku TREMALZO (1 702 m), odkud se v nekonečných serpentinách vine stará vojenská cesta, dnes kultovní trasa všech bikerů (cca 30/45/50 km). Nocleh.

4. den: Cyklovýlet z TIONE DI TRENTO údolím řeky Sarca přes vesničky Ragoli, Stenico a úchvatným kaňonem do Sarce. Krátká odbočka k fotogenickému jezeru TOBLINO s hradem vypínajícím se na malém ostrůvku. Průjezd po luxusní cyklostezce mezi vinicemi a jabloněmi zpět do hotelu (cca 50 km). Nocleh.

5. den: Výjezd lanovkou včetně kola na vyhlídkový hřeben MONTE BALDO (1 720 m). Krajinově velkolepý sjezd jihovýchodním úbočím hřebene MONTE BALDO po vedlejších asfaltových silničkách a částečně šotolinových cestách s fascinujícím výhledem na jezero až do MALCESINE - nádherného městečka s křivolakými uličkami a působivou atmosférou. (cca 65/75 km). Variantně pohodová cyklistika podél břehu Lago di Garda spojená s koupáním (cca 35 km). Noční přejezd.

6. den: Příjezd do Prahy v cca 8 hod.

Cena zahrnuje

  • dopravu klimatizovaným autokarem s WC, přepravu kol
  • 3x ubytování v hotelu 3* s polopenzí u Lago di Garda - (2 lůžkové klimatizované pokoje s možností přistýlky, TV a vlastním sociálním zařízením; součástí hotelu je menší bazén), 1x ubytování v hotelu 3* se snídaní v Hall in Tirol (2 lůžkové pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením)
  • pobytovou taxu
  • průvodce
  • pojištění CK proti úpadku

Nástupní místa

Rakovník, Praha, Beroun, Plzeň

Podobné zájezdy

 (CK Cyklotur)

Údolí řeky Gail na kole

Itálie, Rakousko
16.6.2024 - 7 dní
14 920 Kč
 (CK Kudrna)

Fischbacherské Alpy MTB

Rakousko
20.6.2024 - 4 dny
8 800 Kč
 (CK Mamut tour)

Lago di Garda na kole

Itálie
20.6.2024 - 6 dní
13 990 Kč
 (CK Cyklotur)

Údolí řeky Gail na kole

Itálie, Rakousko
25.6.2024 - 7 dní
14 920 Kč
 (CK Vlha)

Julské Alpy na kole

Slovinsko
25.6.2024 - 6 dní
13 400 Kč
© Copyright www.kamven.cz
Partneři projektu
Dovolená v Rakousku Dovolená ve Švýcarsku NaKole.cz - cyklistický portál
Dolní Rakouskol