Aktivní dovolená pro celou rodinu

Provence na kole

Termín: 18.05.2024 - 25.05.2024, 8 dní
Cena od: 15 250 Kč

Foto: CK Mamut tour

Cykloturistika: Pernes les Fontaines - Gordes - Roussillon - Mont Ventoux - Sault - Malaucéne - Nesque - L'Isle sur la Sorgue - Colorado Provencal - St. Saturnin les Apt… Trasy uspokojí jak příležitostné cyklisty, tak i sportovněji založené jedince. Zájezd je vhodný pro všechny věkové kategorie a typy kol.

Program zájezdu

1. den: Odjezd z Prahy v cca 16 hod. Noční přejezd.

2. den: Vyložení kol v malebném provensálském městečku PERNES LES FONTAINES, rodišti vynálezce "přehazovačky" s téměř čtyřicítkou kašen. Cyklistika po asfaltových silničkách s možností zajížďky k cisterciáckému opatství SÉNANQUE, jehož fotografie s levandulovým polem v popředí je typickou pohlednicí z Provence a přes okouzlující vesničku GORDES, tyčící se na skále s krásným výhledem do kraje. Odpočinek v pitoreskní vesnici ROUSSILLON vystavěné z různých odstínů okrového kamene. Na kolech dojezd na ubytování do města APT, srdce celé oblasti (cca 55 km). Nocleh.

3. den: Přesun busem do městečka SAULT. Absolvování okruhu úpatím MONT VENTOUX (1 912 m) přes lázeňské Montrun les Bains a atraktivní Brantes až do městečka MALAUCÉNE (cca 55-60 km). Zdatní cyklisté však tento den mohou v případě příznivého počasí změřit své síly ve více než 20 km stoupání na vrchol kultovní hory Mont Ventoux, které je profesionálními cyklisty považováno za jedno z nejobtížnějších na Tour de France. Ukončení etapy v Malaucéne (cca 50 km). Návrat autokarem na ubytování.

4. den: Přejezd busem do Saultu. Výlet do úchvatného kaňonu řeky NESQUE a mezi vinohrady do typických vinařských městeček MORMOIRON, MAZAN a VILLES SUR AUZON (cca 80 km - možnost zkrácení na 65 nebo 55 km). Návrat autokarem na ubytování.

5. den: Celodenní cykloprogram se začátkem a koncem v místě ubytování. Etapa povede nejprve po Calavonské cyklostezce do CÉRESTE se zachovalým římským mostem, poté přes nádherné VIENS a podél "COLORADO PROVENCAL" - krajiny s neobvyklými okrovými skalními formacemi vytvořenými erozí. Pokračování do středověké vesničky ST. SATURNIN LES APT zbudované na skále s pěkným panoramatem a starým větrným mlýnem (cca 55-65 km).

6. den: Přesun busem k unikátně zachovanému akvaduktu PONT DU GARD, téměř 300 m dlouhému a 50 m vysokému mistrovskému díla římského stavitelství zapsanému na seznamu UNESCO. Pohodová cykloturistika vinicemi do vyhlášeného CHATEAUNEUF DU PAPE. Možnost ochutnávky vína. Návrat autokarem na ubytování.

7. den: Z místa ubytování přes rázovité BONNIEUX a LACOSTE se zámkem proslulého Markýze de Sade, okolo zříceniny hradu Ménerbes a po Luberonské cyklostezce severním úbočím stejnojmenného pohoří. Prohlídka MUZEA LEVANDULE v městečku Coustellet. Návštěva osady FONTAINE DE VAUCLUSE známé díky působivé krasové vyvěračce řeky Sorque. Ukončení etapy v městečku L´ISLE SUR LA SORGUE, protkaném vodními kanály s dochovanými, více než 200 let starými, dřevěnými mlýnskými koly (cca 60 km; možnost zkrácení na cca 45 km). Noční přejezd.

8. den: Příjezd do Prahy v cca 13 hod.

Cena zahrnuje

  • dopravu klimatizovaným autokarem s WC, přepravu kol
  • 5x ubytování v hotelu 2* - (2 lůžkové klimatizované pokoje s TV a vlastním sociálním zařízením)
  • 5x snídani
  • průvodce
  • pobytovou taxu
  • pojištění CK proti úpadku

Nástupní místa

Beroun, Plzeň, Praha, Rakovník

Podobné zájezdy

 (CK Bondo)

Provence na kole: Od Verdonu až po Camargue

Francie
21.6.2024 - 10 dní
19 940 Kč
 (CK Kudrna)

Kaňony jižní Francie

Francie
27.6.2024 - 11 dní
19 800 Kč
 (CK Kudrna)

Levandulová Provence na kole

Francie
28.6.2024 - 10 dní
19 900 Kč
 (CK Kudrna)

Francouzské Alpy na silničních kolech

Francie
8.8.2024 - 11 dní
37 300 Kč
 (CK Bondo)

Provence na kole: Od Verdonu až po Camargue

Francie
23.8.2024 - 10 dní
19 940 Kč
© Copyright www.kamven.cz
Partneři projektu
Dovolená v Rakousku Dovolená ve Švýcarsku NaKole.cz - cyklistický portál
Dolní Rakouskol