Aktivní dovolená pro celou rodinu

Bavorsko – Tyrolsko na kole

Termín: 18.08.2024 - 22.08.2024, 5 dní
Cena od: 13 990 Kč

Foto: CK Mamut tour

Cykloturistika bez nočních přejezdů: Starnbergersee - Oberstdorf - Stillachtal - Biberwier - Zugspitze - Reutte - Neuschwanstein - Grüntensee - Wies...Trasy vedou po méně frekventovaných komunikacích, cyklostezkách a lesních cestách. Dvakrát lze dojet do hotelu v sedle bicyklu. Doporučujeme horská, event. treková kola. Zájezd je vhodný pro všechny věkové a výkonnostní kategorie cyklistů.

Program zájezdu

1. den: Odjezd z Prahy v cca 5.30 hod. Vyhlídková jízda na kolech po západním břehu bavorského jezera STARNBERGERSEE se siluetou Alp v pozadí (cca 40 km). Cestou možnost koupání. Přejezd busem cca 40 km na ubytování poblíž Füssenu. Nocleh.

2. den: Cykloturistika po silničkách vedoucích okouzlující zvlněnou krajinou mezi upravenými pastvinami do vyhlášeného střediska zimních sportů OBERSTDORFU známého především jako místo konání tradičního "Turné 4 můstků". Naložení kol u spodní stanice lanové dráhy Fellhornbahn v srdci údolí STILLACHTAL (cca 53 km). Zdatnější cyklisté si mohou závěr navíc zpestřit výšlapem do hluboko zaříznutého údolí OYTAL či TRETTACHTAL s nádhernou kulisou okolních horských štítů. Návrat autobusem na ubytování. Nocleh.

3. den: Přejezd autokarem do rakouského BIBERWIERU, turistického střediska na úpatí nejvyšší německé hory ZUGSPITZE. Cykloturistika malebným údolím sevřeným dvoutisícovými vrcholky do tyrolského REUTTE. Cestou možnost adrenalinové procházky po visuté lávce spojující pozůstatky strážních hradů Ehrenberg a Claudia. Pokračování po proudu dravého Lechu do Füssenu s proslulým zámkem Ludvíka II. Bavorského NEUSCHWANSTEINEM. Dojezd do hotelu podél břehu jezera FORGGENSEE s možností osvěžující koupele (cca 57/65 km). Nocleh.

4. den: Výlet na kolech romantickým údolím TANNHEIMER TAL rozkládajícím se více než 1 000 m vysoko. Pozvolný panoramatický sjezd přes málo známá lyžařská střediska až k jezeru GRÜNTENSEE. Idylickou krajinou Allgäuských Alp se šťavnatými loukami a pasoucími se kravami dojezd do Füssenu (cca 43/63 km) a následně busem do hotelu. Alternativně pokračování v sedle bicyklu až na ubytování, čímž se trasa prodlouží o cca 15 km. Nocleh.

5. den: Poslední, 50 km dlouhá etapa povede od hotelu fotogenickým podhůřím Bavorských Alp podél poklidného Lechu až k poutnímu kostelu ve WIES, rokokového skvostu zapsaného na seznamu UNESCO (cca 27/47/50 km). Příjezd do Prahy v cca 22.30 hod.

Cena zahrnuje

  • dopravu klimatizovaným autokarem s WC, přepravu kol
  • 4x ubytování v hotelu - (2 lůžkové pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením)
  • 4x polopenzi (snídaně: bufet; večeře: 3 chodové menu)
  • pobytovou taxu
  • průvodce
  • pojištění CK proti úpadku

Nástupní místa

Beroun, Karlovy Vary, Praha

Podobné zájezdy

 (CK Cyklotur)

Jezero Millstätter See na kole

Rakousko
25.7.2024 - 6 dní
11 820 Kč
 (CK Mamut tour)

Bernské Alpy na kole

Švýcarsko
25.7.2024 - 6 dní
13 590 Kč
 (CK Mamut tour)

Jižní Tyrolsko na kole

Itálie
26.7.2024 - 5 dní
13 990 Kč
 (CK Kudrna)

Švýcarsko – Engadin MTB

Švýcarsko
28.7.2024 - 8 dní
14 100 Kč
 (CK Kudrna)

Švýcarsko – Engadin na kole i pěšky

Švýcarsko
28.7.2024 - 8 dní
14 100 Kč
© Copyright www.kamven.cz
Partneři projektu
Dovolená v Rakousku Dovolená ve Švýcarsku NaKole.cz - cyklistický portál
Dolní Rakouskol