Aktivní dovolená pro celou rodinu

Mallorca na silničních kolech

Termín: 23.03.2024 - 31.03.2024, 9 dní
Cena od: 30 700 Kč

Foto: CK Kudrna

Jarní najíždění kilometrů po rovinách i kopcích

Mallorca patřila roky k nejlepším místům pro zimní přípravu profesionálních cyklistů a závodních týmů. V posledních letech se ale situace změnila a na ostrov vyráží i "obyčejní" cyklisté, aby si užili výborné asfaltky a zkombinovali svoji oblíbenou aktivitu s teplem a ovlažení v moři. Zájezd povede zkušený průvodce, který je zároveň odborným trenérem a motivátorem.

Program zájezdu

1. den: Přílet na Mallorcu a transfer na hotel. Dle nálady účastníků můžeme vyjet na první otestování kol.

2.-3. den: Tyto dny budeme směřovat jižně od našeho hotelu, spíše na rovinatou část Mallorcy. Navštívíme místa jako Puig de Randa (540 m.n.m.), Sant Salvador (510 m.n.m.), město Petra, kostel Ermita de Betlem s nádherným asfaltovým mírným stoupáním.

4.–8. den: Čtvrtý den v rámci volného dne poznáme historické centrum města Alcúdia. Pátý den nás čeká přejezd celého horského masivu od Palma (Andratx) do Port de Pollenca. Další dny prozkoumáme hornatou část ostrova a zdoláme horské průsmyky jako Coll de la Batella, Túnel de Monnáber, Coll de Sóller, Coll de sa Creu, Coll d´Honor a údolí Vall d´Orient. Dále projedeme silnici Sa Calobra, která je považována za jednu z nejzajímavějších horských silnic na Mallorce. Spousta serpentin se rozkládá na téměř 10km stoupání. Dobře trénovaní jezdci potřebují zhruba hodinu na vyjetí, ovšem ty nejlepší časy jsou pod půl hodiny. Krásné výhledy na krajinu hor si definitivně užijete. Tato stavba byla navrhnuta španělským inženýrem Antonio Parietti. Ručně byla postavena roku 1932, bez použití strojů a bez kopání tunelů. Kousek pod vrcholkem je úsek, kde nebylo silnici možné postavit jinak než 270° zatáčkou, která se stáčí sama pod sebe. Trasy budou voleny, dle počasí, povětrnostních podmínek a náročnosti. Je však potřeba počítat s tím, že se bude jednat o trasy od 100 km do 140 km za den (1.000 – 3.000 výškových metrů). Zkrátka a dobře, projedeme celý ostrov křížem krážem.

9. den: Odlet domů.

Cena zahrnuje

  • transfer z letiště na hotel a zpět
  • 8x ubytování v **** hotelu
  • místní polopenzi
  • zapůjčení karbonového silničního kola včetně příslušenství (viz. odstavec Další info) 
  • kudrnovský průvodce
  • pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění zavazadel, připojištění odpovědnosti
  • zákonné pojištění CK

Cena nezahrnuje

  • letenku (orientační cena zpáteční letenky od 6.500 Kč včetně tax)
  • dopravu a převoz kol z Pollenca do Palma, popř. do Andratx (cca 25 EUR/os.) pro přejetí horského masivu ze západu na východ

Podobné zájezdy

 (CK Extrem Tour)

Menorca na kole

Španělsko
15.5.2024 - 8 dní
19 880 Kč
 (CK Bondo)

Elba na kole: Ráj vůní, vůně ráje

Itálie
31.5.2024 - 10 dní
19 640 Kč
 (CK Vlha)

Elba na kole

Itálie
6.9.2024 - 10 dní
13 500 Kč
 (CK Bondo)

Elba na kole: Ráj vůní, vůně ráje

Itálie
6.9.2024 - 10 dní
19 640 Kč
 (CK Bondo)
19 640 Kč
© Copyright www.kamven.cz
Partneři projektu
Dovolená v Rakousku Dovolená ve Švýcarsku NaKole.cz - cyklistický portál
Dolní Rakouskol