Aktivní dovolená pro celou rodinu

Horní Falcko na kole s programem pro děti

Termín: 25.07.2023 - 30.07.2023, 6 dní
Cena od: 16 900 Kč

Foto: CK Eurocykl Herdegen

Na česko-bavorském pomezí v pohoří Hornofalckého lesa se ukrývají železnice. Dnes po nich již vlaky nejezdí, byly zrušeny a přeměněny na cyklostezky. Vedou klidnou krajinou přes bavorské vesničky, přes bývalé železniční mosty okolo statků a hradů do měst se zachovalými středověkými centry. Nádraží se někde přeměnila v útulné hospůdky pro cykloturisty, které budou lákat k posezení i vás. Oblast, kde se budeme pohybovat, sousedí s Českem a nabízí cykloturistům nevšední zážitek především díky kvalitním cyklostezkám.

Program zájezdu

1. den: V ranních hodinách odjezd z Ostravy (cca v 7:00). Průjezd nástupními místy ČR a cesta do Německa. Ubytování v hotelu. Večeře.

2.-5. den: Výlety na kole s podporou autobusu vedoucí cyklostezkami především po zrušených železnicích. Trasy vedou přes vzorně upravené bavorské vesničky a městečka i klidnou přírodou Hornofalckého lesa. Návštěva center historických měst Weiden, Neustadt i Nabburg. Na konci jednoho výletu možný odpočinek a relaxace v aquaparku. Jeden z výletů vede po zrušené železnici a také po silničkách hornofalským venkovem v okolí Schönsee, kde k osvěženi láká přírodní koupaliště. Další výlet vede i do historického Regensburgu – malebného města na Dunaji se zachovalými středověkými domy, impozantní gotickou katedrálou a velmi starým mostem. Polopenze.

6. den: Snídaně. Návrat do ČR. Příjezd do Ostravy ve večerních hodinách.

Charakteristika výletů

Trasy výletů na kole vedou zvlněnou krajinou většinou po cyklostezkách vybudovaných na tělesech zrušených železnic. Na cyklostezkách se střídá asfaltový povrch s dobře sjízdným povrchem bez asfaltu. Zájezd je určen především pro rodiny s dětmi, jsou-li zvyklé na cykloturistické výlety. Počasí bývá obdobné jako u nás.

Program pro děti

Zájezd je vhodný pro rodiče nebo prarodiče s dětmi. Pokud se zájezdu zúčastní více než 8 dětí, bude pro ně připraven po výletech na kolech doprovodný program. Náplň programu je určena pro děti ve věku 5–12 let zvyklé pohybovat se v kolektivu jiných dětí, spolupracující s animačními pracovníky a ochotné podřídit se kolektivním hrám. Program bude sestaven z různých soutěží, her i výtvarných činností. Pro děti budou připraveny drobné odměny.

Cena zahrnuje

  • 5x ubytování v Německu v hotelu ve 2,3 a 4lůžkových pokojích se sociálním zařízením. V hotelu je k dispozici vnitřní bazén.
  • 5x německá polopenze. Snídaně formou švédských stolů, večeře servírované, 3 chody.
  • Dopravu klimatizovaným autobusem se skříňovým uzamykatelným přívěsem na kola.
  • Připravený denní program výletů po trasách 25–60 km. Pro děti připraveny i kratší varianty výletů do 40 km.
  • Vedoucího zájezdu a informační materiály.
  • Kompletní cestovní pojištění a pojištění CK.

Poznámka

Děti do 6 let: sleva 50 % z ceny zájezdu
Děti 7–18 let: sleva 25 % z ceny zájezdu

Nástupní místa

Ostrava, Olomouc, Brno, Praha, Plzeň

Podobné zájezdy

 (CK Mamut tour)

Rakouské a Bavorské Alpy

Německo, Rakousko
14.8.2024 - 5 dní
13 990 Kč
 (CK Mamut tour)

Bavorsko – Tyrolsko na kole

Německo, Rakousko
18.8.2024 - 5 dní
13 990 Kč
 (CK Frčíme)

Šumava na kole

Česko
26.8.2024 - 3 dny
5 900 Kč
© Copyright www.kamven.cz
Partneři projektu
Dovolená v Rakousku Dovolená ve Švýcarsku NaKole.cz - cyklistický portál
Dolní Rakouskol