Aktivní dovolená pro celou rodinu

Slovinská jezera na kole s programem pro děti

Termín: 28.07.2023 - 02.08.2023, 6 dní
Cena od: 17 400 Kč

Foto: CK Eurocykl Herdegen

Pod zářivě bílými vápencovými štíty vyrůstajícími ze zelených lesů se rozprostírají kouzelná údolí, která přímo zvou cykloturisty k projížďkám. Útulným podhůřím Julských Alp v oblasti Kranjské Gory prochází cyklostezka po zrušené železnici, která nabízí příjemné svezení na kole s úchvatnými výhledy na panorama hor. Nelze opomenout četná jezera, která neodmyslitelně dotváří charakter zdejší přírody a lákají ke koupání. Tato oblast je vhodná pro výlety na kolech i pro rodiny s dětmi. Zázemím bude hotel s vnitřním bazénem. Tento cyklozájezd Slovinská jezera s programem pro děti měl svého předchůdce nazvaného Trojmezí s programem pro děti. Zájezd Slovinská jezera přináší dva nové výlety u krásných jezer Bled a Bohinj.

Program zájezdu

1. den: V ranních hodinách odjezd z Ostravy (cca v 7:00). Průjezd přes nástupní místa a následně přes Rakousko do Slovinska. Ubytování, koupání v bazénu. Večeře.

2.-5. den: výlety na kolech s podporou autobusu po cyklostezkách v podhůří Julských Alp. V rámci výletů pojedeme údolím Radovny a navštívíme jezero Bled, nad kterým se na skále tyčí Bledský hrad. Výlety povedou po cyklostezce na zrušené železnici údolím Sávy Dolinky přes turisticky hojně navštěvovanou Kranjskou Goru. Projedeme se také po cyklostezce podél Sávy Bohinjky v okolí překrásného Bohinjského jezera, kde bude možné se po výletě vykoupat. Trasy výletů vedou údolími i do dalších dolin Julských Alp, kde se také ukrývá jezero Jasna. Během výletů poznáme řadu rázovitých podhorských vesniček Mojstrana, Stara Fužina a Rateče s typickou horskou architekturou. A všude mají báječnou zmrzlinu a nebo něco na zahřátí, to podle počasí… Denně bude možno relaxovat v hotelovém bazénu. Polopenze.

6. den: Snídaně. Ráno odjezd a cesta Rakouskem. K večeru příjezd do ČR.

Charakteristika výletů

Vzhledem k tomu, že zájezd je určen především pro rodiny s dětmi, jsou tomu přizpůsobeny i plánované výlety. Z velké většiny vedou po cyklostezkách s vyloučením silniční dopravy a s takovým rozsahem kilometrů a převýšení, aby je zvládly děti, které jsou zvyklé jezdit na cyklovýlety. Charakter zájezdu ovšem umožňuje přidat si k plánovaným výletům další trasy s náročností podle vlastního uvážení. Klima v oblasti Julských Alp má podhorský charakter.

Program pro děti

Zájezd je vhodný pro rodiče nebo prarodiče s dětmi. Pokud se zájezdu zúčastní více než 8 dětí, bude pro ně připraven po výletech na kolech doprovodný program. Náplň programu je určena pro děti ve věku 5–12 let zvyklé pohybovat se v kolektivu jiných dětí, spolupracující s animačními pracovníky a ochotné podřídit se kolektivním hrám. Program bude sestaven z různých soutěží, her i výtvarných činností. Pro děti budou připraveny drobné odměny.

Cena zahrnuje

  • 5x ubytování v *** hotelu v podhůří Julských Alp ve 2, 3 a 4lůžkových pokojích se sociálním zařízením (třetí a čtvrté lůžko formou přistýlky, čtvrté lůžko vyvýšené). Na hotelu k dispozici vnitřní bazén.
  • 5x polopenze v hotelové restauraci formou švédských stolů.
  • Dopravu klimatizovaným autobusem se skříňovým uzamykatelným přívěsem na kola.
  • Připravený denní program výletů po trasách 25–60 km. Pro děti připraveny i kratší varianty výletů do 40 km.
  • Vedoucího zájezdu a informační materiály.
  • Kompletní cestovní pojištění a pojištění CK.

Poznámka

Děti do 6 let: sleva 50 % z ceny zájezdu
Děti 7–18 let: sleva 25 % z ceny zájezdu

Nástupní místa

Ostrava, Olomouc, Brno

Podobné zájezdy

 (CK Hoška Tour)

Bodamské jezero na kole

Německo, Rakousko, Švýcarsko
7.6.2023 - 6 dní
9 950 Kč
 (CK Mamut tour)

Lago di Garda na kole

Itálie, Německo, Rakousko
15.6.2023 - 6 dní
12 990 Kč
 (CK Cyklotur)

Údolí řeky Gail na kole

Itálie, Rakousko
21.6.2023 - 7 dní
13 680 Kč
 (CK Mamut tour)

Bavorsko na kole s výlety do Tyrolska

Německo, Rakousko
1.7.2023 - 6 dní
14 990 Kč
 (CK Hoška Tour)

Cyklistika v okolí Svatého Mořice

Švýcarsko
1.7.2023 - 6 dní
10 450 Kč
© Copyright www.kamven.cz
Partneři projektu
Dovolená v Rakousku Dovolená ve Švýcarsku NaKole.cz - cyklistický portál
Dolní Rakouskol