Aktivní dovolená pro celou rodinu

Údolím Mosely na kole

Termín: 22.07.2023 - 26.07.2023, 5 dní
Cena od: 12 990 Kč

Foto: CK Mamut tour

Bamberg - Bernkastel-Kues - Zell - Trevír - Eiffel - Cochem… Trasy vedou po rovinatých cyklostezkách. Sportovněji založení cyklisté mohou zvolit i náročnější cesty s větším převýšením.

Program zájezdu

1. den: Odjezd z Prahy v cca 5.30 hod. Den bez kol. Návštěva okouzlujícího BAMBERGU (UNESCO), starobylého císařského města malebně rozloženého na sedmi pahorcích. Pěší prohlídka historického centra (Stará radnice, zámek Geyerswörth - bývalé sídlo biskupů, Malé Benátky, náměstí Domplatz…). Ochutnat budete moci i některé z cca 40 druhů piv vyráběných 8 místními pivovary, z nichž nejznámější je tzv. rauchbier. Navečer příjezd do hotelu situovaného přímo na břehu Mosely, poblíž vyhlášeného vinařského střediska BERNKASTEL-KUES a v pěším dosahu několika vinařství (možnost každodenní ochutnávky). Nocleh.

2. den: Z nádherné vesničky ZELL panoramatická jízda po populární cyklostezce kopírující tok MOSELY s kulisou nekonečných vinohradů až do hotelu (cca 45-50 km). Cestou budete moci obdivovat nejen fotogenická městečka s podmanivou atmosférou, ale samozřejmě také v doprovodu sklenky vína ochutnat místní speciality. Nocleh.

3. den: Další etapa povede po proudu Mosely z města TREVÍR (UNESCO), které je považováno za nejstarší v Německu oplývající množstvím skvostných památek z doby Římanů (cca 70 km - možnost zkrácení). Krajinou obklopenou vinohrady individuální dojezd zpět do hotelu. Nocleh.

4. den: Pohodový výlet na kolech krajem EIFFEL, po opuštěné železniční trati vinoucí se neobyčejnou krajinou přes několik viaduktů a také druhým nejdelším tunelem pro cyklisty v Německu. Zastávka u tzv. Maarů, zatopených kráterů představujících pozůstatky vulkanické činnosti. Individuální dojezd v sedle bicyklu až na ubytování (cca 55-60 km). Nocleh.

5. den: Vyhlídková jízda na kolech meandrujícím údolím MOSELY, které je nejstarší vinařskou oblastí v Německu produkující ta nejkvalitnější bílá vína (cca 40-45 km) s cílem v atraktivním městečku COCHEM, jehož dominantou je říšský hrad tyčící se uprostřed vinohradů nad malebným centrem. Příjezd do Prahy v cca 23.30 hod.

Cena zahrnuje

  • dopravu klimatizovaným autokarem s WC, přepravu kol
  • 4x ubytování v hotelu (2 lůžkové pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením)
  • 4x snídani
  • pobytovou taxu
  • průvodce
  • pojištění CK proti úpadku

Nástupní místa

Praha, Karlovy Vary

© Copyright www.kamven.cz
Partneři projektu
Dovolená v Rakousku Dovolená ve Švýcarsku NaKole.cz - cyklistický portál
Dolní Rakouskol