Aktivní dovolená pro celou rodinu

Termální lázně Bogács na kole

Termín: 20.09.2023 - 25.09.2023, 6 dní
Cena od: 10 420 Kč

Foto: CK Cyklotur

Nádherné bukové lesy s krasovými jeskyněmi, historickými městy a malebnými vesničkami s vinnými sklípky. Příjemná relaxace a koupání v termálních lázních a ochutnávky maďarských specialit zpestří cyklistický program.

Program zájezdu

1.-2. den: Odjezd v pozdních večerních hodinách přes Brno, Bratislavu a Budapešť do Miškolce - prohlídka historického centra a hradu Diósgyőr. Autobusem do malebného města Lillafüred u jezera Hámori - možnost návštěvy vápencové tufové jeskyně Anna, vodopád. Na kolech průjezd národním parkem Bükk (Bukové hory) do městečka Bogács s termálními lázněmi a vinnými sklípky.

3. den: Cyklotrasa do starobylého Egeru - barokní skvost s mnoha historickými památkami (bazilika, hrad...) a termálními lázněmi. Možnost výjezdu do Údolí krásné paní (Szépasszony Völgy), které obklopují vinice a desítky vinných sklípků (ochutnávky vína). Přes Ostoros a Novaj návrat na ubytování.

4. den: Cyklotrasa: městečko Noszvaj - barokní zámeček De la Motte a zajímavá jeskynní obydlí, Somolya - zvláštní skalní útvary s vytesanými výklenky, kterým se říká „úlové kameny". Město Mezőkövesd - tradiční domy s bílými fasádami, doškovými střechami a ukázkami tradičních místních řemesel. Nedaleko termální léčivé lázně Zsóry - možnost koupání. Návrat do městečka Bogács - možnost výstupu na rozhlednu, výhled na Bukové hory a krajinu posetou vinicemi.

5.-6. den: Cyklotrasa přes Mezökresztes k jezeru Tisza. Podél jezera nedotčenou přírodou do Poroszló - Ekocentrum, kde se můžete zblízka seznámit s rybami v největším sladkovodním akváriu v Evropě. Etapu zakončíme ve městě Tiszafüred, možnost koupání v termálním koupališti. Naložení kol a odjezd zpět do ČR. Dojezd do Hradce Králové v pozdních nočních hodinách.

Cyklotrasy po vedlejších silnicích a stezkách (lesních, polních i asfaltových). Profil mírně zvlněný až kopcovitý, poslední etapa rovinatá.
Denní etapy: 30, 50, 45, 58 km

Ubytování

3x v hotelu v městečku Bogács, 2lůžkové pokoje s příslušenstvím. Hotel sousedí s termálními lázněmi – vstup do termálních bazénů je v ceně pobytu.

Stravování

3x polopenze (snídaně formou bufetu, večeře jednotné menu)

Cena zahrnuje

3x ubytování, 3x polopenzi, dopravu autokarem s vlekem na kola, průvodce, vstup do termálních bazénů, komplexní cestovní pojištění včetně léčebných výloh v zahraničí, storna a zákonné pojištění CK

Nástupní místa

Hradec Králové, Holice, Vysoké Mýto, Litomyšl, Svitavy, Brno

Podobné zájezdy

 (CK Cyklotur)

Pováží na kole – Trenčín

Slovensko
21.8.2024 - 5 dní
7 980 Kč
 (CK Cyklotur)

Maribor – Ptuj – Varaždin na kole

Chorvatsko, Slovinsko
21.8.2024 - 5 dní
12 460 Kč
 (CK Cyklotur)

Balaton na kole

Maďarsko
29.8.2024 - 4 dny
8 840 Kč
 (CK Cyklotur)

Zámuří na kole – Moravské Toplice

Slovinsko
5.9.2024 - 4 dny
8 420 Kč
 (CK Bondo)
16 640 Kč
© Copyright www.kamven.cz
Partneři projektu
Dovolená v Rakousku Dovolená ve Švýcarsku NaKole.cz - cyklistický portál
Dolní Rakouskol