Aktivní dovolená pro celou rodinu

Solná Komora „nejen“ s jógou

Termín: 24.06.2022 - 28.06.2022, 5 dní
Cena od: 9 100 Kč

Foto: CK Vlha

Jóga, turistika i cyklistika u jezer Solné komory

Solnohradsko patří k nejpůvabnějším oblastem Rakouska. Patří do severní části vápencových Alp a prostírá se mezi jezerem Fuschlsee na západě, předhůřím Alp na severu, pohořím Totesgebirge na východě a masívem Dachsteinu na jihu. Dominantou oblasti jsou průzračná jezera, jako jsou Wolfgangsee, Hallstättersee, Grundlsee, Attersee (výčet by mohl pokračovat), ve kterých se zrcadlí okolní vrcholy.

Hlavním náplní zájezdu je 2x denně cvičení jógy na břehu jezera Wolfgangsee, ale samozřejmě i další pohybové a poznávací aktivity. Bude připraven lehký turistický program, zájemci se mohou účastnit cyklistických vyjížděk a navštívíme krásná města Solné komory – Sant Wolfgang, Hallstat.

Program zájezdu

1. den: Odjezd z ČR po půlnoci, ráno příjezd do St. Gilgenu u jezera Wolfgangsee. Prohlídka městečka, krátké procházky nebo cyklovyjížďky po okolí, koupání, ubytování v mládežnické ubytovně, večerní cvičení jógy, večeře.

2. den: Ze St. Gilgenu lanovkou na vyhlídkový vrchol Zwölferhorn. Odtud pěší vyhlídková túra kolem vrcholu a zpět pěšky (lanovkou) do St. Gilgenu.

3. den: Ze St. Gilgenu výlet do jednoho z nejkrásnějších měst Solné Komory St. Wolfgangu – městečka na severní straně Wolfgangsee (možnost zubačkou na vyhlídkový vrchol Schaffberg). Zpět do St. Gilgenu.

4. den: Přímo z ubytování turistický výšlap na vyhlídkový kopec Plombergstein a kolem skalních stěn lesní cestou k jezeru Krottensee. Zpět přes vesnici Winkl na ubytování v St. Gilgenu.

5. den: Po snídani odjedeme autobusem do Hallstattu. Prohlédneme si kouzelné městečko nad jezerem, známé svými solnými doly (možná exkurze). Nálezy z 8.–4. stol. př. n. l. daly jméno celé epoše v dějinách střední a západní Evropy – „hallstattská kultura“. V odpoledních hodinách návrat zpět do ČR.

Ubytování

4x nocleh ve 4–lůžkových pokojích v mládežnickém resortu v St. Gilgenu na břehu jezera Wolfgangsee, rakouská polopenze. Za příplatek lze domluvit 2-lůžkové pokoje (omezený počet).

Cena zahrnuje

  • Doprava osob zájezdovým autobusem
  • Možnost přepravy kola v cyklovleku
  • 4x nocleh v mládežnickém resortu
  • Rakouská polopenze
  • Informační materiály
  • 2x denně cvičení jógy pod vedením zkušené lektorky
  • Cyklistický průvodce
  • Pojištění CK proti úpadku
  • DPH

Nástupní místa

Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno, Mikulov

Podobné zájezdy

 (CK Mamut tour)

Slovinsko – pěší turistika s koupáním

Slovinsko
1.7.2022 - 6 dní
8 600 Kč
© Copyright www.kamven.cz
Partneři projektu
Dovolená v Rakousku Dovolená ve Švýcarsku NaKole.cz - cyklistický portál
Dolní Rakouskol