Aktivní dovolená pro celou rodinu

Ybbstálská cyklostezka

Termín: 14.05.2022 - 15.05.2022, 2 dny
Cena od: 4 600 Kč

Foto: CK Vlha

Krajem Mostviertel až k úpatí Alp

Rakousko je zemí cyklostezek a nejmladší z nich – Ybbstálská – se může hrdě přiřadit k těm nejhezčím. Čeká nás cesta poetickým krajem Mostviertel s jeho hrušněmi a jabloněmi, výhledy do hor, s možností ochutnat místní speciality. Trasa Ybbstálské stezky vede převážně po zrušené železnici Ybbstalbahn. Přestože je v názvu uvedená pouze Ybbstálská stezka, projedeme se také po dalších stezkách Mostviertlu = Ötscherland Radweg, Meridian Radweg.

Program zájezdu

1. den: Odjezd z ČR v časných ranních hodinách a příjezd na začátek etapy ve Waidhofenu an der Ybbs s Rothschildovým zámkem a historickým centrem města. Odtud po Ybbstálské cyklostezce, převážně po zrušené železnici, přes Göstling an der Ybbs, až do místa našeho ubytování v Lunz am See, nedaleko jezera Lunzer See. Zdatní jedinci si mohou dopřát přídavek v podobě výjezdu do lyžařského střediska Lackenhof. Cca 55 km (s přídavkem 75 km).

Ti, kteří nechtějí absolvovat celou etapu, mohou dojet autobusem až do místa ubytování v Lunz am See a odtud podniknout krátké vyjížďky nebo vycházky do okolí (výjezd do lyžařského střediska Lackenhof – tam i zpět cca 20 km), případně vycházky k jezeru Lunzersee. Ubytování v hotelu je možné od 14:00 hodin.

2. den: Po snídani na kole přímo z ubytování v Lunz am See po cyklostezce Ötscherland Radweg do Gaming s klášterem, za obcí se napojíme na Meridian Radweg a přes Ybbsitz (známé svou kovářskou tradicí) a dále do Waidhofenu, kde zakončíme naše víkendové putování Mostviertlem. Cca 48 km.

Odjezd do ČR v odpoledních hodinách.

Ubytování

Ve stylovém hotelu „Landhotel Zellerhof“ v Lunz am See, nedaleko jezera Lunzer See – v nadstandartních 2 lůžkových pokojích.

Cena zahrnuje

  • Doprava autobusem
  • přeprava kol v cyklovleku
  • 1 x ubytování v hotelu
  • 1 x snídaně formou bohatého bufetu
  • vstup do hotelového wellnes
  • Informační materiály
  • Průvodce
  • Pojištění CK proti úpadku
  • DPH

Nástupní místa

Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno

Podobné zájezdy

 (CK Cyklotur)

Podél řeky Dunaj na kole

Rakousko
5.5.2022 - 4 dny
6 580 Kč
 (CK Vlha)

Neziderské jezero na kole

Rakousko, Maďarsko
6.5.2022 - 3 dny
5 400 Kč
 (CK Vlha)

Ybbstálská cyklostezka

Rakousko
14.5.2022 - 2 dny
4 600 Kč
 (CK Cyklotur)

Lázeňským krajem podél řek Inn a Rott na kole

Rakousko, Německo
10.8.2022 - 5 dní
7 180 Kč
© Copyright www.kamven.cz
Partneři projektu
Dovolená v Rakousku Dovolená ve Švýcarsku NaKole.cz - cyklistický portál
Dolní Rakouskol