Aktivní dovolená pro celou rodinu

Weinviertel na kole

Termín: 22.05.2021 - 25.05.2021, 4 dny
Cena od: 6 200 Kč

Foto: CK Mamut tour

cyklostezky DAC - Veltiner - Chardinnay...Plánované trasy jsou vhodné pro všechny věkové i výkonnostní kategorie a určené pro treková, event. horská kola. Dvakrát je dojezd na ubytování naplánován v sedle bicyklu. Každý si tak může zvolit libovolné tempo, aniž by tím jakkoliv omezoval ostatní účastníky zájezdu. Jednotlivé etapy lze prodloužit i zkrátit.

Program zájezdu

1. den: Odjezd z Prahy v cca 6.30 hod. Příjezd do RETZU, půvabného vinařského městečka s největším labyrintem vzájemně propojených vinných sklepů v Rakousku (21 km chodeb) a funkčním větrným mlýnem holandského typu z roku 1855. Absolvování 55 km dlouhého cyklistického okruhu DAC RADTOUR vedoucího idylickými vinohrady atraktivní oblasti WEINVIERTEL, odkud pochází třetina celorakouské produkce vína. Přejezd busem na ubytování do Mikulova.

2. den: Vyložení kol v MISTELBACHU, kde začíná pohodová cyklostezka romantickou krajinou poklidných vesniček a vinařských usedlostí. Individuální dojezd na ubytování (celkem cca 50 km). Večer fakultativní degustace vína v některém z mikulovských sklípků. Nocleh.

3. den: Přesun busem do lázeňského LAA AN DER THAYA s populárními termálními prameny. Vyjížďka po větší části perfektně značené VELTLINER RADTOUR, cyklotrase připomínající skutečnost, že právě odtud pochází oblíbená odrůda Veltlínské zelené. Odpočinek v městečku Poysdorf s okouzlující sklepní uličkou Radyweg. Pokračování mezi fotogenickými vinicemi zpět do Mikulova (celkem cca 60 km). Nocleh.

4. den: Cykloturistika po tzv. CHARDONNAY RADTOUR se začátkem a koncem v Retzu. Během vyhlídkové jízdy malebnou krajinou se budete kochat dalšími úžasnými scenériemi "Vinné čtvrti". Chybět nebude ani příležitost ochutnat produkty místních vinařů (celkem cca 45 km). Příjezd do Prahy v cca 21 hod.

Cena zahrnuje

  • dopravu zájezdovým autokarem (WC, klimatizace, DVD, bufet) včetně přepravy kol
  • 3x ubytování v penzionech nedaleko centra Mikulova (vždy 2 lůžkové pokoje s možností 1-2 přistýlek a vlastním sociálním zařízením; penzion Růže s polopenzí; penzion Čáp se snídaní - nově otevřený luxusní objekt s kuchyňským koutem v každém pokoji)
  • 3x snídani/polopenzi
  • průvodce
  • místní poplatek
  • pojištění CK proti úpadku

Nástupní místa

Beroun, Plzeň, Praha, Rakovník

Podobné zájezdy

 (CK Mamut tour)

Weinviertel na kole

Rakousko, Česko
22.5.2021 - 4 dny
6 200 Kč
 (Österreich Werbung, CK Kudrna)

Dunajská cyklostezka – penzion

Rakousko
2.6.2021 - 5 dní
9 000 Kč
 (Österreich Werbung, CK Kudrna)

Dunajská cyklostezka – kemp

Rakousko
14.7.2021 - 5 dní
5 900 Kč
 (Österreich Werbung, CK Kudrna)

Dunajská cyklostezka – kemp

Rakousko
4.8.2021 - 5 dní
5 900 Kč
 (Österreich Werbung, CK Kudrna)

Dunajská cyklostezka – penzion

Rakousko
24.9.2021 - 5 dní
9 000 Kč
© Copyright www.kamven.cz
Partneři projektu
Dovolená v Rakousku Dovolená ve Švýcarsku NaKole.cz - cyklistický portál
Dolní Rakouskol