Provence na kole
Termín: 23.09.2020 - 29.09.2020, 7 dní
Cena od: 11 490 Kč
Pernes les Fontaines - Gordes - Roussillon - Malaucéne - Mont Ventoux - L'Isle sur la Sorgue - Lacoste - Colorado Provencal - St. Saturnin les Apt
Trasy uspokojí jak příležitostné cyklisty, tak i sportovněji založené jedince. Třikrát je dojezd do hotelu naplánován v sedle bicyklu. Každý si tak může zvolit libovolné tempo, aniž by tím jakkoliv omezoval ostatní účastníky.
Program zájezdu
1. den: Odjezd z Prahy v cca 16 hod. Noční přejezd.
2. den: Vyložení kol v malebném provensálském městečku PERNES LES FONTAINES, rodišti vynálezce "přehazovačky" s téměř čtyřicítkou kašen. Cyklistika po asfaltových silničkách s možností zajížďky k cisterciáckému opatství SÉNANQUE, jehož fotografie s levandulovým polem v popředí je typickou pohlednicí z Provence a přes okouzlující vesničku GORDES, tyčící se na skále s krásným výhledem do kraje. Odpočinek v pitoreskní vesnici ROUSSILLON vystavěné z různých odstínů okrového kamene. Na kolech dojezd na ubytování do historického města APT, srdce celé oblasti. Celkem cca 55 km.
3. den: Přesun busem do městečka SAULT. Absolvování okruhu úpatím MONT VENTOUX (1 912 m) přes lázeňské Montrun les Bains a atraktivní Brantes až do městečka MALAUCÉNE. Celkem cca 55 km. Zdatní cyklisté však tento den mohou v případě příznivého počasí změřit své síly ve více než 20 km stoupání na vrchol kultovní hory, které je profesionálními cyklisty považováno za jedno z nejobtížnějších na Tour de France. Ukončení etapy v Malaucéne (cca 50 km). Návrat autokarem zpět na ubytování.
4. den: Přejezd busem do Saultu. Výlet do úchvatného kaňonu řeky NESQUE a mezi vinohrady do typických vinařských městeček MORMOIRON, MAZAN a VILLES SUR AUZON. Celkem cca 75 km (možnost zkrácení). Návrat autokarem na ubytování.
5. den: Celodenní cykloprogram se začátkem a koncem v místě ubytování. Etapa povede nejprve to Calavonské cyklostezce do CÉRESTE se zachovalým římským mostem, poté přes nádherné VIENS a podél "COLORADO PROVENCAL" - krajiny s neobvyklými okrovými skalními formacemi vytvořenými erozí. Pokračování do středověké vesničky ST. SATURNIN LES APT zbudované na skále s pěkným panoramatem a starým větrným mlýnem. Celkem cca 60 km.Alternativně den bez kol a výlet busem do historického AVIGNONU s impozantním papežským palácem a slavným mostem Pont Bénezet poničeným během katastrofální povodně roku 1668. Zastávka v přímořském městečku ST MARIES DE LA MER proslaveném dlouhými plážemi a býčími zápasy (odpočinek u moře s možností koupání). Návrat na ubytování.
6. den: Z místa ubytování přes rázovité BONNIEUX a LACOSTE se zámkem proslulého Markýze de Sade, okolo zříceniny hradu Ménerbes a po Luberonské cyklostezce severním úbočím stejnojmenného pohoří. Prohlídka MUZEA LEVANDULE v městečku Coustellet. Návštěva osady FONTAINE DE VAUCLUSE známé díky působivé krasové vyvěračce řeky Sorque. Ukončení etapy v městečku L´ISLE SUR LA SORGUE, protkaném vodními kanály s dochovanými, více než 200 let starými, dřevěnými mlýnskými koly. Celkem cca 60 km. Noční přejezd.
7. den: Příjezd do Prahy v cca 13 hod.
Cena zahrnuje
- dopravu klimatizovaným autokarem včetně přepravy kol
- 4x ubytování v hotelu (2 lůžkové klimatizované pokoje s TV a vlastním sociálním zařízením)
- 4x snídani
- průvodce
- pojištění CK proti úpadku
Nástupní místa
Beroun, Plzeň, Praha, Rakovník