Aktivní dovolená pro celou rodinu

Rýnská cyklostezka

Termín: 03.08.2023 - 08.08.2023, 6 dní
Cena od: 9 950 Kč

Foto: CK Hoška Tour

Řeka Rýn na německém území líně plyne mezi kopci. Vytváří tak na svých březích ideální podmínky pro pohodové cyklisty, kteří si chtějí vychutnat čas na kole. Na své si zde tak přijdou i rodiny s dětmi či milovníci in-linů. Stezky jsou hladce asfaltové a vedou místy, které doslova vybízejí k zastavení, pokoukání či posezení v některé z mnoha hospůdek. Jedním z nejvíce oblíbených úseků je však část mezi Mohučí, Koblenzí a Kolínem nad Rýnem měřící kolem 200 kilometrů.

Program zájezdu

1. den: Odjezd v podvečerních hodinách, možnost nástupu v západních Čechách. Noční přesun.

2. den: Cyklotrasa Mohuč – Eltville – Bingen, celkem 40 km. MOHUČ – původně římské město, největší klenot města je Kaiserdom, arcibiskupský dóm, náměstí Markt, kostel sv. Štěpána s Chagallovými okny, atmosféra nábřeží Rýna a moderní radnice. ELTVILLE – město vína a růží. Toto historické místo a jeho jemně obnovená staroměstská čtvrť je oázou klidu pro přátele vína a historiky. Za shlédnutí stojí nádherné šlechtické a aristokratické vily na promenády řeky obklopené růžemi, nově zrekonstruovaný hrad Crass. BINGEN – historické tradice a legendy se prolínají kolem věže na malém ostrově Rýna před Bingen. Na základech římského chrámu stojí Bazilika sv. Martina. Starý sloužil, a přesto se dochoval originál – starý přístavní jeřáb Binger.

3. den: Cyklotrasa Bingen – Bacharach – St. Goar – Boppard – Koblenz, celkem 62 km. BACHARACH – místní vinaři pěstují na strmých svazích kolem Bacharachu vynikající vína a útulné vinárny a četná nádvoří vás zvou k vyzkoušení. Hrady na obou březích řeky. SANKT GOAR – známý svou centrální polohou v údolí Rýna. Nad městem stojí zřícenina Burg Rheinfels, jeden z hradů, pro které je známé střední Porýní, a přes řeku leží sesterské město Sankt Goarshausen s vlastními hrady, Katz a Maus („Kočka“ a „Myš“). Slavná skála Lorelei je blízko, mírně proti proudu na protějším břehu. BOPPARD – malebné město s mírným podnebím a romantickou krajinou. Je tady nejstrmější železnice v Německu. Vinařství tu má velkou tradici.

4. den: Cyklotrasa Koblenz – Weissethurm – Andernach – Remagen, celkem 49 km. KOBLENZ – soutok Mosely a Rýna ve známém trojúhelníku Deutches Eck. Prohlídka historické části města, kostely, zámky, paláce a měšťanské domy. WEISSETHURM – bílá věž. REMAGEN – pověstný most. Mezi Remagenem a Bonnem na pravém břehu Rýna stojí na návrší nad řekou zámek Drachenburg a v údolí jsou samozřejmě vinice.

5. den: Remagen – Bad Godesberg – Bonn – Kolín nad Rýnem, celkem 55 km. Ve večerních hodinách odjezd. Noční přesun. BONN – bývalé hlavní město západního Německa. Centrum města tvoří Marktplatz. Vévodí mu radnice postavená v druhé polovině 18. století v rokokovém stylu. V ulici Bonngasse stojí rodný dům Ludwiga van Beethovena. Na náměstí Münsterplatz stojí skladatelova socha. Za ní si pak můžete prohlédnout vůbec nejstarší stavbu celého města – románský chrám Münster, vybudovaný v 11. a 12. století. Právě jeho stěny se staly svědkem korunovace Karla IV. KOLÍN NAD RÝNEM – město patří k nejstarším v Německu. Gotická katedrála svatého Petra je sídlem kolínského arcibiskupa. Rozměry ji řadí mezi největší gotické katedrály a kostely vůbec. Katedrála je zapsána na Seznamu UNESCO. V historickém centru můžete obdivovat jedinečnou architekturu, dlážděné ulice i zajímavé budovy. Ve večerních hodinách odjezd, noční přesun.

6. den: Návrat v ranních hodinách.

Cena zahrnuje

  • přeprava
  • 3x ubytování (penzion, dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím)
  • 3x snídaně
  • průvodce

Nástupní místa

Jičín, Trutnov, Hradec Králové, Praha, Plzeň

Podrobněji o zájezdu

Rezervace zájezdu

 

Pořadatel zájezdu:
CK Hoška-Tour


Podobné zájezdy

 (CK Cyklotur)

Romantická města čtyř řek na kole

Německo
8.7.2024 - 5 dní
13 480 Kč
 (CK Vlha)

Alsasko na kole

Francie
9.8.2024 - 10 dní
21 900 Kč
 (CK Cyklotur)

Holandsko na kole

Nizozemsko
12.8.2024 - 7 dní
17 480 Kč
 (CK Kudrna)

Moselská cyklostezka

Německo
20.8.2024 - 6 dní
9 800 Kč
© Copyright www.kamven.cz
Partneři projektu
Dovolená v Rakousku Dovolená ve Švýcarsku NaKole.cz - cyklistický portál
Dolní Rakouskol