Aktivní dovolená pro celou rodinu

Solná Komora na kole

Termín: 24.06.2022 - 28.06.2022, 5 dní
Cena od: 0 Kč

Foto: CK Vlha

Cyklotoulky mezi jezery Solné komory

Solnohradsko patří k nejpůvabnějším oblastem Rakouska. Patří do severní části vápencových Alp a prostírá se mezi jezerem Fuschlsee na západě, předhůřím Alp na severu, pohořím Totesgebirge na východě a masívem Dachsteinu na jihu. Dominantou oblasti jsou průzračná jezera, jako jsou Wolfgangsee, Hallstättersee, Grundlsee, Attersee (výčet by mohl pokračovat), ve kterých se zrcadlí okolní vrcholy. Cyklotoulky Solnou komorou umocní návštěva malebných městeček, jako je Bad Ischls císařskou vilou, Hallstatt s jeho solnými doly, St.Wolfgang s unikátní parní zubačkou na vyhlídkový vrchol Schafberg a mnoha dalších.

Zájezd se jede zároveň se zájezdem „Solná komora nejen s jógou“ a je možné absolvovat ranní a večerní cvičení jógy a nebo vyměnit cyklistický program za turistiku nebo relax u jezera.

Program zájezdu

1. den: Odjezd z ČR po půlnoci, příjezd v dopoledních hodinách do St. Gilgenu u jezera Wolfgangsee. Ubytování, pro zájemce lehká etapa kolem jezera Wolfgangsee do jednoho z nejkrásnějších měst Solné Komory – St. Wolfgangu. Zpět přívozem přes jezero a po cyklostezce do místa ubytování. Cca 30 km.

Varianta bez kol: prohlídka St.Gilgenu a možnost si vyjet lanovkou na vyhlídkový vrchol nad St.Gilgenem Zwölferhorn.

2. den: Ze St.Gilgenu k jezeru Fuschlsee se zámkem Fuschl na břehu jezera. Odtud 2 varianty tras:

1/ Dále k jezeru Hintersee přes Ebenau, Talgau, podél jezera Mondsee zpět do St. Gilgenu. Cca 45–60 km.

2/ Z Fuschl am See vystoupáme nad jezero Fuschl, dále do Talgau po cyklostezce do města Modsee s krásným barokním kostelem, objedeme jezero Irrsee a zpět kolem jezera Mondsee do St.Gilgenu. Cca 60–70 km

3. den: Ze St. Gilgenu po cyklostezce do Stroblu, přes Russbach k jezeru Schwarzensee, přes horské louky, prudkým sjezdem k jezeru Attersee. Přejedeme k jezeru Mondsee a zpět do St.Gilgenu. Cca 45 km Možnost prodloužení kolem jezera Attersee nebo Mondsee.

Varianta II. – objezd hory Schafberg, přes horské louky a s občerstvením na horské salaši Buchberghütte. Cca 45 km

4. den: Autobusem do Altaussee a odtud přes horské salaše Blaalm, údolím Rettenbachtal do císařského Bad Ischlu, známého díky sídla císařovny Sissi. Zajedeme do starobylého St.Wolfgangu na úpatí hory Schafberg. Odsud se můžeme přeplavit výletní lodí na druhou stranu jezera Wolfgangsee a zpět do St. Gilgenu. Cca 40–50 km

Tuto etapu lze výrazně ztížit výjezdem po panoramatické cestě pod vrchol Loser, odkud je nádherný výhled na celou Solnou komoru (výjezd 12 km – sjezd stejnou cestou).

5. den: Po snídani odjedeme autobusem do Hallstattu. Prohlédneme si kouzelné městečko nad jezerem, známé svými solnými doly. Nálezy z 8.–4. stol.př.n.l. daly jméno celé epoše v dějinách střední a západní Evropy – „hallstattská kultura“. Odtud kolem jezera do Obertraunu, a objedeme Hallstattské jezero po cyklostezce – místy po lávkách přímo nad vodou. Odjezd z parkoviště u jezera v odpoledních hodinách.

Varianta II. bez kol – možnost navštívit světoznámé solné doly a nebo věnovat delší čas prohlídce Hallstattu.

Ubytování

4x nocleh ve 4–lůžkových pokojích v mládežnickém resortu v St.Gilgenu na břehu jezera Wolfgangsee, rakouská polopenze. Za příplatek lze domluvit 2-lůžkové pokoje (omezený počet).

Cena zahrnuje

  • Doprava osob a přeprava kol v cyklovleku
  • 4x nocleh v mládežnickém hostelu
  • Rakouská polopenze
  • Informační materiály
  • Průvodce
  • Pojištění CK proti úpadku
  • DPH

Nástupní místa

Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno, Mikulov

Podobné zájezdy

 (CK Mamut tour)

Vysoké Taury na kole

Rakousko
1.7.2022 - 5 dní
11 500 Kč 11 100 Kč
 (CK Cyklotur)

Zillertalské údolí a Achensee na kole

Rakousko
4.7.2022 - 7 dní
10 320 Kč
 (CK Mamut tour)

Štýrsko na kole

Rakousko
8.7.2022 - 5 dní
9 990 Kč
 (CK Mamut tour)

Bavorsko a Tyrolsko na kole

Rakousko, Německo
9.7.2022 - 5 dní
11 500 Kč
 (CK Cyklotur)

Lago di Garda na kole

Itálie
10.7.2022 - 7 dní
11 980 Kč
© Copyright www.kamven.cz
Partneři projektu
Dovolená v Rakousku Dovolená ve Švýcarsku NaKole.cz - cyklistický portál
Dolní Rakouskol