Aktivní dovolená pro celou rodinu

Šumava na běžkách

Termín: 02.02.2018 - 04.02.2018, 3 dny
Cena od: 3 000 Kč

Foto: CK Kudrna

Prodloužený víkendový přechod celou Šumavou

Neodvažujete se vydat na přechod na běžkách s batohem do norských hor? Zkuste si podobný zážitek na Šumavě. Naším průvodcem bude místní znalec, se kterým budete mít možnost se pobavit o rostlinstvu i živočišstvu Šumavy nebo také o složitosti současné situace kolem kácení/nekácení smrkových porostů. Denně nás při tomto třídenním přechodu téměř celé Šumavy čeká okolo 30 km jiskřivým sněhem mezi jednotlivými místy ubytování. Naplánované trasy mohou být změněny s ohledem na počasí a nálady účastníků.

Program zájezdu

1. První den našeho putování se sejdeme na vlakovém nádraží v Železné Rudě - Alžbětíně, na samé hranici České republiky s Bavorskem. Umožní-li to sněhové podmínky, běžky si nasadíme hned u nádraží a vydáme se nastoupat na Polom, posvacime u jezera Laka a  přes Prášily dojedeme na MODRAVU, kde se ubytujeme. (cca ↔ 35 km)

2. Druhý den po snídani se z Modravy vydáme kolem pramene Vltavy a Bučiny k obci STRÁŽNÝ a budeme pokračovat do našeho ubytovaní v malé šumavské vesničce České Žleby / Dobrá na Šumavě. (cca ↔ 35 km)

3. Poslední túra bude směřovat stále na jihovýchod přes Stožec na PLEŠNÉ jezero. Putování přes Šumavu zakončíme na vlakovém nádraží v Nové Peci. (cca ↔ 30 km)

Cena zahrnuje

2x ubytování v penzionu, místní poplatky spojené s ubytováním, zkušeného průvodce - znalce Šumavy

Nástupní místa

Železná Ruda

© Copyright www.kamven.cz
Partneři projektu
Dovolená v Rakousku Dovolená ve Švýcarsku NaKole.cz - cyklistický portál
Dolní Rakouskol