Aktivní dovolená pro celou rodinu

Meklenbursko na kole a na lodi

Termín: 19.07.2019 - 28.07.2019, 10 dní
Cena od: 21 000 Kč

Foto: CK Frčíme

Ubytování na lodi a pohodová cykloturistika v oblasti Brandenburgska a Meklenburgska v Německu. Těšit se můžete na soustavu nádherných jezer a rybníků, které jsou spojeny řekami a plavebními kanály.

Nejkrásnější místa, které navštívíme jsou zámek a zahrady Sanssouci v Postupimi (UNESCO) na cestě do přístavu, dále město Rheinsberg se známým hradem založeným Frederikem II. Velikým, Fürstenberg, město Neustrelitz s krásným náměstím a řadou památek, Mirow s barokním zámkem. Projedeme se po jezeře Müritzsee. Uvidíme zajímavou architekturu staveb ve Wesenberg. Cestou zpět navštívíme Berlín. Všechny trasy mezi městy a památkami vedou nádherným krajem plným jezer a rybníků v jezerní oblasti Maklenburska. Určitě budeme mít možnost se v nejednom z nich vykoupat. Najdeme zde také známý národní park Müritz s rozlohou přes 300 km2.

Program zájezdu

Pátek 19.7. v nočních hodinách vyrazíme z Brna a Prahy směrem do Německa.

Sobota 20.7. prohlídka Postupimi (zahrady a zámek Sanssouci - UNESCO) a přejezd do přístavu Marina Wolfsbruch. Nalodění, ubytování, uvítací večírek a první večeře.

Neděle 21.7. Snídaně. Cyklistika do krásného města Rheinsberg na řece Rýn s krásným hradem, loď stále v Marina Wolfsbruch (30 km po rovině). Večeře.

Pondělí 22.7. Snídaně. Cyklistika do Fürstenberg lesní cestou podél jezer Großer Pälitzsee a Menowsee (25 km). Loď pojede z Marina Wolfsbruch do Fürstenberg. Večeře.

Úterý 23.7. Snídaně. Cyklistika z Fürstenberg do Wesenberg (25 km). Cestou jezero Elbogensee, Plätlinsee a Woblitzee. Lodí do stejného města. Večeře.

Středa 24.7. Snídaně. Loď ve stejném přístavu. Na kole do krásného Neustrelitz plného kostelů a jiných zajímavých budov. Zpět k lodi (30 km).

Čtvrtek 25.7. Snídaně. Lodí i na kole do Rechlin u jezera Müritz (30 km). Možnost prodloužení trasy na pobřeží jezera.

Pátek 26.7. Snídaně. Návrat do Marina Wolfsbruch. Na kole 27 km. Závěrečná večeře.

Sobota 27.7. Snídaně. Předávka lodi. Autobusem přejezd do Berlína. Prohlídka města a odjezd zpět do ČR.

Neděle 28.7. příjezd do Brna.  

Ubytování

Ubytování je zajištěno na lodi Classic Star pro 10 osob. Loď je vybavena čtyřmi oddělenými kaujatami pro dvě osoby. Dále zde najdeme dvě WC a dvě koupelny, obývací pokoj a kuchyň, kde Vám kapitán připraví chutnou polopenzi.

Cena zahrnuje

  • dopravu do Německa a zpět
  • 7x ubytování a pronájem kvalitní lodi pro 10 osob
  • 7x polopenze (snídaně formou bufetu, večeře o třech chodech)
  • práci kapitána, řidiče a kuchaře v jedné osobě
  • pohonné hmoty pro loď, kotvení lodi, poplatky v přístavech, dálniční poplatky
  • pojištění CK proti úpadku, DPH a další výdaje cestovní kanceláře

Podobné zájezdy

 (CK Mamut tour)

Lužická jezera a Spreewald na kole

Německo
16.7.2020 - 4 dny
6 300 Kč
© Copyright www.kamven.cz
Partneři projektu
Dovolená v Rakousku Dovolená ve Švýcarsku NaKole.cz - cyklistický portál
Dolní Rakouskol