Aktivní dovolená pro celou rodinu

Dunajská cyklostezka

Termín: 14.06.2019 - 16.06.2019, 3 dny
Cena od: 4 900 Kč

Foto: CK Vlha

Dunajská stezka je nejznámější a nejstarší rakouská cyklostezka. Nejoblíbenější úsek z Pasova do Vídně je dlouhý zhruba 327 km. Pro náš prodloužený víkend jsme vybrali střední část mezi meandrem, tzv. Schlögenskou smyčkou přes hlavní město Horního Rakouska Linz, až do Kremsu. Celá trasa tohoto cyklozájezdu kopíruje evropský veletok Dunaj a jízda probíhá téměř po rovině. Milovníci přírody a historie ocení kulturní krajinu kolem Dunaje, klášter Melk, vinice v údolí Wachau – přírodní a kulturní památka UNESCO, historický Dürnstein a Krems. K dobré pohodě přispějí ochutnávky místních specialit a vyhlášených bílých vín (zvláště Veltlínu a Ryzlinku) v mnoha hospůdkách, které jsou zařízené hlavně pro cyklisty.

Program zájezdu

1. den pátek
Odjezd z Prostějova v časných ranních hodinách a dojezd na začátek etapy u tzv. Schlögenské smyčky (meandr Dunaje). Přes Linz - hlavní město spolkové země Horní Rakousko. Zde si prohlédneme Hauptplatz se sloupem Nejsvětější Trojice a z moderní architektury si nenecháme ujít jedinečné „muzeum budoucnosti" Ars Electronica. Odtud pokračujeme do Mathausenu s jeho nechvalně proslulým koncentračním táborem a dále do kempu na břehu Dunaje. Cca 55 - 90 km (autobus bude čekat v Linzi na ty, kteří nechtějí absolvovat celou etapu)

2. den sobota
Z kempu stále podél Dunaje do historického města Grein který je jednou z nejhezčích zastávek na dunajské cyklostezce. Pyšní se nejstarším rokokovým divadlem v Rakousku a krásným zámkem. Díky důmyslným protipovodňovým bariéram vyšel z posledních ničivých záplav bez poškození. Dále pokračujeme do městečka Ybbs s muzeem historických „velocipedů". Budeme obdivovat poutní místo Maria Taferl na kopci nad Dunajem - které si zdatní z nás mohou zařadit jako přídavek etapy a z kterého se otevře výhled na údolí Dunaje až do Melku (nejznámějšího kláštera Rakouska). Dojedeme do místa našeho ubytování v historickém Melku s velkolepým barokním klášterem a jeho zahradami. Ubytování je v mládežnickém hostelu, nedaleko historického centra. Etapa cca 55 - 85 km (autobus bude čekat u města Ybbs).

3. den neděle
Cestou z Melku pojedeme kolem romantického zámku na skále nad Dunajem Schönbühel a vjíždíme do nejkrásnější částí dunajské stezky - údolí Wachau . Projedeme přes vinařská městečka Spitz s gotickým farním kostelem, Weissekirchen, do historického městečka Dürnsteinu, kde byl údajně vězněn anglický král Richard Lvi srdce. Odtud máme již jen pár kilometrů do nejstaršího města Dolního Rakouska Kremsu. Zde zakončíme naše putování kolem Dunaje. Cca 50 km. Odjezd do ČR v odpoledních hodinách.

Cena zahrnuje

  • Doprava autobusem
  • přeprava kol v cyklovleku
  • 1x ubytování v kempu v chatkách a pensiónu patřící kempu
  • 1x v mládežnickém hostelu
  • Polopenze
  • Informační materiály
  • Průvodce
  • Pojištění CK proti úpadku
  • DPH

Nástupní místa

Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno

Podobné zájezdy

 (Österreich Werbung, CK Kudrna)

Dunajská cyklostezka – penzion

Rakousko, Německo
25.9.2019 - 5 dní
8 600 Kč
 (CK Frčíme)

Dunajská cyklostezka – Wachau na kole

Rakousko, Německo
26.9.2019 - 4 dny
6 900 Kč
 (CK Frčíme)

Budapešť na kole

Maďarsko
5.10.2019 - 1 den
1 190 Kč
© Copyright www.kamven.cz
Partneři projektu
Dovolená v Rakousku Dovolená ve Švýcarsku NaKole.cz - cyklistický portál
Dolní Rakouskol