Aktivní dovolená pro celou rodinu

Sardinie na kole

Termín: 18.05.2018 - 27.05.2018, 10 dní
Cena od: 13 400 Kč

Foto: Josef Křetinský, CK Frčíme

Sardinie se nachází ve Středozemním moři, hned pod známější Korsikou. Na ostrov se dostaneme trajektem z Italské pevniny z města Livorno. Po Sardinii se budeme pohybovat převážně na kole, v některých dnech s podporou autobusu, který vaši etapu zkrátí nebo zpříjemní. Denní dávka se pohybuje kolem 40-60 km. Převýšení zde není tak velké jako např. na Korsice. Většinu cyklistických tras lze zkrátit a nebo zcela vynechat a nahradit jen krátkou projížďkou na sousední pláže od ubytování a tím si ze zájezdu vytvořit příjemný pobytový zájezd s podporou kola. Zájezd je proto velmi vhodný také pro rodiny s dětmi jednotlivce nebo páry, kteří se cyklistice tolik nevěnují.

Program zájezdu

1. den: Ranní odjezd z nástupních míst přes Rakousko do Italského Livorna. Noční trajekt na Sardinii (23:15-7:00) s noclehem na palubě.

2. den: Ráno vyspaní přijedeme do Golfo Aranci. 
A:Přejezd autobusem do kempu, koupání a relaxace po cestě. Možnost krátké vyjížďky na poloostrov Capo D´orso s krásnými žulovými útvary (10 km). 
B: Etapa kolem Smaragdového pobřeží. Sardéňským venkovem se dostaneme do letovisek Portisco, Capriccioli s krásnou pláží Cala di Volpe, nejdražší oblasti Sardinie Porto Cervo s luxusními vilami a hotely a krásnými karibskými plážemi. Dále si prohlédneme Baja Sardinia a malebné městečko Cannigione. Odtud podél pobřeží s výhledem na ostrov Caprera do Le Saline do kempu (60 km, nahoru 400 m, dolů 400 m). Alternativní varianta přes horské vesničky San Pantaleo a Santa Teresina (+10 km, +200 m stoupání). Večeře

3. den: Snídaně. 
A: na kole do městečka Palau. Trajekt na ostrov La Maddalena. Po mostě přejezd na vedlejší ostrov Caprera. Koupání na krásných plážích na jihu ostrova. Stoupání na vyhlídkový bod s prohlídkou Garibaldiho pevnosti. Koupání na ostrově Isola Giardinelli, prohlídka hlavního města La Maddalena (40 km, 200 m převýšení). 
B: navíc okruh kolem ostrova Maddalena až do letoviska Porto Massimo. Koupání na krásných opuštěných plážích na severu ostrova (+20 km, +200 m převýšení). Odpolední trajekt do Palau. Večeře.

4. den: Snídaně. 
A: Na kole po severním pobřeží ostrova až do Santa Teresa Gallura, odkud je krásný výhled na Bonifacio na Korsice. Koupání. Dále na poloostrov Capo Testa s nádhernými skálami a majákem. Doporučujeme pěší procházku mezi útesy (1-2 hod.). Velmi fotogenické místo (40 km, 300 m). 
B: cestou navíc zajížďka na pláž Porto Pollo a Marmoratina (+10 km, +200 m). Večeře formou balíčku při západu slunce na skalách Capo Testa. Nezapomenutelný zážitek. Zpět do kempu autobusem.

5. den: Přejezd na nejkrásnější východní část ostrova. 
A: Sjezd ze sedla Genna Silana (1017 m) přes Baunei a dále úžasný sjezd k moři do Santa Maria Nvarrese. Po pobřeží s koupáním dojezd do kempu (40 km, sjezd 1000 m) 
B: na kole vyhlídkovou silnicí národním parkem Golfo di Orosei vystoupáme do sedla Genna Silana (1017 m). Dále stejně jako A. Navíc možnost prohlídky Cala Gonone na začátku etapy. (+40 km, +600 m stoupání). Italská večeře v restauraci kempu.

6. den: Snídaně. Odpočinkový den na pláži. Pro zájemce plavba podél úžasných východních skal vysokých až 100 m. Několikrát zakotvíme na nepřístupných karibských plážích s bílým pískem Cala LunaCala Mariolu či Cala Goloritzé s úžasnou skalní špicí přímo na pláži.

7. den: Snídaně. Přejezd autobusem do pohoří Supramonte
A: Z Orgosola do horského městečka Villagrande. Dlouhý sjezd s vyhlídkou na moře a lagunu Stagno di Tortoli do Arbataxu. Prohlídka červené skály z porfyru v Arbataxu a návrat do kempu podél pobřeží s koupáním. (65 km sjezd 600 m). 
B: Navíc možná prohlídka Olieny, Lago Cedrino s vyvěračkou řeky Cedrino, případně do údolí Lanaito (+20 km, + převýšení 300 m). Večeře v restauraci kempu.

8. den: Snídaně. 
A: výjezd nahoru do městečka Baunei na krásnou vyhlídku nad město přes čtyři prudké serpentiny. Dále po náhorní plošině Altopiano del Golgo zakrslým lesem národního parku. Odložíme kola a pěšky sestoupíme na možná nejkrásnější pláž Sardinie Cala Goloritzé se skalní věží. Půldenní koupání. Zpět stejnou cestou s krásným sjezdem k moři (40 km, převýšení 300 m). 
B: zpáteční cesta přes horské vesnice Triei a Ardali (+15 km, + 100 m). Večeře v restauraci kempu.

9. den: Snídaně, přejezd do Golfo Aranci, nočním trajektrem do Livorna.

10. den: Ráno z Livorna přes Itálii a Rakousko zpět do ČR.Příjezd ve večerních hodinách do nástupních míst. 

Ubytování

4x v kempu na severu ostrova, 3x v kempu na východě ostrova. Nocujeme ve vlastních stanech nebo za příplatek v mobilhomech pro 4 osoby.

Stravování

Polopenze – první jídlo je večeře 2. den programu, poslední jídlo je snídaně 9. den programu. Během pobytu bude možné dokupovat drobné zásoby na dojídání a svačinky. Kousek od kempů je restaurace. 

Cena zahrnuje

  • dopravu tam a zpět, včetně dopravy po ostrově
  • trajekt na Sardinii a zpět
  • trajekt na ostrov La Madallena a zpět
  • 7x ubytování ve dvou kempech
  • 7x polopenzi kombinovanou z naší polní kuchyně a místní restaurace
  • práci průvodce a organizátora zájezdu
  • materiály, mapky a další služby cestovní kanceláře
  • DPH, pojištění cestovní kanceláře proti úpadku, poplatky

Nástupní místa

Kroměříž, Ostrava, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno

Podobné zájezdy

 (CK Kudrna)

Sicílií na kole

Itálie
24.8.2018 - 13 dní
16 900 Kč
 (CK Kudrna)

Sardinie na kole

Itálie
29.8.2018 - 13 dní
15 400 Kč
 (CK Kudrna)

Sardinie na kole

Itálie
5.9.2018 - 13 dní
15 400 Kč
 (CK Nomád)

Sardinie na kole

Itálie
6.9.2018 - 11 dní
14 490 Kč
 (CK Nomád)

Gargáno na kole (a ostrovy Termiti)

Itálie
14.9.2018 - 10 dní
10 490 Kč
© Copyright www.kamven.cz
Partneři projektu
Dovolená v Rakousku Dovolená ve Švýcarsku NaKole.cz - cyklistický portál
Dolní Rakouskol