Aktivní dovolená pro celou rodinu

Dunajská cyklostezka

Termín: 12.07.2018 - 15.07.2018, 4 dny
Cena od: 6 900 Kč

Foto: OÖ TTG

Pohodově po cyklostezce z Pasova přes Linec, Grein, Melk a krajem vína Wachau do Kremsu.

Program zájezdu

1. den: Odjezd z Brna v 1 hod. (ostatní odjezdová místa viz tabulka) přes Rakousko do německého města na soutoku tří řek Pasova (prohlídka historického centra). Na kole přes řeku Inn a kolem Dunaje k vodnímu dílu

Jochenstein na rakousko-německé hranici. Navštívíme městečko s významným „živým" klášterem Engelhartszell (prodejna místních produktů). Perlou prvního dne je údolí „dunajského esíčka" u obce Schlögen. Možnost vycházky k vyhlídce na meandr Dunaje(Schlögener Schlinge) (Na kole 34-53 km.)

2. den: Na kole pokračujeme hlubokým údolím druhé největší evropské řeky. Projedeme historickými městečky AschachEferdingOttensheimWilhering, do hornorakouské metropole - Lince (možnost prohlídky historického centra - rekonstruovaný zámek, Dóm). Od jezera Pleschinger See přejedeme busem do místa ubytování v Pergu. (Na kole 26-50-81 km.)

3. den: Pergu přes Mitterkirchen (keltský skanzen), dále do městečka Grein (historické centrum, zámek Greinburg) a Ybbs(muzeum kol). V Pöchlarnu návštěva muzea O. Kokoschky. Po prohlídce Melku, města nad Dunajem s věhlasným barokním klášterem návrat busem do místa ubytování. (Na kole 28-52-85 km.)

4. den: Na kole údolím Wachau - krajem vína, zřícenin a starobylých vesniček do města Spitz (zámek, muzeum lodní plavby). V tomto úseku lze fakultativně překonat převýšení cca 700 metrů na 12 kilometrech a vyjet do přírodní rezervace Jauerling s rozhlednou (960 m n.m.) a muzeem minerálů. Z města Spitz pokračujeme přes Weissenkirchen (muzeum Wachau) a starobylý Dürnstein (pevnost, pěší zóna se starou radnicí) do města Krems (prohlídka historického centra). Možno vyjet ke klášteru Göttweig, ležícím v kopcích nad městem. (Na kole cca 40 km do KremsJauerling + 10 km, Göttweig + 18 km celkem.) Odjezd do ČR, návrat do Brna ve večerních hodinách.

Cena zahrnuje

  • 3x nocleh se snídaní (1. noc v čtyřhvězdičkovém hotelu s bazénem + wellness ve Schlögenu, 2. a 3. noc v penzionu v Pergu)
  • dopravu lux. autobusem z Brna
  • přepravu jízdních kol v cyklovleku
  • služby sportovního instruktora CK, infomateriál
  • pojištění CK proti úpadku

Nástupní místa

Brno, svoz do Brna na několika trasách (za příplatek podle nástupního místa)

Podobné zájezdy

 (CK Victoria)

Údolím Wachau z Kremsu do Melku na kole

Rakousko
21.4.2019 - 1 den
890 Kč
 (CK Mamut tour)

Bavorsko na kole

Německo
1.5.2019 - 4 dny
7 750 Kč
 (CK Cyklotur)

Podél řeky Dunaj na kole

Rakousko
9.5.2019 - 4 dny
5 580 Kč
 (CK Vlha)

Vídeň na kole

Rakousko
19.5.2019 - 1 den
750 Kč
 (OÖ TTG)

Dunajská cyklostezka

Rakousko, Německo
20.5.2019 - 4 dny
7 990 Kč
© Copyright www.kamven.cz
Partneři projektu
Dovolená v Rakousku Dovolená ve Švýcarsku NaKole.cz - cyklistický portál
Dolní Rakouskol