Aktivní dovolená pro celou rodinu

Putování romantickým Sprewaldem

Termín: 13.07.2018 - 15.07.2018, 3 dny
Cena od: 4 650 Kč

Foto: CK Hoška Tour

Jízda po Okurkové cyklotrase

Romantická oblast protkaná říčkami a průplavy byla zapsána na Seznam biosférických rezervací UNESCO. Překrásná oblast přitahuje mnoho návštěvníků. Své kouzlo má projížďka na pramici. Atraktivní je dobře vyznačená, rovinatá, zpravidla asfaltová, Okurková cyklostezka, vedená přes rázovitá městečka a vesničky. Občerstvení najdete přímo na trase v některých z mnoha výletních restaurací a určitě si nenecháte ujít místní specialitu nakládané okurky, ale i výborné německé pšeničné pivo, kyselé ryby v housce a další místní speciality.

Program zájezdu

1. den: odjezd v ranních hodinách, přesun do Německa. GURKENRADWEG * cyklistická trasa Burg – Leipe – Lübbenau – Lübben. BURG – informační středisko biosférické rezervace Sprewald, Bismarckova rozhledna, historické nádraží. LEIPE – romantická obec ležící přímo na kanálech, hrázděné domy. LÜBBENAU – hlavní město Sprewaldu, historické jádro města, Sprewaldské muzeum, zámek s parkem.

2. den: GURKENRADWEG * cyklistická trasa Lübben – Schlepzig – Neuendorf – Alt Schadow – Leuthen – Krugau – Lübben. LÜBBEN – hezké město, termální lázně. SCHLEPZIG – roubené domy včetně kostela, zemědělské muzeum. NEUENDORF – hezká jezera. LEUTHEN – gotický kostel, renesanční zámek.

3. den: GURKENRADWEG * cyklistická trasa Lübben – Ledhe – Neu Zauche – Straupitz – Burg – Cottbus. LEDHE – vesnice obklopená rameny Sprévy, malý skanzen a soukromá sbírka okurek. NEU ZAUCHE – vyhlídkové místo. V odpoledních hodinách odjezd, návrat do 22.00 hodin.

Ubytování

penzion

Stravování

snídaně. Možnost dokoupení večeří za 640,- Kč

Cena zahrnuje

přeprava, 2x ubytování, 2x snídaně, pojištění a průvodce

Podobné zájezdy

 (CK Victoria)

Labská cyklostezka

Německo
14.5.2019 - 3 dny
4 690 Kč
 (CK Hoška Tour)

Rujana – Usedom na kole

Německo
5.6.2019 - 6 dní
7 550 Kč
 (CK Nomád)

Spreewald a Lužice na kole

Německo
19.6.2019 - 5 dní
7 290 Kč
 (CK Cyklotur)

Cyklostezka Odra – Nisa

Německo, Polsko
20.6.2019 - 4 dny
4 960 Kč
 (CK Nomád)

Ráj meklenburských jezer na kole

Německo
24.7.2019 - 5 dní
8 890 Kč
© Copyright www.kamven.cz
Partneři projektu
Dovolená v Rakousku Dovolená ve Švýcarsku NaKole.cz - cyklistický portál
Dolní Rakouskol