Aktivní dovolená pro celou rodinu

Podél řeky Dunaj na kole

Termín: 05.05.2018 - 08.05.2018, 4 dny
Cena od: 5 410 Kč

Foto: CK Cyklotur

Po několika letech se opět vracíme k jedné z nejstarších a nejklasičtějších cyklostezek Rakouska. Velice příjemná, naprosto pohodová cyklistika rovinatým krajem mezi vinicemi a nádhernými městečky s řadou kulturních památek, to je Podunajská stezka - perfektně vybudovaná a značená.

Program zájezdu

1. den: Odjezd po půlnoci přes České Budějovice do Rakouska. Nedaleko Lince složení kol a začátek putování. Cyklostezka po levém břehu Dunaje do Mauthausenu - smutně proslulý koncentračním táborem. Kolem hráze Wallsee-Mitterkirchen do městečka Grein s hezkým náměstím a hradem.

2. den: Pokračujeme zřejmě nejkrásnější částí cyklostezky přes Ybbs do Melku, kde se na vysoké skále tyčí klášter, který je vzorem barokní nádhery a největším benediktinským klášterem v Evropě, prohlídka.

3. den: Údolí Wachau, jedno z nejkrásnějších evropských říčních údolí. Úsek Dunaje mezi Melkem a Kremží, který je od roku 2000 na seznamu kulturního dědictví UNESCO. Stezka vede přes Emmersdorf, Spitz a Dürnstein, kolem hradů, zámků, klášterů a mezi vinicemi s možností ochutnávky do Krems.

4. den: Krátká odbočka od Dunaje do městečka Traismauer na řece Traisen. Procházka městečkem s pěkným historickým jádrem. Zpět k Dunaji a do historického města Tulln s množstvím památek z období středověku i z doby římské a s muzeem Egona Schieleho. Naložení kol s dojezdem do ČR v nočních hodinách.

Trasa nenáročná, odpočinková, vhodná pro rodiny s dětmi, kterým autobus může trasu zkrátit.
Většinou asfaltové rovinaté cyklostezky. Denní etapy: 65, 55, 42, 55 km

Ubytování

2x penziony nebo hotely, 2lůžkové pokoje s příslušenstvím (Grein, Krems), 1x ubytovna v Melku, 4lůžkové pokoje se sprchou, WC společné, 2lůžkový pokoj je zde možný za příplatek 160 Kč/osoba

Stravování

3x snídaně

Cena zahrnuje

3x ubytování, 3x snídani, dopravu klimatizovaným autokarem s vlekem na kola, průvodce, komplexní pojištění včetně léčebných výloh v zahraničí, storna a pojištění CK

Nástupní místa

Litomyšl, Vysoké Mýto, Holice, Hradec Králové, Praha

Podobné zájezdy

Donaustauf – památník Walhalla (CK Cyklotur)

Regensburg a okolí na kole

Německo
19.7.2018 - 4 dny
5 980 Kč
 (CK Nomád)

Pohodlně údolím Altmühltal k Dunaji

Německo
19.7.2018 - 4 dny
6 390 Kč
 (CK Frčíme)

Budapešť na kole

Maďarsko
21.7.2018 - 1 den
1 190 Kč
 (CK Frčíme)

Vídeň na kole a inlinech

Rakousko
28.7.2018 - 1 den
790 Kč
 (Österreich Werbung, CK Kudrna)

Dunajská cyklostezka – kemp

Rakousko, Německo
8.8.2018 - 5 dní
5 200 Kč
© Copyright www.kamven.cz
Partneři projektu
Dovolená v Rakousku Dovolená ve Švýcarsku NaKole.cz - cyklistický portál
Dolní Rakouskol