Aktivní dovolená pro celou rodinu

Nepál – k výhledům na Mt. Everest

Termín: 07.04.2017 - 20.04.2017, 14 dní
Cena od: 44 000 Kč

Foto: CK Alpin tour

Tento zájezd je určen pro ty z Vás, kteří nemají moc času, bojí se velkých výšek a přesto chtějí vidět překrásné himalájské vrcholy jako jsou Kongde Ri, Thamserku, Ama Dablam, Lhotse, Nuptse a hlavně Mt. Everest.

Program zájezdu

1. den: letecky z Prahy do Káthmandú

2. den: přílet do Káthmandú, přejezd do hotelu, ubytování v hotelu v Thamelu

3. den: prohlídka města (Durbar Square, Svalambhúnáth atd..) a vyřízení formalit k treku

4. den: odlet ráno z Káthmandú do Lukly (2800m) – velmi atraktivní let a odchod na trek po cestě kolem řeky Dudh Koshi do Monjo , kde se ubytujeme (2800 m) – převýšení cca 300 m nahoru a 300 m dolů. 

5. den: vstup do národního parku Sagármátha , krátký, ale strmý výstup do střediska Šerpů – Namche Bazaru (3440 m) – cca 4-5 hod chůze mezi vrcholy Kongde Ri (6187 m) a Thamserku (6808 m). Zde se ubytujeme a uděláme si několik výletů.

6. den: z Namche Bazaru na vyhlídku Everest View, kde jsou nádherné výhledy na Mt. Everest, Lhotse, Ama Dablam, Nuptse, vrátíme se přes Khumjung (3790 m), kde můžeme navštívit Hillaryho školu a Hilariho nemocnici.

7. den: z Namche Bazaru dojdeme do oblíbeného poutního místa a dříve největšímu klášteru Ghompa v oblasti Solo Khumbu – do Tengboche (3860 m), cca 6 hod chůze. Nádherně uvidíme Ama Dablam i Everest. V Tengboche přespíme v lodžii a budeme mít možnost účasti na meditaci mnichů.

8. den: návrat do Namche Bazaru, kde v tomto rušném krásném městečku plném trhů zase přespíme.

9. den: vydáme se po staré karavanní stezce směřující do Tibetu – vesnice Phurte, Thamo, Thame (3820 m), odkud budeme vidět do Tibetu a do kaňonu reky Bhote Kosi. Vrátíme se zpět na nocleh do Namche Bazaru.

10. den: z Namche Bazaru sestoupíme zpět do Lukly.

11. den: odlet z Lukly do Káthmandú, kde se zase ubytujeme v hotelu v Thamelu.

12. den: volný den v Káthmandú- společný výlet do Bhaktapuru, možnost nákupu suvenýrů. Tento jeden den si necháme jako rezervu na případné zpoždění odletu z Lukly.

13. den: odjet zpět do ČR.

14. den: přílet do Prahy 

Ubytování

Hotel

Stravování

Vlastní

Doprava

Letecky

© Copyright www.kamven.cz
Partneři projektu
Dovolená v Rakousku Dovolená ve Švýcarsku NaKole.cz - cyklistický portál
Dolní Rakouskol