Aktivní dovolená pro celou rodinu

Julské Alpy na kole

Termín: 15.08.2017 - 20.08.2017, 6 dní
Cena od: 6 490 Kč

Foto: CK Nomád

Julské Alpy na pomezí tří států - s hlubokými údolími, tyrkysovými řekami a průzračnými horskými jezery, nad nimiž se tyčí majestátní vápencové horské masivy, jsou ideální pro aktivní odpočinek při cykloturistice, turistice, či raftingu. S podporou autobusu méně náročné hvězdicové výlety v Triglavském N.P., horská střediska Kranjska Gora a Bled, Bohinjské a Bledské jezero, pramen řeky Soči, výhledy na Triglav a další vrcholy.

Program zájezdu

1.-2. den: Žďár nad Sázavou - Villach - Dovje. Autobusem do Rakouska, Villach - prohlídka starobylého města, termální lázně Warmbad Villach, možnost koupání. Na kole z města podél jezera Ossiachersee, obrovitý hrad Landskron, kostelíky, podhorská krajina Korutan. Busem přes horské středisko Kranjska Gora do kempu.

3. den: Bled, Bledské jezero, soutěska Vintgar. Na kole do letoviska Bled, ležícího na břehu Bledského jezera, kostelík na ostrůvku, vyhlídka ze středověkého hradu, ležícího mezi skalními masívy. Po dřevěných chodníčcích nad zákruty řeky v soutěsce Vintgar, kolem vodopádů a peřejí pod strmými skalisky. Dolinou Poljana do Jesenice.

4. den: Bohinjské jezero, Vogel, Savica. Na kole k Bohinjskému jezeru v sevření strmých Julských Alp, kostelík, možnost projížďky lodí po jezeře, či výjezdu lanovkou na vrchol Vogel s panoramatickými výhledy na jezero, mohutný vodopád řeky Savica, hřmící do Bohinjského jezera.

5.-6. den: Dolina Vrata, Aljažev dom. Na kole hlubokou dolinou Vrata ke kouzelným dvoustupňovým vodopádům Peričnik (16m a 52m), podél potoka Bystrica až k Aljaževu domu, vyhlídky na majestátní vrcholy, výchozí místo pro výstup na Triglav. Odpoledne odjezd přes Rakousko domů.

Cena zahrnuje

doprava klimatizovaným autobusem, přeprava kol, 3x ubytování v hostelu s polopenzí (2-lůžkové pokoje se společným sociálním zařízením), průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH.

Nástupní místa

Náchod, Hradec Králové, Poděbrady, Praha, Žďár nad Sázavou, Brno, na vyžádání Bratislava

Podobné zájezdy

 (CK Cyklotur)

Rakousko-slovinské pomezí na kole

Rakousko, Slovinsko
18.7.2018 - 5 dní
8 740 Kč
Ennská cyklostezka (Steiermark Tourismus)

Ennská cyklostezka

Rakousko
18.7.2018 - 5 dní
4 900 Kč
Reschensee / Lago di Rèsia (CK Cyklotur)

Trojmezí Rakousko, Švýcarsko, Itálie na kole

Rakousko, Itálie, Švýcarsko
24.7.2018 - 7 dní
11 280 Kč
 (SMART travel)

Z alpských strání k Jadranu na kole

Itálie
24.7.2018 - 7 dní
9 980 Kč
 (CK Cyklotur)

Solná komora na kole

Rakousko
25.7.2018 - 5 dní
6 280 Kč
© Copyright www.kamven.cz
Partneři projektu
Dovolená v Rakousku Dovolená ve Švýcarsku NaKole.cz - cyklistický portál
Dolní Rakouskol