Aktivní dovolená pro celou rodinu

Zillertalské údolí a Achensee na kole

Termín: 18.07.2017 - 23.07.2017, 6 dní
Cena od: 7 920 Kč

Foto: CK Cyklotur

Hvězdicovité etapy v srdci Zillertalských Alp po cyklostezkách kolem řek Ziller a Inn s nádhernými pohledy na horské velikány. Zájezd je obohacen o výjezdy lanovkami na okolní vrcholy a parním vláčkem k jezeru Achensee.
Příjemnou výhodou je karta Alpbachtal Seenland, díky které je například možný zdarma výjezd lanovkami nebo vstup na různá koupaliště. 

Program zájezdu

1. - 2. den: Odjezd v pozdních večerních hodinách, přejezd SRN, dopoledne dojezd do Schönbergu. Na kolech přes Innsbruck (areál skokanských můstků, zámek Hofburg), staré hornické město Hall s krásným hradem a nejstarším renesančním kostelem v Tyrolsku, Schwaz, kolem zámku Tratzberg do Reith am Alpbachtal na ubytování.

3. den: Na kolech údolím Zillertal obklopeni z obou stran nádhernými alpskými štíty přes Zell am Ziller (kostel s překrásnou freskou a starý důl na zlato) do nejznámějšího turistického střediska tohoto údolí Mayrhofenu. Návrat na ubytování.

4. den: Na kolech do Jenbachu. Odtud parním vláčkem po nejstarší parní železnici v Evropě k jezeru Achensee. Možnost projížďky vyhlídkovým parníkem po největším tyrolském jezeře s kulisou horských masívů nebo na kolech částečný objezd jezera. Zpět na ubytování. K jezeru Achensee je možné individuálně vyjet na kolech. 

5. den: Výjezd lanovkou i s koly na Reither Kögel (1336 m). Sjezd zpět po asfaltové silničce do Hygny a dál údolím Alpbachtal k další lanovce a opět i s koly výjezd na Wiederberghorn(1858 m), možnost pěšího výstupu na vrchol (2128 m). Sjezd po šotolinové stezce do Inneralpbachu a přes Alpbach - tato vesnice byla díky svému ucelenému stavebnímu stylu a překrásné květinové výzdobě zvolena "Nejkrásnější květinovou vesnicí Rakouska" - návrat na ubytování. 

6. den: Cyklostezkou podél Innu do Kufsteinu s mohutnou pevností na skalním masívu s Císařskou věží. Odtud do Walchsee - městečko s rozkošnými domky s půvabnými průčelími. U stejnojmenného jezera cyklistické putování zakončíme. Dojezd do Hradce Králové v pozdních nočních hodinách.

Cykloetapy rovinaté až mírně zvlněné se závěrečným stoupáním k hotelu. Trasy po cyklostezkách (asfaltové i šotolinové), místy po vedlejších silnicích. 
Denní etapy: 70, 80, 20/65, 25, 55 km 

Ubytování

4x v hotelu v Reith am Alpbachtal ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím a TV. Příplatek za 1lůžkový pokoj je 420 Kč/noc. V ceně karta.

Stravování

4x snídaně formou bufetu. Za příplatek 1700 Kč je možné doobjednat 4x večeři (4chodové menu).

Cena zahrnuje

4x ubytování, 4x snídani, kartu Alpbachtal Seenland, dopravu klimatizovaným autokarem s vlekem na kola, průvodce, komplexní pojištění včetně léčebných výloh v zahraničí, storna a pojištění CK

Nástupní místa

Litomyšl, Vysoké Mýto, Holice, Hradec Králové, Praha

Podobné zájezdy

 (CK Cyklotur)

Od Julských Alp k Jaderskému moři na kole

Itálie, Slovinsko
26.6.2018 - 6 dní
6 720 Kč 6 320 Kč
 (CK Kudrna)

Slovinsko na kole

Slovinsko
29.6.2018 - 10 dní
9 400 Kč
 (CK Cyklotur)

Cyklorelax Feldkirch

Rakousko, Lichtenštejnsko, Švýcarsko
30.6.2018 - 6 dní
9 860 Kč
 (CK Cyklotur)

Lago di Garda zase trochu jinak

Itálie
2.7.2018 - 7 dní
9 960 Kč
 (CK Kudrna)

Bernské Alpy – cyklistika

Švýcarsko
2.7.2018 - 7 dní
9 500 Kč
© Copyright www.kamven.cz
Partneři projektu
Dovolená v Rakousku Dovolená ve Švýcarsku NaKole.cz - cyklistický portál
Dolní Rakouskol