Aktivní dovolená pro celou rodinu

Dunajská cyklostezka

Termín: 20.04.2017 - 23.04.2017, 4 dny
Cena od: 5 670 Kč4 990 Kč

Foto: OÖ TTG

Pohodově po cyklostezce z Pasova přes Linec, Grein, Melk a krajem vína Wachau do Kremsu.

Program zájezdu

1. den: Odjezd z Brna v 1 hod. přes Rakousko do německého města na soutoku tří řek Pasova (prohlídka historického centra). Na kole přes řeku Inn a kolem Dunaje k vodnímu dílu Jochenstein na rakousko-německé hranici. Navštívíme městečko s významným „živým“ klášterem Engelhartszell (prodejna místních produktů). Perlou prvního dne je údolí „dunajského esíčka“ u obce Schlögen, které si vychutnáme i pohledem z přívozu. Ubytování v místním hotelu na břehu Dunaje s bazénem a wellness. Možnost vycházky k vyhlídce na meandr Dunaje (Schlögener Schlinge) (Na kole 34–53 km.)

2. den: Na kole pokračujeme hlubokým údolím druhé největší evropské řeky. Projedeme historickými městečky AschachEferding a Ottensheim s možností návštěvy cisterciáckého kláštera ve Wilheringu. Na dobrou kávu nebo zmrzlinu zastavíme na náměstí hlavního hornorakouského města Linz (možnost prohlídky historického centra – rekonstruovaný zámek, Dóm). Od jezera Pleschinger See přejedeme busem do místa ubytování v Pergu. (Na kole 26–50–81 km.)

3. den: Na kole do městečka Grein (historické centrum, zámek Greinburg). Přejedeme na pravý břeh do města Ybbs (muzeum kol). V Pöchlarnu návštěva muzea O. Kokoschky. Po prohlídce Melku, města nad Dunajem s věhlasným barokním klášterem návrat busem do místa ubytování. (Na kole 28-52–85 km.)

4. den: Autobusem návrat do Melku. Na kole údolím Wachau – krajem vína, zřícenin a starobylých vesniček do města Spitz (zámek, muzeum lodní plavby). V tomto úseku lze fakultativně překonat převýšení cca 700 metrů na 12 kilometrech a vyjet do přírodní rezervace Jauerling s rozhlednou (960 m n.m.) a muzeem minerálů. Z města Spitz pokračujeme přes Weissenkirchen (muzeum Wachau) a starobylý Dürnstein (pevnost, pěší zóna se starou radnicí) do města Krems (prohlídka historického centra). Možno vyjet ke klášteru Göttweig, ležícím v kopcích nad městem. (Na kole cca 40 km do Krems, Jauerling + 10 km, Göttweig + 18 km celkem.) Odjezd do ČR, návrat
do Brna ve večerních hodinách.

Cena zahrnuje

  • 3x nocleh se snídaní (1. noc v čtyřhvězdičkovém hotelu s bazénem + wellness ve Schlögenu, 2. a 3. noc v penzionu v Pergu)
  • dopravu lux. autobusem z Brna
  • přepravu jízdních kol v cyklovleku
  • služby sportovního instruktora CK, infomateriál
  • pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

vstupy v rámci fakultativního programu:

  • muzea a hrady cca 8 €/os.
  • přívozy přes Dunaj 2,5–3 €/os. s jízdním kolem
  • rozhledna s muzeem minerálů Jauerling 2 €/os.

Nástupní místa

Brno, další nástupní místa za příplatek

Podobné zájezdy

 (CK Mamut tour)

Bavorsko na kole

Německo
28.4.2018 - 4 dny
7 350 Kč 6 990 Kč
 (CK Cyklotur)

Podél řeky Dunaj na kole

Rakousko
5.5.2018 - 4 dny
5 410 Kč
 (CK Frčíme)

Budapešť na kole

Maďarsko
8.5.2018 - 1 den
1 190 Kč
 (CK Frčíme)

Vídeň na kole a inlinech

Rakousko
19.5.2018 - 1 den
790 Kč
 (Österreich Werbung, CK Kudrna)

Dunajská cyklostezka – penzion

Rakousko, Německo
30.5.2018 - 5 dní
8 200 Kč
© Copyright www.kamven.cz
Partneři projektu
Dovolená v Rakousku Dovolená ve Švýcarsku NaKole.cz - cyklistický portál
Dolní Rakouskol