Aktivní dovolená pro celou rodinu

Ferraty Lago di Garda

Termín: 03.05.2017 - 08.05.2017, 6 dní
Cena od: 7 100 Kč

Foto: CK Kudrna

Zajištěné cesty italského lezeckého ráje

Blankytně modré jezero obklopené dvoutisícovými vápencovými masívy a v nich celé klubko ferratových linek směřujících k vrcholům. Pastva pro oči a horolezecké útočiště, kam se dá ukrýt když u nás sluníčko teprve nabírá nebo začíná ztrácet sílu. Vydejte se tam s námi na jaře nebo na podzim, kdy okolní lesy obléknou barevné kabátky a slunko se přitom ještě příjemně opírá do vápencových stěn. Přichystali jsme pro vás pestrý výběr těch nejlepších ferrat, které oblast nabízí. Z příjemného kempíku u Lago di Ledro budeme vyrážet za výstupy, které odkrývají výhledy na celé jižní Dolomity. Kuchař čekající s teplou večeří je na takových výletech příjemným komfortem.

V jednom autobuse cestují společně také cyklozájezdy Lago di Garda MTB a silniční cyklistika. Můžete se tedy přihlásit i s kamarády, kteří absolvují úplně jiný program a večer se o zážitky podělíte ve stejném kempu. Krom společné dopravy autobusem je volitelně také možnost vlastní dopravy za zvýhodněnou cenu.

Program zájezdu

1.–2. V pátek večer odjezd z Brna přes Rakousko do Itálie. Na úvod vyzkoušíme svou ferratistickou formu v lehčí zajištěné cestě Sentiero attrezzato Fausto Susatti (B) vedoucí na CIMA CAPI (909 m). Po rozhlédnutí následuje další jednoduchá ferrata Sentiero attrezzato Mario Foletti (B) (↔ celkový okruh obou ferrat 7 hod.,  ↑ 900 m). Zajímavostí jsou také zákopy z první světové války. Poté se přesuneme do kempu u jezera LAGO DI LEDRO, kde rozbalíme tábor a okusíme teplotu vody.

3. Z malého městečka Pietramurata vystoupáme delší ferratou pojmenovanou podle známého revolucionáře Ernesta Che Guevary (C) k vrcholu MONTE CASALE (1.632 m), kde se můžeme občerstvit na chatě Rifugio Don Zio (↔ cca 7 hod. + pauzy, ↑ 1.400 m).

4. Sportovní ferrata Monte Albano (D, ↔ 4 hod, ↑ 400 m, ↓ 400 m) je zlatým hřebem programu. Budeme si užívat nádherné výhledy na městečko, hory a široké okolí. Odpoledne nás zajímavá kaňonovitá ferrata Rio Sallagoni (C) dovede přes lanové mostky a skrz soutěsku až k hrádku Drena (↔ 2 hod, ↑ 300 m).

5. - 6. Před odjezdem se protáhneme na velmi vzdušné ferratě Via dell´Amicizia (B/C), zalezeme si po žebřících (až 75 m dlouhých!) a užijeme si panorama od vrcholové od vrcholového kříže Cima S.A.T. (1.246 m). V podvečer si v klidu prohlédneme městečko Riva Sul Garda (↔ cca 7-8 hod, ↑ 1.250 m, ↓ 1.250 m) ležící u jezera Lago di Garda. Do Brna se vrátíme v ranních hodinách.

Ubytování

Nocovat budeme ve vlastních stanech (v ceně zájezdu), ale za příplatek je možné domluvit i ubytování pod střechou:

2 lůžková chatka / mobilní domek / apartmán - příplatek 2.400 Kč/os.
3 lůžková chatka / mobilní domek - příplatek 1.600 Kč/os.
4 lůžková chatka / mobilní domek - příplatek 1.200 Kč/os.
5 lůžková chatka / mobilní domek - příplatek 950 Kč/os.

Cena zahrnuje

dopravu autobusem (krom varianty s vlastní dopravou, 3x ubytování v kempu ve vlastních stanech (či lůžková varianta za příplatek), polopenzi, průvodce, pojištění léčebných výloh, zákonné pojištění CK a 2x pišingr Chimpanzee

Nástupní místa

Brno, Biacesa

Podobné zájezdy

 (CK Kudrna)

Ferraty Lago di Garda

Itálie
3.5.2017 - 6 dní
7 100 Kč
 (CK Kudrna)

Ferratový kurz – Raxalpe

Rakousko
2.6.2017 - 3 dny
3 300 Kč
 (Jakub Cejpek, CK Kudrna)

Ennstalské Alpy – ferraty

Rakousko
9.6.2017 - 3 dny
3 000 Kč
 (CK Kudrna)

Dolomity ferratově – penzion

Itálie
14.6.2017 - 5 dní
6 000 Kč
 (CK Kudrna)

Dolomity turisticky – penzion

Itálie
14.6.2017 - 5 dní
6 000 Kč
© Copyright www.kamven.cz
Partneři projektu
Dovolená v Rakousku Dovolená ve Švýcarsku NaKole.cz - cyklistický portál
Dolní Rakouskol