Aktivní dovolená pro celou rodinu

Okolo Bodamského jezera – kemp

Termín: 15.08.2017 - 20.08.2017, 6 dní
Cena od: 6 900 Kč

Foto: CK Kudrna

Na kole Německem, Rakouskem a Švýcarskem

Bodensee, vodní klenot pod Alpami a údajně jedno z nejčistších jezer v Evropě. Podél jeho průzračné modrozelené hladiny vede jedna z nejúžasnějších evropských cyklostezek, která nás provede územím tří států a my tak budeme mít možnost porovnat si v relativně krátkém čase kulturní i přírodní odlišnosti těchto alpských zemí. Švábské moře, jak jezero hrdě nazývají Němci i moře rakouské, nám poskytne kromě skvělého poježdění v sedle kola také četné příležitosti k vykoupání i k návštěvě památek, kterými celá oblast bohatě oplývá.

Program zájezdu

1.–2. Podvečerní odjezd z Brna a přejezd k Bodamskému jezeru do německého FRIEDRICHSHAFENU s muzeem vzducholodí Kudrnova současníka i velkého kamaráda hraběte Ferdy von Zeppelina a odtud už stále vlastní silou v sedlech kol furt po břehu kolem vinic do ostrovního historického LINDAU bizarními hrázděnými domy. Nedaleko rakouského BREGENZ s divadelní scénou na jezeře strávíme noc ( ↑ 0 m ↔ 55 km ).

3.–4. Po ránu překonáme hraniční Rýn a dál budeme pohodově pokračovat kolem jezera po fantastických švýcarských cyklostezkách přes RORSCHACHARBONROMANSHORN do gotické i renesanční KOSTNICE s muzeem Jana Husa. „Draci“ se mohou od jezera odklonit a zajet pod alpské velikány k St. Gallenu ( ↑ 0 m ↔ 60 km ). V okolí Kostnice budeme obdivovat „květinový ostrov“ MAINAU a vyzkoušíme i trajekt přes jezero z malebného MEERSBURGU ( ↑ 150 m ↔ 60 km ).

5.–6. Čeká nás zeleninový ostrov REICHENAU, odkud se stylově přeplavíme přes Rýn. Rýnská cyklostezka nás pak přes středověká města Stein am Rhein a Schaffhausen dovede do cíle, kde uvidíme burácející RÝNSKÉ VODOPÁDY – největší v Evropě ( ↑ 50 m ↔ 60 km ). Noční cesta busem domů.

Cena zahrnuje

dopravu busem včetně kol, přívoz Reichenau-Mannenbach, 3x kemp, polopenzi, průvodce, pojištění léč. výloh, zákonné pojištění CK a 2x Chimpanzee pišingr

Nástupní místa

Brno, Březová n.S., Dvůr Králové n. L., Holice, Hradec Králové, Jaroměř, Letovice, Litomyšl, Pardubice, Plzeň, Praha, Svitavy, Trutnov, Vysoké Mýto

Podobné zájezdy

 (CK Bondo)

Mosela a Sára na kole

Německo
24.7.2018 - 6 dní
9 940 Kč
 (CK Cyklotur)

Vinicemi podél Mosely

Německo
14.8.2018 - 7 dní
7 520 Kč
 (CK Cyklotur)

Alsaská vinná stezka + Štrasburk

Francie
21.8.2018 - 6 dní
7 220 Kč
 (CK Bondo)

Alsasko na kole

Francie
1.9.2018 - 9 dní
12 940 Kč
 (CK Bondo)

Alsasko na kole

Francie
8.9.2018 - 9 dní
12 940 Kč
© Copyright www.kamven.cz
Partneři projektu
Dovolená v Rakousku Dovolená ve Švýcarsku NaKole.cz - cyklistický portál
Dolní Rakouskol