Aktivní dovolená pro celou rodinu

Jezera Lago Maggiore, Como a Varese na kole

Termín: 18.07.2017 - 23.07.2017, 6 dní
Cena od: 9 490 Kč

Foto: CK Nomád

Cyklistika v klidnější jezerní oblasti severní Itálie, mezi rozlehlými jezery Maggiore a Como, sevřenými atraktivními horami, ale přitom s možnostmi nenáročné cyklistiky údolími řek v příjemném klimatu místních letovisek. Krásná příroda, bujná vegetace, vyhlídky z hor na které vyjedeme lanovkou, atraktivní Borromejské ostrovy, hrady, rybářské vesnice i pobřežní promenády pompézních lázeňských měst s nádhernými parky, zámky a historické památky.

Program zájezdu

1.-2. den: Žďár nad Sázavou - Lago di Como - Varese. Autobusem přes Německo do Itálie do jezerní oblasti. Na kole z Colico s kamenitými i písčitými plážemi podél jezera Lago di Como do Lecco. Možnost vycházky z Varenny ke zřícenině Castello di Vezio s impozantní vyhlídkou. Možnost kratší trasy na kole pohodově podél řeky Addy do Morbegno a zpět s koupáním.

3. den: Lago di Varese. Na kole odpočinkově po cyklostezce okolo jezera Lago di Varese a mezi loukami po dřevěném mostě podél břehů Lago di Comabbio do města Angera s muzeem a promenádou pod nedobytnou pevností a zámkem Rocca di Angera na ostrohu.

4. den: Lago Maggiore a Borromejské ostrovy. Přesun autobusem k Lago Maggiore. Na kole z Arony přes mondénní Stresu s luxusními rezidencemi ve stylu Art Nouveau a promenádou do Bavena. Lodní výlet na perlu jezera - Borromejské ostrovy s manýristickou vilou a anglickými zahradami na ostrově Isola Madre a Palazzo Borromeo s terasami na Isola Bella. Autobusem zpět přes Aronu v přírodním parku s bronzovou sochou Karla Borromejského a zbytky pevnosti Rocca Borromea.

5. den: Lago d'Orta, Verbania. Na kole od romantického jezera Lago d'Orta z města Omegna podél řeky k jezeru Lago Maggiore a do největšího města jezera - Verbania s historickými památkami a především s neuvěřitelným parkem Villa Taranto. Dále podél řeky Toce na západ k hradu ve Vogogně.

6. den: Varese - Vaduz - Žďár nad Sázavou. Autobusem z místa ubytování s krátkou zastávkou v hlavním městě Lichtenštejnska - historickém Vaduzu, jemuž dominuje knížecí hrad. Přes Rakousko a Německo domů do ČR

Cena zahrnuje

doprava klimatizovaným autobusem, přeprava kol, 4x ubytování ve 2-lůžkových pokojích hotelu se snídaní, průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. V ceně není trajekt po jezeře na Borromejské ostrovy (cca 15 EUR).

Nástupní místa

Brno, Žďár nad Sázavou, Jihlava, Praha, Plzeň

Podobné zájezdy

 (CK Mamut tour)

Bavorsko na kole

Německo
28.4.2018 - 4 dny
7 350 Kč 6 990 Kč
 (CK Kudrna)

Lago di Garda MTB

Itálie
4.5.2018 - 6 dní
7 300 Kč
 (CK Kudrna)

Lago di Garda na silničním kole

Itálie
4.5.2018 - 6 dní
7 300 Kč
 (CK Nomád)

Mezi jezery Solné komory na kole

Rakousko
31.5.2018 - 4 dny
5 690 Kč
 (CK Mamut tour)

Slovinsko na kole

Slovinsko
1.6.2018 - 6 dní
7 500 Kč
© Copyright www.kamven.cz
Partneři projektu
Dovolená v Rakousku Dovolená ve Švýcarsku NaKole.cz - cyklistický portál
Dolní Rakouskol