Aktivní dovolená pro celou rodinu

Jezera Lago Maggiore, Como a Varese na kole

Termín: 18.07.2017 - 23.07.2017, 6 dní
Cena od: 9 490 Kč

Foto: CK Nomád

Cyklistika v klidnější jezerní oblasti severní Itálie, mezi rozlehlými jezery Maggiore a Como, sevřenými atraktivními horami, ale přitom s možnostmi nenáročné cyklistiky údolími řek v příjemném klimatu místních letovisek. Krásná příroda, bujná vegetace, vyhlídky z hor na které vyjedeme lanovkou, atraktivní Borromejské ostrovy, hrady, rybářské vesnice i pobřežní promenády pompézních lázeňských měst s nádhernými parky, zámky a historické památky.

Program zájezdu

1.-2. den: Žďár nad Sázavou - Lago di Como - Varese. Autobusem přes Německo do Itálie do jezerní oblasti. Na kole z Colico s kamenitými i písčitými plážemi podél jezera Lago di Como do Lecco. Možnost vycházky z Varenny ke zřícenině Castello di Vezio s impozantní vyhlídkou. Možnost kratší trasy na kole pohodově podél řeky Addy do Morbegno a zpět s koupáním.

3. den: Lago di Varese. Na kole odpočinkově po cyklostezce okolo jezera Lago di Varese a mezi loukami po dřevěném mostě podél břehů Lago di Comabbio do města Angera s muzeem a promenádou pod nedobytnou pevností a zámkem Rocca di Angera na ostrohu.

4. den: Lago Maggiore a Borromejské ostrovy. Přesun autobusem k Lago Maggiore. Na kole z Arony přes mondénní Stresu s luxusními rezidencemi ve stylu Art Nouveau a promenádou do Bavena. Lodní výlet na perlu jezera - Borromejské ostrovy s manýristickou vilou a anglickými zahradami na ostrově Isola Madre a Palazzo Borromeo s terasami na Isola Bella. Autobusem zpět přes Aronu v přírodním parku s bronzovou sochou Karla Borromejského a zbytky pevnosti Rocca Borromea.

5. den: Lago d'Orta, Verbania. Na kole od romantického jezera Lago d'Orta z města Omegna podél řeky k jezeru Lago Maggiore a do největšího města jezera - Verbania s historickými památkami a především s neuvěřitelným parkem Villa Taranto. Dále podél řeky Toce na západ k hradu ve Vogogně.

6. den: Varese - Vaduz - Žďár nad Sázavou. Autobusem z místa ubytování s krátkou zastávkou v hlavním městě Lichtenštejnska - historickém Vaduzu, jemuž dominuje knížecí hrad. Přes Rakousko a Německo domů do ČR

Cena zahrnuje

doprava klimatizovaným autobusem, přeprava kol, 4x ubytování ve 2-lůžkových pokojích hotelu se snídaní, průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. V ceně není trajekt po jezeře na Borromejské ostrovy (cca 15 EUR).

Nástupní místa

Brno, Žďár nad Sázavou, Jihlava, Praha, Plzeň

Podobné zájezdy

 (CK Bondo)
10 480 Kč
 (CK Bondo)
10 480 Kč
 (CK Bondo)

Ennská cyklostezka

Rakousko
19.6.2018 - 6 dní
10 910 Kč
 (CK Bondo)

Švýcarská jezera na kole

Švýcarsko
17.8.2018 - 10 dní
13 970 Kč
 (CK Bondo)

Ennská cyklostezka

Rakousko
28.8.2018 - 6 dní
10 910 Kč
© Copyright www.kamven.cz
Partneři projektu
Dovolená v Rakousku Dovolená ve Švýcarsku NaKole.cz - cyklistický portál
Dolní Rakouskol