Aktivní dovolená pro celou rodinu

Solná komora na kole

Termín: 05.05.2017 - 08.05.2017, 4 dny
Cena od: 6 400 Kč

Foto: CK Rubikon

Jezera, solné doly, nezaměnitelný Hallstatt či St. Wolfgang

Jedna z nejúžasnějších oblastí dosažitelných bez nočního přejezdu. Krajina hor, jezer a historie na dosah. Nahlédneme do všech koutů tohoto regionu a budeme celé dny obklopeni přírodou a historií. A je jedno, zda hovoříme o císařském dvoře, době železné či závěru 2. svět. války, o bohatství plynoucí z podzemních zásob soli. 4 dny na cestách, 4 dny na kole. Báječné ubytování se super zázemím, všechny noci na jednom místě u Wolfgangsee. Necháte se zlákat? Srpnový termín ozdobí letní počasí a bonus v podobě koupání.

Program zájezdu

1. den: Ranní odjezd z ČR přes České Budějovice, příjezd do Rakouska. Od minulých let jsme podstatně zkrátili dojezd autobusem na start první cyklistické etapy, čímž docílíme větší časové pohody jak při odjezdu z ČR, tak zejména při dojíždění na hotel první den. Čeká nás trasa Mondesee – Wolfgangsee, úvodní kilometry na kole, nenáročná etapa na rozjetí (cca 30 km). Již v úvodu budete mít na výběr - zvolíte okružní jezerní etapu anebo jinou trasu s perličkou v podobě supertunelu pro cyklisty? Ať tak či tak, o žádné z úvodních dvou solnohradských jezer nepřijdete. Po cyklorozcvičce nás čeká ubytování a nocleh v hotelu u Wolfgangsee, který bude naším domovem na všechny 3 noci.

2. den: Ranní přesun autobusem ke Grundelsee. Nasedneme na kola a vydáme se okolo jezera Grundelsee do lázeňského městečka Bad Aussee, cestou rozhodně nevynecháme klenot v podobě jezera Toplitzsee a povíme si o jeho historické hodnotě - roli v konci druhé svět. války. Projedeme se po břehu Grundlsee kolem jeviště na jezeře a míst, kde se koná každoročně slavný narcisový festival. Vychutnáme si přírodní sjezd podél divokého Obertraunu do Bad Aussee a poté i sešup k Halštatskému jezeru. Podél jeho jižního břehu došlapeme do malebného města Hallstatt, které je zásadním místem dnešní etapy. Čekají nás historické budovy, pitoreskní hřbitov, tajemná kostnice, káva s výhledem na jezero. Při další zastávce budeme mít možnost prohlídky Bad Ischlu, lázeňského místa, kde odpočíval císař František Josef (císařská vila, císařská promenáda). Následně příjezd k Wolfgangsee, nocleh na tomtéž místě jako předešlou noc. Etapa cca 70 km.

3. den: Den jenom pro vás. Můžete zvolit odpočinkovou variantu s návštěvou kouzelného městečka St. Wolfgang. Využít přitom přívoz přes jezero, který vás pohodlně dopraví i s kolem (cca 2,5 EUR) a poté ušlapat okružní pohodovku kolem Wolfgangsee. Také lze obdivovat parní lokomotivy nejstrmější rakouské zubačky, jejíž vlaky pohání parní síla a která vede již od roku 1893 ze St. Wolfgangu na 1.783 m vysokou horu Schafberg („Ovčí hora“), kam vás vyveze během 40 minut, překoná výškový rozdíl 1.190 m a urazí vzdálenost 5,85 km. A ještě se pyšní tím, že zdejší parní lokomotivy patří k nejstarším na světě. Na vrcholku se vám pak otevře ohromující panorama v rozsahu 360° na sedm jezer v regionu Salzkammergut a na majestátní hřebeny a vrcholky Alp. Cyklisticky lze rozhodně řádit na okruhu Mondsee, Attersee, Bad Ischl, Wolfgangsee. Pro milovníky výšlapů se nabízí Schwarzensee pod masívem Schafbergu. Navíc po předchozí etapě už taky můžete toužit prostě a jenom po císařské cukrárně v Bad Ischlu. Zkrátka den podle vlastního gusta s jistotou návratu do výborného zázemí s ještě výbornější kuchyní a dobrým vínem k tomu.

4. den: Čeká nás závěrečná projížďka - nejdříve do Bad Ischlu, poté údolím řeky Traun a na závěr vymazlená a vyhlídková stezka z Ebensee do Gmundenu podél čtvrtého největšího jezera v této oblasti - Traunsee. Velmi pohodlně dorazíme k další perle Solné komory – Gmundenu a u vily Toscana na břehu jezera naše cyklistické putování zakončíme. Tato etapa nám nachystá pohodových cca 50 km. Možnosti důstojného převlečení, občerstvení a závěrečných obrázků jezera jsou samozřejmostí, následuje odjezd směrem na Linz a večer se navrátíme domů.

Cena zahrnuje

Ubytování v hotelu se snídaní 3 noci na jednom místě (dvoulůžkový pokoj s vlastním soc. zázemím), kompletní dopravu vč. přepravy kol, průvodce cyklistu, cyklomechanika profesionála, barevné mapové podklady. Zákonné pojištění CK proti insolvenci.

Cena nezahrnuje

Stravu kromě snídaní, event. fakultativní výdaje (vstupy do památek, lodě na jezerech, zubačka na Schafberg - 35 EUR zpáteční, 24,70 EUR jednosměrná,...).

Příplatek za jednolůžkový pokoj: 800,- Kč / 3 noci.

Nástupní místa

Brno, Jihlava, Praha, České Budějovice

Podobné zájezdy

 (CK Rubikon)

Solná komora na kole

Rakousko
24.5.2018 - 4 dny
6 600 Kč
 (CK Nomád)

Mezi jezery Solné komory na kole

Rakousko
31.5.2018 - 4 dny
5 690 Kč
 (CK Mamut tour)

Slovinsko na kole

Slovinsko
1.6.2018 - 6 dní
7 500 Kč
 (CK Rubikon)

Isarská cyklostezka

Rakousko, Německo
1.6.2018 - 3 dny
5 800 Kč
 (CK Bondo)
10 480 Kč
© Copyright www.kamven.cz
Partneři projektu
Dovolená v Rakousku Dovolená ve Švýcarsku NaKole.cz - cyklistický portál
Dolní Rakouskol