Rakousko na kole
Termín: 25.07.2014 - 29.07.2014, 5 dní
Cena od: 6 790 Kč6 390 Kč
Walchsee - Kaisergebirge - Krimmelské vodopády - Tauernská cyklostezka - Saalbach - Weissbach - Kaprun - Zell am See - Bruck - Bischofshofen...
Plánované trasy vedou převážně údolními cyklostezkami a po málo frekventovaných komunikacích. Bez větší námahy tak lze každý den ze sedla kola obdivovat přírodní krásy jedné z nejatraktivnějších oblastí Rakouských Alp. Ubytování je všechny 3 noci zajištěné ve stejném penzionu. Vzhledem k charakteru cest je zájezd vhodný pro všechny věkové kategorie a výkonnostní skupiny. Doporučujeme výhradně treková nebo horská kola.
Program zájezdu
1. den:
Odjezd v ranních hodinách. Odpoledne vyložení kol na německo-rakouské
hranici. Výlet po části tzv. Mozartovy cyklostezky podél romantického
jezera WALCHSEE ležícího na úpatí skalních věží pohoří KAISERGEBIRGE,
přes ST. JOHANN IN TIROL až do slavného KITZBÜHELU s legendární
sjezdovou tratí Hahnenkamm (celkem cca 45 km). Přejezd autokarem na
ubytování do Mittersilu.
2. den:
Přesun autobusem k mohutným KRIMMELSKÝM VODOPÁDŮM, padajícím ve třech
kaskádách z výšky téměř 400 m. Fakultativně přeprava mikrobusem (včetně
kol) k horní hraně a odtud na kole úchvatným (mírně stoupajícím) 15 km
dlouhým údolím Krimmelského potoka k chatě Tauernhaus, takřka nadosah
impozantnímu ledovci. Sjezd dolů a pokračování po TAURENSKÉ CYKLOSTEZCE,
podél řeky Salzach až na ubytování (celkem cca 35-70 km).
3. den:
Přejezd autokarem do populárního lyžařského střediska SAALBACH, odkud
trasa povede idylickou alpskou krajinou přes Spielberghaus (stoupání lze
eliminovat využitím lanovky Kohlmaisgipfelbahn), Hochfilzen, St.
Ulrich, Piller See (možnost koupání) až do cíle etapy ve WEISSBACHU
(celkem cca 50 km). Fakultativně návštěva jeskyní Lamprechtshöhle, které
se svými 51 km chodeb patří k nejrozsáhlejším jeskyním systémům v
Evropě, popř. prohlídka působivých soutěsek Seisenbergklamm a
Vorderkaserklamm. Návrat autokarem na ubytování.
4. den:
Cykloturistika z místa ubytování po dalším úseku Taurenské cyklostezky
přes KAPRUN a mondénní letovisko ZELL AM SEE ležící na břehu
stejnojmenného jezera (možnost koupání). Ukončení etapy v Saalfeldenu
(celkem cca 50 km). Návrat autokarem na ubytování.
5. den:
Autobusem do městečka BRUCK, kde začíná panoramatická
Grossglocknerhochalpenstrasse. Cykloturistika sevřeným údolím po proudu
Salzachu až ke skokanským můstkům v BISCHOFSHOFENU, kde se každoročně
odehrává známé "Turné 4 můstků" (celkem cca 45 km). Příjezd ve večerních
hodinách.
Cena zahrnuje
- dopravu luxusním autokarem (WC, klimatizace, DVD, bufet) včetně přepravy kol
- 4x ubytování v penzionu (2 lůžkové pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením)
- 4x snídani
- průvodce
- pojištění CK proti úpadku
Cena nezahrnuje
- cestovní pojištění
- doporučená částka na vstupné a lanovky: cca 35 €
Nástupní místa
Beroun, Karlovy Vary, Nové Strašecí, Plzeň, Praha